Nasi wbiegli na podium

  • 24.04.2019, 08:56
  • Jolanta Wojczulis
Nasi wbiegli na podium
Z workiem medali i cennymi nagrodami rzeczowymi wrócili zawodnicy z UKS Technik Augustów z Wiosennych Biegów Ulicznych, które rozegrano we wtorek, 14 kwietnia, w Mońkach.

Jolanta Wojczulis 

Międzynarodowe biegi w Mońkach, których celem jest popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży, integracja z osobami niepełnosprawnymi oraz promocja miasta i regionu, odbyły się już po raz 18.

W programie imprezy przewidziano 20 biegów, w tym dystanse dla dzieci i młodzieży, bieg niepełnosprawnych oraz biegi otwarte na 2,5 km dla kobiet i 5 km dla mężczyzn. Punktem kulminacyjnym był bieg główny na dystansie 10 kilometrów dla kobiet i mężczyzn. Impreza odbywała się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Na listach startowych na kilka dni przed biegiem pojawiło się już kilku medalistów Mistrzostw Polski, zawodnicy z województw: warmińsko – mazurskiego, mazowieckiego i oczywiście z całego Podlasia, a także z Litwy i Białorusi.

Wśród biegaczy nie zabrakło podopiecznych Bogusława Sowula z Uczniowskiego Klubu Sportowego Technik Augustów. Augustowska ekipa sportowców przywiozła z zawodów worek medali i cennych nagród rzeczowych. W wiosennych biegach złote medale wywalczyły Gabriela Kondracka i Wiktoria Banaś, srebrne Anita Świacka, Julia Simonienko, Oliwka Salik oraz Krystian Grzywiński, brąz wywalczyły natomiast Dominika Koszewska i Julia Murawska. Dobrze zaprezentował się też Bartek Jakucewicz z piątym miejscem i Kuba Andrulewicz z siódmym.

Tradycyjnie gratulujemy naszym sportowcom i trenerowi oraz życzymy kolejnych takich osiągnięć.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe