Brąz augustowskiego karateki

  • 16.05.2019, 08:12
  • Jolanta Wojczulis
Brąz augustowskiego karateki
Adam Kawka, wychowanek Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin, w sobotę, 11 maja, podczas VI Akademickich Mistrzostwach Polski Kyokushin w Krakowie wywalczył trzecie miejsce na podium.

Jolanta Wojczulis

Szósta już edycja Akademickich Mistrzostw Polski Kyokushin o Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyła się w Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ w Krakowie.

W zawodach wzięło udział 122 zawodników reprezentujących 36 akademickie uczelnie. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak. Nasze miasto reprezentował Adam Kawka student AWF Warszawa, wychowanek Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin, obecnie trenujący w Masters Dojo WASW Warszawa.

-Adam wywalczył trzecie miejsce w kategorii do 70 kg – poinformował trener Waldemar Matyka.

Drużynowo AWF Warszawa zajął pierwsze miejsce, na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Jagielloński, zaś na trzecim stopniu podium stanął Uniwersytet Śląski.

Adam Kawka nie spoczywa na laurach w najbliższy weekend 17-18 maja, wraz ze swoim klubowym kolegą Jakubem Tomkiewiczem weźmie udział w XXXIII Wagowych Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin, które odbędą się we Wrocławiu.
Będzie to nie lada wyzwanie, bo w tej największej pod tym względem imprezie sportowej rywalizować będzie 730 zawodniczek i zawodników z blisko 30 krajów Europy, sześć państw zostało też dopuszczonych spoza Europy.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe