Gwiazdy okiem fotografa

  • 06.05.2019, 10:23
  • Beata Perzanowska
Gwiazdy okiem fotografa
Augustowskie Placówki Kultury zapraszają w sobotę, 11 maja, o godz. 19.00. na wernisaż wystawę portretów aktorskich wykonanych przez Pawła Wodnickiego w Miejskim Domu Kultury. Wystawa nosi tytuł „Gwiazdozbiór Wodnika” i zawiera prace z ostatnich lat.

W ramach ekspozycji pokazany będzie cykl przedstawiający największe gwiazdy polskiego kina i teatru, czyli między innymi Jana Peszka, Bartłomieja Topę, Eryka Lubosa, Janusza Chabiora, Aldonę Jankowską, Marietę Żukowską, Sebastiana Fabijańskiego, Maję Hirsch, Krystiana Wieczorka i wiele innych znakomitych postaci. Większość zdjęć to prace czarno-białe, z przewagą charakterystycznych dla autora ujęć w tzw. niskim kluczu, utrzymanych w ciemnej, nieco tajemniczej tonacji choć zdarzają się także portrety odmienne, jasne, świetliste z wesołą nutą. Portrety aktorskie Pawła Wodnickiego publikowane były w prasie, na okładkach czasopism, a zdjęcie Bartłomieja Topy otrzymało m.in. nagrodę „Za najlepszy portret" na prestiżowym międzynarodowym salonie fotografii w Bawarii. Wystawa była prezentowana w Krakowie wiosną 2016 r w ramach festiwalu Krakow Photo Fringe. „Gwiazdozbiór Wodnika” będzie można podziwiać w Augustowie do końca maja. Podczas wernisażu będzie zaś można osobiście porozmawiać z jej autorem.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe