O przyrodzie i papieżu  

  • 11.05.2019, 09:01 (aktualizacja 14.05.2019, 17:33)
  • Beata Perzanowska
O przyrodzie i papieżu
Niedawno odbywał się Dzień Ziemi. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowie z tej okazji zorganizowała Gminny Konkurs pod hasłem „Jan Paweł II miłośnik przyrody”. Uczniowie mieli za zadanie między innymi wykonać prace plastyczne, stworzyć album i napisać pracę twórczą.

Beata Perzanowska

 

Do konkursu przystąpili uczniowie z sześciu szkół podstawowych gminy Augustów. W konkursowe szranki stanęła młodzież z Białobrzeg, Kolnicy, Netty, Jabłońskich, Janówki i Żarnowa. Konkurs podzielony był na trzy grupy. W pierwszej grupie zmagali się uczniowie klas I-III i ich zadaniem było wykonanie dowolną techniką ciekawej pracy plastycznej związanej z tematem konkursu „Jan Paweł II – miłośnik przyrody”. Drugą grupę stanowili uczniowie klas IV- VI, którzy wykonywali album na ten sam temat. W trzeciej kategorii wzięli udział uczniowie z klas VII -VIII, których zadaniem było napisane pracy twórczej na temat „Szlakiem wspomnień o Janie Pawle II’’. W sumie na konkurs wpłynęło 12 prac plastycznych, dziewięć albumów i dwie prace pisemne. W czwartek, 25 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie zmagań.

-Inspiracją do tegorocznego konkursu było kultywowanie pamięci o papieżu, który kochał przyrodę oraz wspomnienie VII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Ojciec Święty podkreślał, że poprzez kontakt z przyrodą kształtuje się wrażliwość młodych ludzi, a obcowanie z przyrodą jest wręcz sposobem zdobywania mądrości -mówią Agnieszka Rybi i Marzenna Grzymkowska, organizatorki konkursu.

Przy ocenie prac jury kierowało się twórczą pomysłowością i wyobraźnią w zakresie przedstawienia tematu, ogólną estetyką i samodzielnością wykonania prac, stopniem opanowania technik plastycznych oraz bezbłędnością stylistyczną, ortograficzną i interpunkcyjną.

Wszystkie konkursowe nagrody ufundowane zostały przez Nadleśnictwo Płaska. Organizatorzy serdeczne dziękują Romanowi Rogozińskiemu, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Płaska oraz Aleksandrze Masiejczyk za pomoc w organizacji konkursu.

Laureaci konkursu:

Wśród uczniów klas I –III przyznano:

I miejsce: Izabela Bieniewska (Netta) kl. II (p. Grażyna Siłkowska)

II miejsce: Kamil Frąckiewicz (Białobrzegi) kl.I (p. Barbara Zaskowska)

III miejsce: Julia Frąckiewicz (Białobrzegi) kl.III (p. Ewa Cich) i Weronika Korenkiewicz (Netta) kl.II (p. Grażyna Siłkowska)

Wyróżnienia: Gabriel Chmielewski kl.I (Janówka), Marysia Cicha kl. I (Białobrzegi), Maciej Ciesielski kl. II (Żarnowo), Martyna Grochowska kl. I (Żarnowo), Oliwier Rutkowski kl. I (Kolnica)

Udział: Karolina Masłowska kl. I (Janówka), Maja Łukawska kl. I (Janówka) i Jan Kowalewski kl. III (Żarnowo)

Beata Perzanowska

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe