Dziewczęta dały radę

  • 11.05.2019, 06:39
  • Jolanta Wojczulis
Dziewczęta dały radę
Lekkoatletki z „trójki” wywalczyły pierwsze miejsce w województwie podlaskim oraz szóste w Polsce w drużynowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się w piątek, 26 kwietnia, w Kamionie w województwie mazowieckim.

Jolanta Wojczulis

W Ogólnopolskich Drużynowych Biegach Przełajowych, których organizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sochaczewie udział wzięły najlepsze zespoły ze wszystkich województw . W zawodach rywalizowały drużyny z trzech roczników: 2005, 2004 i 2003 z 34 szkół z całej Polski.

-Nasza szkoła, żeby wziąć udział w zawodach musiała pokonać podczas Mistrzostw Województwa w Supraślu 56 szkół. Dziewczyny w składzie: Julia Frąckiewicz, Ewelina Klejps, Maja Piątek, Julia Simonienko oraz Maja Wasilewska były najlepsze nie tylko w swoim 2005 roczniku (7 kl.), zdobyły również najwyższą ilość punktów wśród pozostałych klas 8 i 3 gimnazjum –dodaje Izabela Chabasińska, opiekunka drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie.

Podczas zawodów wojewódzkich świetnie wypadły również podopieczne Krzysztofa Bogdańskiego z „trójki” Dominika Ostapowicz, Julia Sobolewska, Gaja Szlegier, Karolina Tułazińska i Gabriela Sienkiewicz, zajmując trzecie miejsce wśród klas 8.

Podczas Mistrzostw Polski szkołę w roczniku 2005 reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Julia Frąckiewicz, Ewelina Klejps, Gabriela Koszycka, Maja Piątek, Julia Simonienko, Weronika Sobolewska i Maja Wasilewska. Ostatecznie zespół z „trójki” zajął 6 miejsce w Polsce, pokonując m. in. szkoły stołeczne.

-Gdyby klasyfikowano uczestników w swoich rocznikach nasze dziewczęta zdobyłyby pierwsze miejsce –dodaje I. Chabasińska.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe