Trwa śledztwo w sprawie parkingu

  • 14.05.2019, 10:18 (aktualizacja 14.05.2019, 17:41)
  • Beata Perzanowska
Trwa śledztwo w sprawie parkingu
Prokuratura Rejonowa w Augustowie bada sprawę przekazania bez przetargu działki jednemu z augustowskich przedsiębiorców pod parking na ulicy Rybackiej. Działkę przekazał ówczesny były zastępca burmistrza, a obecnie burmistrz miasta Mirosław Karolczuk. Teren otrzymał zaś mąż radnej miejskiej Sylwii Bielawskiej.

Beata Perzanowska

Do augustowskiej prokuratury wpłynęło anonimowe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ówczesnego zastępcę burmistrza Mirosława Karolczuka, a obecnego burmistrza miasta. Sprawa dotyczy przekazania w trybie bezprzetargowym miejskiej działki w 2016 roku Pawłowi Bielawskiemu, który jest mężem radnej miejskiej. Warto zaznaczyć, że przez nieruchomość przekazaną na budowę parkingu przy ul. Rybackiej w Augustowie przebiega droga dojazdowa do kilku posesji.

-Zawiadomienie zostało skierowane przez osobę anonimową -wyjaśnia Tomasz Różyński z augustowskiej prokuratury. –Chodzi o przekazanie przez Mirosława Karolczuka nieruchomości, stanowiącej własność miasta, pod budowę parkingu dla jednego z lokalnych przedsiębiorców. W piśmie skierowanym do przedsiębiorcy obecny burmistrz zaznaczył, że parking ma być przeznaczony do ogólnego użytku, a nie tylko dla klientów prowadzonej przez augustowianina restauracji. Sprawdzamy, czy burmistrz miał możliwość w ramach swojej kompetencji przekazania miejskiej nieruchomości bez trybu przetargowego. Trwa końcowa analiza zebranego materiału dowodowego. Śledztwo powoli zmierza ku końcowi, ale zostało przedłużone do końca maja tego roku. Wtedy zostanie podjęta merytoryczna decyzja w tej sprawie.

Burmistrz Augustowa podkreśla, że nie czuje się winny.

-Uważam, że wszystko było w porządku. Działka nie była dzierżawiona. Pan Bielawski ją uporządkował. Nie mam nic więcej do dodania. Dziwię się, że z tego robione jest jakieś zamieszanie -mówi Mirosław Karolczuk.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anty
Anty 16.05.2019, 09:29
Wiecie co a ciekawe dlaczego ta akcja z lechem i dziwnym trafem 100 metrow od panstwa Bielawskich:)wszystko jest przypadkiem zapewne.To ja tez poprosze dac mi hakis teren do usprzatniecia to ja to zrobie za wlasne pieniazki a potem birmistrz mi odda to za darmo :)Panie burmistrzu czekam na propozycje.
Tron
Tron 15.05.2019, 06:03
Wcale się nie zdziwię jak za chwilę będzie sprawa w sądzie augustowskim który orzeknie że Pan Karolczuk jest zbyt inteligentny aby przekazywać za darmo działkę mężowi Pani radnej i tak samo będzie w sprawie umowy o pracę która została zmieniona... Już kiedyś było to przerabiane ze Starostą . Wszak Augustów to jego mieszkańcy co !
Augustów to jego mieszkańcy ....
Augustów to jego mieszkańcy .... 15.05.2019, 10:40
Pytanie czy to postępowanie powinno toczyć sìe w Augustowie ?
grom
grom 15.05.2019, 05:52
No przecież szanowna komisja do spraw skarg i wniosków odrzuciła skargę bo to anonim !!! Skandal od początku ujawnienia sprawy !!!!
W następnych wyborach możecie znowu zasłonić cały " okrąglak" plakatem swego ulubieńca NIC WAM już nie pomoże !
Gryh
Gryh 15.05.2019, 09:00
Należy zmienić przewodnicząca!!!
z jasnego nieba
z jasnego nieba 15.05.2019, 08:22
Szkoda Karolczuka bo daje sobą manipulować ..wpuścili go w maliny na cacy. WW był niesterowalny , dlatego niewygodny.
Pismak taki
Pismak taki 16.05.2019, 21:47
A ja myślę że on dobrze wiedział na co sìe pisze
Zadrutowany aparat gębowy
Zadrutowany aparat gębowy 14.05.2019, 22:02
Kompromitacja. To skoro wszystko jest w porządku to wszyszyscy dzierżawcy winni udać się do magistratu i zarządać nieodpłatnych umów użyczenia.
Włos
Włos 15.05.2019, 09:01
Bezprawie!!!!
Lena
Lena 14.05.2019, 21:58
Wreszcie
Temida
Temida 14.05.2019, 21:55
Nie "śledztwo" a "dochodzenie". Proszę nie pisać nieprawdy.
Wania
Wania 15.05.2019, 08:25
A co za różnica jeżeli wyjdzie wałek , który będzie miał finał w sądzie a nie na komisji skarg i wniosków .
S.
S. 15.05.2019, 06:51
Oj Beata
Grusza
Grusza 14.05.2019, 20:28
Myślę, że w mieście znajdzie się jeszcze kilka działek do uporządkowania, ulic do wybudowania, to może mąż P. radnej zechce podjąć się tego zadania ?? Za darmo oczywiście. Przecież nie ma nic w tym złego. Prawda???
zxc
zxc 15.05.2019, 10:17
Poważnie? Za darmo?
Olo
Olo 14.05.2019, 17:51
A mialo byc tak pieknie . Nasze miasto , bezpartyjni , wzniosle hasla i co ? Wyszlo jak zwykle. Prywata , walka o stolki i kolesiostwo. Nic w tym miescie sie nie zmienia
troglodyta z Borek
troglodyta z Borek 14.05.2019, 17:38
brawo Beata!
vito
vito 14.05.2019, 16:18
Własna opinia "uważam że wszystko było w porządku" jest raczej subiektywną opinią . Oby to nie było tak jak z faksymile . Niekompetentny doradca = złe decyzje
Nosił wilk razy kilka ponieśli i zuka
Nosił wilk razy kilka ponieśli i zuka 14.05.2019, 16:03
Bardzo kochają Karolczuka że na niego odnieśli.
Ślepy masażysta
Ślepy masażysta 15.05.2019, 09:02
Hamulcowych nie ma, a przyjaciele działają hahaha
😋
😋 14.05.2019, 16:00
Pani radna Bielawska, jej mąż i Karolczuk to wszyscy nm. Teraz Bielawska to przewodniczaca komisji. Karolczuku to nie własność prywatna!!!!
Darek
Darek 14.05.2019, 14:48
Panie.Karolczuk.kto.mieczem.wojujem.ten.od.miecz.ginie.
oskarza.pan.bylego.burmistrz.a.sam.jest.taki.sam
Fox
Fox 14.05.2019, 20:18
Raczej nie taki sam..tamten nie oskarżał bezpodstawnie obecnego, co wkońcu stwierdziła prokuratura i nie przelazywał mienia publicznego w prywatne aczkolwiek zaprzyjaźnione ręce co właśnie bada prokuratura. A jeszcze w prokuraturze jest sprawa zdublowania umowy przez obecnego, w czasie gdy był zastępcą. Dodajmy że dubelt był wykonany na drugi dzień i brakuje na nim podpisu skarbnika. Pytanie dlaczego wice to zrobił dlaczego zawarł sam umowę nie mając kompetencji pracodawcy. Kto i jak wprowadził tą umowę dubelt do obrotu i co pieniędzmi wyplaconymi z tego "dubeltu" ? Dlaczego dtuga strona umowy podpisała ją dwukrotnie a drugi raz nie z pracodawcą czy zdawała sobie sprawę co robi?
Uhhjjh
Uhhjjh 15.05.2019, 06:58
O co chodzi z tymi umowami? Dlaczego gazeta nie pisze o tym? Czy Karolczuk jest ponad prawem?
Jurek
Jurek 15.05.2019, 06:53
Skandal!!!!!!
Brrrrmistrz