Najbardziej niedoceniane wybory 

  • 14.05.2019, 17:04 (aktualizacja 14.05.2019, 17:10)
  • Bartosz Lipiński
Najbardziej niedoceniane wybory
W niedzielę, 26 maja, wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Będą to dopiero czwarte wybory do Europarlamentu od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Być może fakt, że nie są to jeszcze wybory dość mocno zakorzenione w naszej historii i tradycji, frekwencja podczas nich jest wyjątkowo niska. Teraz wybierzemy 52 polskich europosłów.

Bartosz Lipiński

Funkcja europosła kojarzona jest głównie z przepychem, bardzo wysokimi, niewyobrażalnymi dla przeciętnego obywatela zarobkami. Niektórzy uważają też, że otrzymanie mandatu do Parlamentu Europejskiego można oceniać, jako transfer na spokojną i luksusową emeryturę, z dala od ogólnopolskich sporów. Zdarzało się, że niektórzy eurodeputowani po uzyskaniu mandatów nie byli mocno aktywni, a to nie wpłynęło na zmianę opinii Polaków. Być może dlatego pięć lat temu do urn poszło niespełna 24 procent polskich obywateli uprawnionych do głosowania.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe