Augustowscy strażacy świętowali

  • 12.05.2019, 09:12
  • Beata Perzanowska
Augustowscy strażacy świętowali
W niedzielne przedpołudnie w centrum miasta pojawiły się wozy strażackie i mnóstwo umundurowanych strażaków. Powodem tego niecodziennego spotkania były Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Augustowie.

W niedzielę, 5 maja, w Augustowie hucznie świętowano Dzień Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w augustowskiej Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Jezusa. Po nabożeństwie strażacy wraz z gośćmi przemaszerowali na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz medale dla wyróżnionych i zasłużonych. Zebranych w centrum miasta przywitał st. bryg. Leszek Krzyżewski, komendant powiatowy PSP w Augustowie. Powiatowe Obchody Dnia Strażaka uświetnili swoją obecnością m.in. Jarosław Zieliński, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji i Poseł na Sejm RP, nadbryg. Jarosław Wendt, podlaski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej , władze samorządowe oraz przedstawiciele służb mundurowych i innych instytucji współpracujących z augustowską strażą pożarną.

Oprac. B. Perzanowska, na podstawie komunikatu na stronie www.augustow.straz.bialystok.pl, przygotowanego przez asp. Krzysztof Zielonkę. Zdjęcia: st. asp. Marek Bućko

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe