Uświadomili młodzież

  • 04.05.2019, 10:14 (aktualizacja 06.05.2019, 15:24)
  • Beata Perzanowska
Uświadomili młodzież
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tajnie Starym spotkali się z augustowskimi policjantami. Od mundurowych dowiedzieli się o odpowiedzialności za słowo w internecie i zachowaniu wobec hejtu. Lekcja, jak mówią dzieci i jej organizatorzy, była bardzo przydatna.

Beata Perzanowska

Do Szkoły Podstawowej w Tajnie Starym pod koniec marca zawitali niecodzienni goście. Na spotkanie z młodzieżą przybyli policjanci. Posterunkowa Kinga Muczyńska, nadkomisarz Paweł Jakubiak, dzielnicowy młodszy aspirant Bogumił Bieryło i aspirant sztabowy Ignacy Krzywicki przybliżyli uczniom wiele zagadnień z zakresu prawa karnego. Mundurowi mówili o odpowiedzialności za słowo w internecie, zachowaniu się wobec innych, hejtu, oraz demoralizacji. Rozmawiali też o prawach osób pokrzywdzonych oraz o konsekwencjach jakie ponoszą nieletni kiedy przekroczą przepisy. Stróże prawa informowali o miejscach i osobach, do których może się zwrócić osoba pokrzywdzona czy potrzebująca pomocy.

-Spotkanie uświadomiło uczniom, jak ważne jest przestrzeganie prawa, jak wiele konsekwencji niesie za sobą nieodpowiedzialne zachowanie młodzieży, wynikające często z niewiedzy czy lekkomyślności -mówi Beata Krupińska, dyrektor szkoły, która razem z Dorotą Głowacką, wychowawczynią klasy ósmej, zorganizowały spotkanie.

Organizatorki dziękują za bardzo augustowskim policjantom za wartościowe i pouczające spotkanie z młodzieżą.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe