Bombowa matura  

  • 07.05.2019, 17:34 (aktualizacja 07.05.2019, 17:46)
  • Krzysztof Przekop
Bombowa matura
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1041 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Trzeba koniecznie udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej.

Krzysztof Przekop

Pierwszy raz w historii wszystkie augustowskie szkoły średnie w dniu matur odwiedzili pirotechnicy. Ten sam problem dotknął setki szkół w całej Polsce. Otrzymały one informacje o podłożonych bombach. Służby traktują takie sygnały bardzo poważnie. Za każdym razem pirotechnicy muszą przeszukać zagrożone miejsca. Zgłaszanie fałszywych alarmów jest przestępstwem zagrożonym karą do 8 lat więzienia. Stanowi ogromny problem, angażuje wielu ludzi. W tym wypadku mogły zostać zagrożone matury. Mam nadzieję, że policja sprawnie wykryje sprawców tego głupiego wybryku. W tym roku odwiedziliśmy szkoły średnie, rozmawialiśmy z uczniami i dyrektorami. Język polski zaskoczył „Dziadami”, matematyka chyba nie była zbyt trudna. Do matury przystąpiło 359 młodych augustowian. Chwila prawdy nastąpi na początku lipca, gdy ogłoszone zostaną wyniki. O maturach piszemy w tekście „Bombowa matura”.

Główny Urząd Statystyczny ogłosił ranking polskich miast. Dotyczy on wykorzystania środków unijnych. Radna Aleksandra Sigilewska zauważyła, że Augustów znalazł się na bardzo odległym miejscu. Z kolei burmistrz Karolczuk uważa, że augustowskie miejsce w rankingu jest bardzo dobre. Są trzy prawdy: prawda, g.. prawda i statystyka. Jedyną nauką, która potrafi bez żadnej wątpliwości dowieść prawdy jest matematyka, a statystyka opiera się na matematyce. Jednak interpretacja danych statystycznych przez polityków zawsze mnie fascynuje. Dane te same, a wnioski skrajnie różne. Może kłopoty z matematyką? Tych co matematykę kochają i tych którzy się jej boją, zapraszam do lektury artykułu Bartosza Lipińskiego „Zaskakujące wyniki rankingu”.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tak tylko pytam
Tak tylko pytam 08.05.2019, 19:30
Teror bombowy ma skuteczniej sparaliżować matury? Dla czyjego to dobra przypomnijcie mi? Dla czyjej godności?

Pozostałe