Strajk nauczycieli i radnych 

  • 18.04.2019, 07:30 (aktualizacja 18.04.2019 08:04)
  • Krzysztof Przekop
Strajk nauczycieli i radnych
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1038 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Trzeba koniecznie udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Niestety zdarza się, że otrzymujemy nieuzasadnioną krytykę, tylko dlatego że ktoś przeczytał zajawkę internetową naszych tekstów. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna dostępna jest już we wtorek.

Krzysztof Przekop

Jeśli chodzi o strajk nauczycieli mam uczucia, podkreślam, niemieszane. Piszę tak dlatego, że wielu moich znajomych popiera protest, jednak dodaje wiele ale. Że wcale tak mało nie zarabiają, że mają sporo wolnego. Postulat płacowy jest wymuszony przez prawo strajkowe. Nie można zrobić strajku z powodu nieudanej reformy edukacji. A taki jest ten strajk w istocie. Według badań wynagrodzenia nie są najważniejszym czynnikiem w decyzjach pracowników. Wyżej jest samodzielność w pracy i satysfakcja. Strajk jest zatem konsekwencją nieudanej reformy edukacji i był nieunikniony, zwłaszcza że rządzący nie szczędzą sobie komplementów, że tak dobrze i tak bogato w Polsce jeszcze nie było. Przeciwnicy strajku używają argumentów o terroryzmie, o braniu dzieci jako zakładników. Spotykam się ze strajkującymi nauczycielami. Nie są to dla nich łatwe chwile. Dla wielu są to chwile bardzo trudne. Spotykam też „zakładników”. Zapewniam, że zakładnicy nauczycieli są w większości bardzo zadowoleni. Naturalnie współczuję maturzystom, gimnazjalistom i ósmoklasistom, ich zadowolenie nie jest wielkie.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (82)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kasjer
Kasjer 23.04.2019, 13:38
W dużych supermarketach jest 'kasa miła ' dla wiecznie niezadowolonego klienta. W oświacie adekwatnie wymyślono domowe nauczanie dla niezadowolonych rodziców. Trzeba pomyśleć o takim rozwiązaniach A nie zza węgła anonimowo rzucać kamieniem.
Rtv
Rtv 23.04.2019, 20:54
Czyli na tej kasie pracuje najlepszy:) i to jest podejście do klienta
Kasjer
Kasjer 24.04.2019, 06:55
Stoi pusta i czeka aż sam się obsluzysz zebys nie czekal w kolejce i nie narzekał że kasjerka coś robi powoli lub źle liczy albo źle pakuje a może nie powitała cię lub nie podziękowała.
Bardzo bardzo ssssasss
Bardzo bardzo ssssasss 21.04.2019, 21:55
Popieram maturzystów !! Znieść kartę nauczyciela.
Prawda
Prawda 19.04.2019, 13:26
Jestem za PO i za nauczycielami. Nauczyciele powinni zarabiac 5 tys. na rękę
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/były-poseł-samoobrony-pozwie-szkołę-syna-w-przypadku-odwołania-matur-omówiłem-to-z-prawnikami/ar-BBW4OtA?ocid=spartanntp
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/były-poseł-samoobrony-pozwie-szkołę-syna-w-przypadku-odwołania-matur-omówiłem-to-z-prawnikami/ar-BBW4OtA?ocid=spartanntp 19.04.2019, 08:06
Omawiałem sprawę ze swoimi dwoma prawnikami, szkoła może spodziewać się pozwu, jeśli matury przez strajk jej pracowników nie będzie - stwierdził Misztal. Przedsiębiorca obawia się, że zamieszanie związane z egzaminami pokrzyżuje plany syna związane ze studiami.

Były poseł Samoobrony RP i były kandydat na prezydenta Łodzi Piotr Misztal zapowiedział w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim", że technikum, które w tym roku kończy jego syn, może spodziewać się konsekwencji w przypadku czarnego scenariusza.
Kamil
Kamil 21.04.2019, 22:25
Skierujcie swoje pretensje o wasze nerwy, nieprzewidziane koszty i zagrożone urlopy we właściwym kierunku - DO RZĄDU. I nie szantażujcie nauczycielek misją, moralnością, odpowiedzialnością, etyką, godnością zawodu i dobrem swoich dzieci bo to zwykła bezczelność. Wykażcie się własną odpowiedzialnością i moralnością. I skoro nie popieracie to chociaż nie przeszkadzajcie. Bo nauczycielki i nauczyciele mają prawo protestować.
Postulowane przez nauczycielki i nauczycieli podwyżki to koszt ok. 8 mld. zł. Policzyć Wam wszystkie podwyżki dla rządu, wybranych urzędników, prezesów spółek państwowych i ich świt, mnożenie komisji, instytucji i etatów, dotacje dla fundacji krzaków powstałych jak grzyby po deszczu, kościoła katolickiego w tym T.Rydzyka, itd.? Same etaty katechetów kosztują 1,2 mld rocznie mimo braku takiego zobowiązania w konkordacie. TVP dostała w tym roku 1,3 mld ekstra. Tymczasem pensje zasadnicze nauczycielek i nauczycieli ZMALAŁY w stosunku do średniej krajowej.
Camilla
Camilla 22.04.2019, 00:45
A kysz trolu. Tak tak Ludzie nie są tacy głupi i w to nie uwierzą.
Janek
Janek 19.04.2019, 13:42
Ludzie nie są głupi i tak w to nie uwierzą. Uciekaj trolu.
Kazio
Kazio 19.04.2019, 11:08
No i co z tego? Nic nie wskóra. Przecież ten strajk jest legalny, zgodny z prawem, dochowano wszystkich procedur. Jakież to konsekwencje dotkną szkołę? I co to w ogóle jest szkoła? Pozwie dyrektora, który nie może strajkować i nie strajkuje? To zwykłe blablabla sfrustrowanego przegranego polityka :)))
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel 20.04.2019, 19:22
Zwykły burak i tyle. Wydaje mu się, że jak ma kasę to może wszystko. Człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nie zawsze. Niech spada na drzewo ze swoimi pretensjami i nie zawraca gitary porządnym ludziom.
Strucla lub strudel ale nie strucel
Strucla lub strudel ale nie strucel 23.04.2019, 13:37
Czyżby całkiem jak niektórzy nauczyciele?? Wydaje im się że gdy będą mieli kasę to posiądą szacunek i godność? ;);) A co do tego ma wieś? Dlaczego tak pejoratywnie o wsi? Chyba jednak nauczyciele kultury a przede wszystkim szacunku do innych nie nauczyli .... Prawo do sądu każdy ma, tak jak do legalnie zorganizowanego strajku. Po to jest sąd aby ocenić racje stron.
Matka
Matka 18.04.2019, 21:33
Odpowiedz do "mama".
Porozmawiamy jak będą Pani dzieci w szkołach średnich i przez kilka miesięcy nie będą miały języka angielskiego albo matematyki lub polskiego.Wszystko przed Panią.A matura tuż za rogiem.Za 10 lat zobaczy Pani ile kosztuje nauka.Do zobaczenia za 10 lat.
Nauczyciel
Nauczyciel 19.04.2019, 19:02
Niezadowolona z nauczycieli "mama" ma możliwość NAUCZANIA DOMOWEGO. Proste. Dostanie jeszcze na to kasę. Wyniki na pewno będą imponujące i Sorbona murowana.
Mama
Mama 23.04.2019, 07:59
Trochę samokrytyki przydałoby się nauczycielom. A co do nauczania indywidualnego to istnieje w każdym polskim domu, w którym mieszkają dzieci. To właśnie rodzice pomagają w ogarnięciu i zrozumieniu materiału realizowanego w szkole.
Też mama
Też mama 23.04.2019, 12:40
Pełna satysfakcja jest dopiero wtedy gdy samemu się uczy swoje dziecko i nie oddaje go do znienawidzonego nauczyciela. Tak od początku do końca pouczyć pieniądze wziąć i wporzo.
NN
NN 20.04.2019, 22:08
Jeśli taką jak powyżej arogancję prezentuje nauczyciel to żadna podwyżka nie pomoże na odzyskanie szacunku..
Tadeusz
Tadeusz 18.04.2019, 16:36
Stoję murem za nauczycielami, bo jestem mężem nauczycielki. Moja żona bardzo ciężko pracuje...poświęca wolny czas rodzicom i uczniom...a niektórym wydaje się, że jej praca kończy się w momencie wyjścia ze szkoły. Zapraszam do szkół, zamieńcie się z nauczycielami...bo przecież to nic takiego.
Wioletta
Wioletta 18.04.2019, 12:55
Nauczyciele walcza o swoja godnosc i zadaja szacunku - przebierajac sie za krowy i swinie i spiewaja zenujace piosenki
Wald
Wald 18.04.2019, 14:37
Za krowy i świnie przebrał ich prezes. A żenująca to jest postawa rządu.
Guido
Guido 20.04.2019, 22:10
Taaak przez PZN...kogo on zrobił z nauczycieli..
też kibic
też kibic 21.04.2019, 15:57
Guido zapomniałeś jednego P w tym skrócie. Powinno być PZPN = Polski Związek Piłki Nożnej.
Zatroskany rodzic
Zatroskany rodzic 18.04.2019, 12:08
Nauczyciele powinni walczyc o swoje prawa, szacunek i godną zapłatę. Muszą być autorytetem dla młodych pokoleń i pokazać jak należy walczyć o swoje prawa tak jak w czasach SOLIDARNOSCI. Popieraw calym sercem
rodzic
rodzic 18.04.2019, 12:03
Ciekawe jaka forma protestu byłaby dobra. Kiedy wprowadzano reformę likwidującą gimnazja i prowadzącą do kumulacji roczników były kilkunastotysięczne demonstracje nauczycieli w Warszawie. Rząd wysłuchał ich głosu? NIE!!! Kiedy pisano na kolanach podstawy programowe, przez które nasze dzieci są przytłoczone materiałem, towarzystwa oświatowe biły na alarm. Rząd wysłuchał ich głosu? NIE!!! To może ta drastyczna co prawda forma, dotrze w końcu do rządzących!
Marność nad marnościami
Marność nad marnościami 18.04.2019, 23:10
Może okupacyjny w sejmie? W ministerstwi? Tylko wredy trzeba byłoby ruszyć się z krzesła pokoju nauczycielskim. I do domciu o 15 stej nie poszloby się. Ciekawy to strajk od 8 do 15 w dni nauki a w dni wolne dla dzieci nauczyciele czują się ze strajku zwolnieni. Kiedy strajkowali górnicy stoczniowcy rolnicy inaczej to wyglądało
Xxx
Xxx 19.04.2019, 10:09
W sejmie strajkowali rodzice niepełnosprawnych dzieci. Z jakim skutkiem?
haha
haha 19.04.2019, 15:24
Sejm jest zabarykadowany. Parlamentarzyści boją się suwerena.
hihi
hihi 20.04.2019, 12:48
To PiSowcy a nie parlamentarzyści boją sie konfrontacji ze społeczeństwem
xxx
xxx 18.04.2019, 15:06
Niektórzy woleliby strajku nauczycieli w wakacje...
😛
😛 18.04.2019, 17:24
Za waKacje też jest płacone nauczycielom ;););)
Xyz
Xyz 19.04.2019, 13:46
Za urlop wypoczynkowy każdy ma zapłacone.
😉
😉 21.04.2019, 20:31
Wakacje to nie urlop tulko jakaś totalna infaltylna laba :):):)
xxx
xxx 18.04.2019, 20:13
Trzeba było być nauczycielem, jak taki miód, a nie zazdrościć.
Rodzic
Rodzic 18.04.2019, 11:14
Brawo strajkujący nauczyciele. Wiem, że walczycie o lepszą edukację dla naszych dzieci. Trzymajcie się i nie poddawajcie!!!
Tata Patrycji
Tata Patrycji 18.04.2019, 09:28
Snując refleksje na temat: Strajkować czy nie? Wypowiedzi w komentarzach za i przeciw. Krytykę wobec "niestrajkujących" pragnę podzielić się moimi spostrzeżeniami: do przedszkola do którego uczęszcza moja córka przyprowadzają swoje dzieci nauczyciele ze strajkujących szkół. Przy każdym spotkaniu okazują wielką dezaprobatę w stosunku do niestrajkujących. To pytam: dlaczego przyprowadzają swoje dzieci do przedszkola? Strajk to strajk. Zapewnijcie swoim pociechom inną opiekę. Ta forma od początku mi nie odpowiada. A mówiąc szczerze to mamy ogromne szczęście że córka chodzi do placówki która jest odpowiedzialna i przyjazna rodzinie.
Dziękuję
Rodzic
Rodzic 18.04.2019, 07:21
Tak tak brawo Przedszkole nr 2!. Brawo Przedszkole nr 4! Brawo Szkoła Podstawowa nr 6! Brawo nauczyciele niestrajkujący co nie znaczy nie popierający protestu. W tym trudnym czasie wspieramy egzaminy
szkołach. Bo przeciw komu ten strajk? Przeciw dzieciom, rodzicom i młodzieży. Owszem jestem za poprawą warunków płacowych dla nauczycieli.Tylko dlaczego nie ma mowy w tym zamieszaniu o pracownikach niepedagogicznych? Żeby była jasność: bardzo szanuję prace nauczycieli, ich wysiłek i trud. Ale te metody protestu są jak na mój rozum skierowane nie na tego co trzeba.
nauczyciel
nauczyciel 18.04.2019, 15:14
W żądaniach strajkowych jest mowa o pracownikach niepedagogicznych i obsłudze szkół. Decyzje o strajku nie były łatwe, choćby ze względów finansowych. Codziennie tracę pieniądze. O niestrajkowaniu też nie było łatwo, jak myślę, decydować. Ale ewentualne podwyżki wezmą wszyscy, a tracą niektórzy...
Seba
Seba 18.04.2019, 14:27
Strajk nie jest wymierzony ani przeciwko dzieciom, ani ich rodzicom. To strajk o poprawę warunków. Gdyby nauczycielom nie zależało na dzieciach, urządziliby strajk okupacyjny i do żadnych egzaminów by nie doszło.
Oskar
Oskar 19.04.2019, 12:16
Łaskawcy
Lucky Luck
Lucky Luck 18.04.2019, 20:54
Rzeczywiście " mądrość " argumentacji powala. Egzaminy obyłyby się sal nie brakuje które mogłyby być wykorzystane do tego. Publicznych i niepublicznych Nauczyciele mogliby sobie okupować a nawet zachęcam do tego razem z prezesem Broniarzem który dziś na konferencji powiedział że przerwa świąteczna jest dla dzieci uczniów a nie dla nauczycieli i nauczyciele powinni strajkować dzisiaj jutro i we wtorek. Zatem do szkół nauczyciele i okupować okupować strajkować uczciwie .
Seba
Seba 19.04.2019, 14:22
Jak zawsze, wypowiada się ten, kto nie ma pojęcia, o czym mówi. Tak się składa, że nauczyciele byli w szkole i w czwartek, i w piątek. Będą też we wtorek. Strajkują uczciwie.
Mama
Mama 23.04.2019, 09:01
2 godziny w czw. i pt. Wzory uczciwosci
lucy
lucy 19.04.2019, 08:26
Dobrze byłoby aby w czasie świątecznych ferii uczniów nie tylko strajkowali ale od przyszłego roku pracowali, a nie spali do dziesiątej i harcowali po sklepach a po popołudniu udzielali korepetycji.
Lol
Lol 23.04.2019, 15:55
Lucy a w której szkole mają wolne? Bo w mojej szkole- nie w Augustowie w czasie przerwy świątecznej wszyscy są w szkole i zapewniam Cię że mamy co robić. Wolne mamy w ferie zimowe - bo to urlop i w wakacje ale od 1 lipca do ok 15 sierpnia. Później wszyscy są w szkole. Na ten czas są przewidziane min szkolenia rady itp. Nie rozumiem. Tak jest od lat. A w Augustowie jest wolne?
🤣
🤣 23.04.2019, 19:48
Ha ha ha ha, lol kpisz? Czy o drogę pytasz?
Normalnie bramini 😂
Yt
Yt 22.04.2019, 12:15
To byłaby normalność
nauczyciel
nauczyciel 19.04.2019, 20:32
zazdrość, małość, żal... nieznajomość sytuacji, ale co szkodzi dokopać bliźniemu, wesołych świąt
Wesna
Wesna 20.04.2019, 14:26
Tyle możesz napisać, tak, ale racjonalnych argumentów nie masz na obronę przywileji karty nauczyciela. To zamrożony PRL. znieść kartę n dać podwyżki i normalny etat oraz urlop
dziadek wielu wnucząt
dziadek wielu wnucząt 18.04.2019, 10:25
Strajk bez "kosztów" nie jest strajkiem ..to tylko nic nie znaczący protest. Być może przyjdzie moment ..rodzicu, że twoje dziecko będzie chciało zostać belfrem to co jemu powiesz nie idź w ten zawód bo będziesz harował dzień i noc za psie pieniądze bez odrobiny szacunku ze strony otoczenia ? .Właśnie o to idzie walka aby zawód nauczyciela był nobilitacją świadczącą o jego statusie. Nie cofajmy się w rozwoju .... to co robią teraz nauczyciele jest skierowane daleko w przyszłość także w przyszłość twego dziecka i kolejnych pokoleń. Jak widać opór jest ogromny bo przeciwników światłego społeczeństwa mamy wielu ..niemyślącym , ciemnym ludem łatwiej sterować i o to idzie walka
jakłysyobeton
jakłysyobeton 18.04.2019, 13:57
Dziadku ale pojechałeś po bandzie. Nauczyciele harujący dzień i noc i te 1000zł, które mają ich nobilitować nadając wymiar statusowi. Niestety dziadku do światłych nie należysz.
Lilka
Lilka 17.04.2019, 21:10
Bubu. Zdecyduj się, czy popierasz strajk nauczycieli ( jak napisałeś pod innym artykułem) ,czy popierasz przedszkole nr 2, które nie strajkuje.
Zęby Anny
Zęby Anny 18.04.2019, 06:25
Brawo szkoła nr 2. Przedszkole nr 2 to nauczyciele zadowoleni z dobrej zmiany. Oślepieni błyskiem z zębów ministry.
Stomatolog
Stomatolog 18.04.2019, 10:40
Anno!!! Życzę Ci zdrowych zębów.
dorosły i wdzięczny nauczycielom
dorosły i wdzięczny nauczycielom 17.04.2019, 20:10
Wartość pracy nauczyciela jest poniewierana. Zatem ich godność też. WALCZCIE LUDZIE O SWOJĄ GODNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!! Kształcicie całe społeczeństwo, wasi uczniowie osiągają poprzez waszą pracę niesamowite sukcesy w przeróżnych konkursach, a jacyś ludzie potrafią Wam powiedzieć, że to nic nie znaczy, że to niepotrzebne wasze starania. WSTYD, WSTYD, WSTYD wszyscy opluwacze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WALCZCIE O SWOJĄ GODNOŚĆ, O GODNE ZAROBKI, O SZACUNEK !!!!!!!!!!!!
POPIERAM WAS CAŁYM SERCEM I DZIĘKUJĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jula
Jula 18.04.2019, 15:18
Dzięki za wsparcie. No właśnie, gdzie są ci wszyscy rodzice, których dzieci kosztem prywatnego czasu nauczycieli wyjeżdżały na wycieczki, wygrywały konkursy czy zawody sportowe, poprawiały po godzinach pracy oceny? Czy w tym momencie nie warto po ludzku powiedzieć dziękuję i zaufać, że jak zawsze, tak i teraz pedagodzy mają na uwadze dobro tych dzieci? Pozdrawiam
nestrajkującynauczyciel
nestrajkującynauczyciel 18.04.2019, 08:21
O jaką godność, o kasę walczą. Te niesamowite sukcesy pedagogiczne ma 5% nauczycieli a są i tacy, którzy każą na lekcjach przepisywać podręczniki, czy rzucają piłkę i oddalają do kantorka. Ośmieszają się w mediach porównując się do krów czy tuczników. Nie wiedząc skąd biorą się dopłaty rolnicze. Wiedza żenująca. Czas aby rząd zreformował Kartę Nauczyciela i oddzielił "ziarno od plew".
nauczyciel
nauczyciel 18.04.2019, 15:20
Popieram. Znieść Kartę Nauczyciela, a za trzydniową harówkę na szkolnej wycieczce z nockami włącznie płaćcie mi od godziny. Serdeczności i zdrowia życzę...
niestrajkuje
niestrajkuje 19.04.2019, 08:34
Szkolna wycieczka organizowana jest z woli nauczyciela przy wsparciu rodziców. Z decyzją tą nie ma nic wspólnego rząd ani nawet dyrektor. Wycieczkę opłacają rodzice w tym za pobyt nauczyciela. Nikt nie każe nauczycielowi harować na wycieczkach . Nie chcesz nie organizujesz. Proszę nie wciskać kitu.
Fanta
Fanta 19.04.2019, 14:27
Rodzice nie opłacają pobytu nauczyciela na wycieczkach. Totalna bzdura. Pobyt opłaca i gwarantuje biuro podróży, któremu taki układ po prostu pasuje. Bo to nauczyciel organizuje wycieczkę i gdyby nie on, biuro by nie zarobiło. Proste?
nauczyciel
nauczyciel 19.04.2019, 14:10
Rodzice płacą za wyżywienie i bez łaski, bo w pracy jestem, ale nie płacą za pracę 24h/dobę. Organizować wycieczek nie muszę, tylko dzieci żal, które na wyjazdach z rodzicami często poza galerią handlową niewiele mają szansę zobaczyć. Ale rację masz, nie muszę... Gorzej, jak mnie do tego przekonasz...
Hugo
Hugo 20.04.2019, 22:34
Od kliku lat widzę że to właśnie na szkolnych wycieczkach mego syna za każdym wyjazdem musi być w programie galeria handlowa i Mac albo inny markowy triciciel żywieniowych. Naprawdę to żenada taka manipulacja. Ja takich wycieczek wcale nie chcę.
Ojciec
Ojciec 17.04.2019, 18:29
Nauczyciele cenię Waszą pracę jestem ojcem trójki dzieci wiem jak ciężko jest je wychować bez wsparcia szkoły,a przede wszystkim wychowawców byłoby to niemożliwe.Wielki szacunek proszę wytrwajcie.
rikitikitak
rikitikitak 18.04.2019, 08:28
Na zdjęciu widać kto stoi za tym wsparciem nauczycieli, L. Cieślik były poseł PO, obecny radny Koalicji Obywatelskiej, A. Sieńko kandydat Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Augustowa i jej radny. To augustowscy politycy związani od lat z PO, która przez osiem lat ich rządów zamroziła wynagrodzenia nauczycieli. Trzecim panem na zdjęciu to prezes augustowskiego ZNP, któremu przez osiem lat pasowało to zamrożenie płac, tylko teraz nie pasuje. Na pewno wielu tu piszących zastanawia się do kiedy ta farsa będzie trwała.Odpowiadam do wyborów do eroparlamentu. Skutek ma być jeden. Niezadowoleni nauczyciele i ich rodziny
(grubo powyżej 600tys osób) powinni głosować za jedyną i słuszną Koalicją Europejską obrońcą ciemiężonych i niedocenianych przez PiS nauczycieli. Towarzysze wsio w pariadkie.
xxx
xxx 17.04.2019, 13:06
BRAWO, BRAWO, BRAWO
robi
robi 17.04.2019, 10:48
Święta trójca augustowskiej oświaty.
Lilka
Lilka 16.04.2019, 20:40
Brawo Dwójka!!!
Bubu
Bubu 17.04.2019, 13:21
Otóż to. Brawo Przedszkole nr 2.
Zażenowany
Zażenowany 18.04.2019, 11:25
Wielki wstyd! A podwyżki weźmiecie?
zainteresowany
zainteresowany 18.04.2019, 14:34
a 500+ na pierwsze dziecko weżmiecie ? wszak głosicie że aby komuś dać trzeba zabrać komuś...takie treści udostępniają nauczyciele na swoich profilach fb.

Pozostałe