Najważniejsze święta w roku 

  • 22.04.2019, 12:57 (aktualizacja 22.04.2019, 13:45)
  • Bartosz Lipiński
Najważniejsze święta w roku Bazylika Grobu Świętego w Jerozolimie
Głośne bicie dzwonów kościelnych obwieściło wiernym radosną nowinę, że Jezus prawdziwie zmartwychwstał. Wielkanoc jest najważniejszym świętem w roku liturgicznym chrześcijan. Pozwala lepiej zrozumieć sens naszego życia i dowodzi, że dobro triumfuje nad złem. Pragniemy pogłębić istotę Świąt Wielkanocnych, jak też poruszyć kilka ważnych tematów dotyczących m.in. symboliki związanej z tym okresem.

Bartosz Lipiński

Najważniejsze święta dla chrześcijan

Większość z nas słyszała, że Wielkanoc jest najważniejszym świętem w roku liturgicznym. Celem przyjścia Jezusa na świat jest to, co wydarzyło się na Golgocie, odkupienie człowieka i złożenie ofiary za nasze grzechy. Wielkanoc dowodzi, że śmierć nie jest ostatnim słowem, jakie możemy powiedzieć o człowieku. Chrystus zmartwychwstając daje nam pewność, że mamy przed sobą życie wiecznie. Nad istotą nadchodzących świąt rozmawialiśmy z ks. dr Markiem Bednarskim, absolwentem Papieskiej Akademii Biblijnej w Rzymie i wykładowcą egzegezy Pisma Świętego na Wyższym Seminarium Duchowym w Ełku. Zapytaliśmy go o to, co wielu z nas nurtuje, dlaczego właśnie Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijan.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 21.04.2019, 13:32
Wesołych świąt

Pozostałe