„Dwójka” najlepsza w Polsce

  • 10.05.2019, 04:52
  • Jolanta Wojczulis
„Dwójka” najlepsza w Polsce
Młodzi lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie (rocznik 2004), podopieczni Tomasza Kamińskiego mają ogromny powód do dumy. Wywalczyli pierwsze miejsce w mistrzostwach polski w biegach przełajowych.

Jolanta Wojczulis 

Zanim młodzi lekkoatleci sięgnęli po mistrzostwo, zwyciężyli w Finale Wojewódzkim, dzięki czemu awansowali do Finału Krajowego Mistrzostw Polski w Drużynowo Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców Szkolnego Związku Sportowego. Finał krajowy odbył się w piątek, 26 kwietnia, w Sochaczewie-Kamion.

-Do Kamiona przybyło ośmiuset najlepszych biegaczy z całej Polski. Nasza drużyna rywalizowała na bardzo trudnych trasach przełajowych im. Roberta Lewandowskiego w Kamionie w gminie Sochaczew, na których najlepszy polski piłkarz w czasach szkolnych zdobywał laury i tytuły – informuje Tomasz Kamiński, opiekun zwycięskiej drużyny.

Zdolni lekkoatleci z „dwójki” uzyskali największą ilość punktów dzięki czemu okazali się najlepsi w Polsce w swoim roczniku w drużynie. W zwycięskiej drużynie (rocznik 2004) pobiegli: Michał Wyszyński, Adam Salik, Igor Wojtulewicz, Łukasz Sołtys, Krzysztof Kotarski, Szymon Ostrowski oraz Michał Dyczewski.

-Dziękujemy dyrekcji SP 2 oraz władzom miejskim Augustowa za dofinansowanie wyjazdu i umożliwienie rywalizacji na najwyższym ogólnopolskim poziomie –dodaje T. Kamiński.

Gratulujemy zawodnikom i opiekunowi za tak spektakularne osiągnięcie.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KO
KO 11.05.2019, 10:57
Brawo Tomek. To jest rzetelna praca nauczyciela

Pozostałe