Wielkanocne unikaty

  • 26.04.2019, 07:36
  • Jolanta Wojczulis
Wielkanocne unikaty
Kupowali nietuzinkowe przedmioty i tym samym pomogli potrzebującym. Mowa o wszystkich tych, którzy w sobotę, 13 kwietnia, odwiedzili augustowski Warsztat Terapii Zajęciowej. Oryginalne rzeczy można było kupić podczas Wiosennego Kiermaszu, który już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością.

Jolanta Wojczulis

Przypomnijmy, że poprzez codzienną działalność Warsztat Terapii Zajęciowej zapewnia 35 osobom z niepełnosprawnością intelektualną z terenu powiatu augustowskiego należyte i godne miejsce w społeczeństwie.Rok 2019 jest rokiem jubileuszowym pracy WTZ w Augustowie, minęło bowiem 25 lat odkąd został założony.

-Tegoroczny kiermasz był jak zawsze doskonałą okazją do zaprezentowania osiągnięć i codziennej twórczości naszych uczestników –poinformowała Małgorzata Jarmoszko, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Augustowie.-Mieszkańcy Augustowa przychodząc na kiermasze prac wykonanych podczas zajęć w WTZ, okazują swoje uznanie, zrozumienie i wsparcie osobom doświadczonym przez los. Nasi uczestnicy sąnatomiast dumni i szczęśliwi, że wykonane przez nich doniczki, wazony, aniołki, dzwonki, makatki, gobeliny czy różne prace plastyczne oraz dekoracje świąteczne znajdują odbiorców, są praktyczne i zdobią wiele augustowskich mieszkań.

Jak dodaje Małgorzata Jarmoszko, środki finansowe uzyskane ze sprzedaży prac, pozwalają na pełniejszą integrację i rehabilitację społeczną uczestników warsztatu, na doświadczanie przez nich tego co nowe i wartościowe.

-W tym roku zebrane fundusze będą przydatne na działania związane z obchodami 25- lecia działalności. Ponadto Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych WTZ w Augustowie, planuje niezbędny remont w placówce, a także wyjazd swoich podopiecznych na wycieczkę połączoną z wypoczynkiem –informuje kierownik WTZ. -Cała nasza społeczność serdecznie dziękuje wszystkim za obecność i zakupy na naszym kiermaszu, dziękujemy naszym sympatykom i przyjaciołom.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe