Dobra gospodyni powalczy o sprawy Podlasia

  • 13.05.2019, 12:48 (aktualizacja 24.05.2019, 20:52)
  • Bartosz Lipiński
Dobra gospodyni powalczy o sprawy Podlasia Urszula Pasławska (w środku) na ławeczce Beaty z Albatrosa.
Dobra gospodyni, jak mówią o Urszuli Pasławskiej jej bliscy współpracownicy, zobowiązała się, że w Europarlamencie wywalczy dla naszego województwa 2 mld euro na rozwój.

Bartosz Lipiński

Urszula Pasławska, posłanka na Sejm RP z PSL i kandydatka w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej w czwartek spotkała się z mieszkańcami Augustowa.

Urszula Pasławska jest „dwójką” na liście Koalicji Europejskiej do Europarlamentu w okręgu województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Na spotkaniu w Augustowie przybyli ją wesprzeć lokalni sympatycy i osoby cieszące się dużym autorytetem społecznym. Na Rynku Zygmunta Augusta pojawił się m.in. Wojciech Fortuna. Legendarny skoczek narciarski i pierwszy w historii złoty medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich prezentował z dumą koszulkę z napisem: „Głosuję na Ulę”.

Fortuna rekomendował mieszkańcom Augustowszczyzny posłankę Pasławską dodając, że jest ona świetnym politykiem.

-Wspieram ją, bo chciałbym żyć w normalnym kraju. Dlatego do pójścia na wybory namawiam wszystkich bliskich i znajomych – podkreślił Fortuna.

Stefan Krajewski, prezes zarządu podlaskiego PSL przypomniał o bogatym dorobku kandydatki, która mając zaledwie 29 lat została wicemarszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego i z wielkim powodzeniem wdrażała fundusze unijne na rzecz rozwoju gmin.

Realizowała duże i ambitne projekty dla Polski wschodniej np. programy rozwoju obszarów wiejskich, programy transgraniczne czy też Regionalne Programy Operacyjne. Posiada bogate doświadczenie w zabieganiu i zarządzaniu funduszami europejskimi. Dlatego tak ważne jest, aby w nadchodzących wyborach postawić na dobrych gospodarzy. Urszula Pasławska na spotkaniu z mieszkańcami Ziemi Augustowskiej zadeklarowała, że zrobi wszystko, aby pamiętano o nich również w unijnym budżecie.

-W nadchodzących wyborach pięć partii politycznych zdecydowało się kandydować w Koalicji Europejskiej. Wierzymy, że koalicja ta uzyska dużą przewagę i będziemy mogli skutecznie dbać o sprawy Polski i województwa podlaskiego. Udało się zrobić wiele w przeszłości i widzimy, jak bardzo zmieniły się nasze miasta i wsie. Jesteśmy znakomitymi producentami żywności, nasze firmy stają się konkurencyjne w Europie. Polskie rodzinne przedsiębiorstwa, stawiające na innowacje i fundusze europejskie są na naprawdę wysokim poziomie dzięki pracowitości mieszkających tu ludzi, ale również dzięki szansom, jakie daje nam członkostwo w Unii Europejskiej. Jako PSL i KE stawiamy sobie cel, aby do województwa podlaskiego na rozwój i inwestycje trafiło 2 miliardy euro w kolejnym budżecie unijnym. Aby to zrobić potrzebujemy wsparcia. To są wybory nas wszystkich, nie tylko kandydatów. Od ich wyniku będzie zależało to, czy Polska będzie się rozwijała, czy będziemy otwierać się na Europę czy też odwracać się do niej plecami. Jest to wyzwanie dla nas, ale przede wszystkim dla następnych pokoleń. Dlatego trzeba zachować się odpowiedzialnie – oceniała Urszula Pasławska w Augustowie.

-Podlasie to wspaniały, historyczny region, różnorodny kulturowo, tolerancyjny, bogaty przyrodniczo, pełen cudownych gościnnych ludzi. Dlatego musimy jeszcze lepiej wykorzystać jego potencjał, co się zwyczajnie nie uda bez pieniędzy z Unii na rozwój infrastruktury, na dotacje dla lokalnych przedsiębiorców, na dofinansowanie szpitali, na inwestycje w rolnictwie. 2 mld euro jest kwotą, którą jako dobra gospodyni wynegocjuję dla Podlasia w Brukseli. Mam doświadczenie w negocjacjach z UE, ponieważ jako wicemarszałek zdobywałam pieniądze z strukturalnych funduszy. To zadanie, którego dziś publicznie się podejmuję przed każdym mieszkańcem Podlasia –zobowiązała się kandydatka.

Urszulę Pasławską oficjalnie poparł Bogdan Dyjuk. Radny wojewódzki zauważył, że niektóre partie zapełniają listy kandydatami z zewnątrz, zupełnie niezwiązanymi z naszą częścią kraju, którzy po wyborach zapominają o naszym regionie. Natomiast kandydatka PSL z list Koalicji Europejskiej od zawsze jest silnie związana z Polską północno-wschodnią i zna jej potrzeby, jak mało kto. Organizator spotkania Andrzej Koronkiewicz przypomniał, że nasze miasto liczy na pomoc w dziedzinie jego uciepłowienia czy rozwoju kultury. Posłanka Pasławska długo rozmawiała z mieszkańcami. Na pamiątkę zrobiła też sobie zdjęcie z Beatą z Albatrosa. Filmy i zdjęcia ze spotkania można obejrzeć na portalu internetowym: dziennikpowiatowy.pl

Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni

Rozmowa z kandydatką do Parlamentu Europejskiego Urszulą Pasławską

Pani poseł, proszę powiedzieć, dlaczego w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego warto oddać głos na Urszulę Pasławską?

-Uważam, że warto poprzeć moją kandydaturę, ponieważ wiem, jak zabiegać o sprawy polskie oraz o fundusze z budżetu unijnego. Warto jest głosować na ludzi sprawdzonych i doświadczonych. Przyjęłam hasło: „Dobra gospodyni”, bo dobra gospodyni dba o wszystkich. Zarówno o województwo podlaskie, jak i województwo warmińsko-mazurskie. Zajmowałam się przez wiele lat funduszami europejskimi, byłam wicemarszałkiem województwa i negocjowałam programy unijne. Pozyskiwałam środki dla Polski wschodniej. Posiadam doświadczenie, potrafię poruszać się po korytarzach ważnych instytucji. Założyłam sobie program: 2 miliardy euro dla Podlasia i jest to cel, z którego będzie mnie można rozliczyć.

Jakie działania zamierza pani podjąć w Europarlamencie dla dobra naszych rolników?

-Na Podlasiu rolnictwo jest na bardzo wysokim poziomie. Standardy produkcji żywności są chwalone nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Myślę tu przede wszystkim o branży mleczarskiej, ale i o innych. Jako posłanka skupiam się na budżecie unijnym w ramach wspólnej polityki rolnej. W poprzedniej perspektywie wynegocjowaliśmy 32 miliardy euro i teraz nie może być ani złotówki mniej. Natomiast, jeżeli chodzi o dopłatę bezpośrednią, to już dzisiaj jesteśmy po konsultacjach z kolegami z Parlamentu Europejskiego, żeby dopłaty obszarowe stanowiły około 280 euro do hektara. To pozwoli rolnikom w województwie podlaskim na wzmocnienie konkurencyjności i dalszą produkcję żywności dobrej jakości. Ale oczywiście gospodarstwa są rozmaite np. ekologiczne, różne pod względem wielkości. Każdy ma szansę i prawo się rozwijać. O to będę walczyła.

Jak ocenia pani postawę kolegów z PiS, którzy w ostatnim czasie robią wiele w mediach, aby zdyskredytować Polskie Stronnictwo Ludowe?

-Ta fala nienawiści wobec PSL trwa od kilkunastu miesięcy. PiS chciało wyeliminować PSL już w wyborach samorządowych. My jesteśmy partią bardzo mocno osadzoną wśród ludzi i w małych środowiskach, dlatego robimy swoje. Idziemy ze swoimi sztandarowymi i programowymi pomysłami. Nie robimy żadnej anty-kampanii. Nie idziemy do wyborów przeciwko komukolwiek, lecz w sprawie Polski i naszego regionu.

Proszę zachęcić mieszkańców Augustowa i powiatu augustowskiego, aby 26 maja poszli na wybory i poparli pani kandydaturę.

-Szanowni państwo, województwo podlaskie i Ziemia Augustowska zmieniły się w ostatnim czasie nie do poznania. Jest to oczywiście zasługa pracy mieszkających tu ludzi, ale również Unii Europejskiej. Żeby móc dalej się rozwijać potrzebne są nam z całą pewnością środki unijne. Dlatego 26 maja, w Dzień Matki, ale też dobrej gospodyni, pójdźcie państwo na wybory i oddajcie na mnie swój głos.

Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni

Filmy ze spotkania z Urszulą Pasławską w Augustowie:

Powitanie poseł Pasławskiej i wystąpienie prezesa zarządu podlaskiego PSL Stefana Krajewskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przemówienie Urszuli Pasławskiej podczas spotkania z mieszkańcami Augustowa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przemówienie Bogdana Dyjuka podczas spotkania z U. Pasławską w Augustowie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystąpienie Andrzeja Koronkiewicza:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Urszula Pasławska podczas spotkania z mieszkańcami Augustowa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Legendarny mistrz olimpijski Wojciech Fortuna popiera Urszulę Pasławską:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozmowa z poseł Urszulą Pasławską:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (57)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe