Adam Bodnar w Augustowie 

  • 26.04.2019, 17:07 (aktualizacja 26.04.2019, 17:18)
  • Bartosz Lipiński
Adam Bodnar w Augustowie
Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedził Augustów. Adam Bodnar podczas spotkania z mieszkańcami naszego miasta odpowiadał na pytania licznie przybyłych osób, dotyczące wielu istotnych społecznie tematów. Nie zabrakło ostatnio głośnych spraw m.in. strajku nauczycieli, ale też np. kwestii przystosowania ulic na potrzeby osób niepełnosprawnych. Była też możliwość prywatnych rozmów z kilkoma prawnikami reprezentującymi RPO.

Bartosz Lipiński

Adam Bodnar jest doktorem nauk prawnych. Od 2015 roku sprawuje funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Jego wizyta w Augustowie była częścią cyklu spotkań regionalnych RPO. Na wydarzenie organizowane w Miejskim Domu Kultury przyszło duże grono mieszkańców, ale nie mogło też zabraknąć burmistrza. A. Bodnar dziękował, bo było to jego pierwsze spotkanie w naszym regionie, na którym został przywitany przez władze. Zwyczajem jest jednak to, że burmistrzowie nie uczestniczą w dalszych etapach rozmów, bo mieszkańcy mogą zechcieć poskarżyć się rzecznikowi na samorząd. Dlatego też po kurtuazyjnym powitaniu salę opuścili Mirosław Karolczuk z Filipem Chodkiewiczem, choć konkluzje ze spotkania miały zostać im przekazane. Razem z rzecznikiem do Augustowa przyjechała również grupa kilku osób. Duży entuzjazm na sali wzbudził fakt, że kierowca biura rzecznika pochodzi z naszego miasta. Ale A. Bodnarowi towarzyszyli głównie prawnicy. Dzięki temu oprócz publicznych rozmów, każdy chętny mógł w kuluarach opowiedzieć o swoich problemach współpracownikowi RPO.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe