Trening czyni mistrza

  • 23.04.2019, 06:02
  • Jolanta Wojczulis
Trening czyni mistrza
Karatecy z Augustowa wraz ze swoim trenerem Waldemarem Matyką przygotowywali się do zawodów, które jeszcze ich czekają w tym sezonie. Swoje umiejętności szlifowali podczas sparingu międzyklubowego w Zambrowie.

Jolanta Wojczulis

W walkach treningowych, które odbyły się w sobotę, 6 kwietnia, udział wzięło 70 zawodników między innymi z Olecka, Lublina, Białegostoku, Ostrołęki, Czarnej Białostockiej i Zambrowa. Wśród sportowców nie zabrakło podopiecznych Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin, Jakuba Tomkiewicza, Dominika Faszczewskiego, Karola Łukawskiego, Krzysztofa Łukawskiego oraz Mikołaja Kulikowskiego.

-W pierwszej części zgrupowania odbył się trening techniczny i kata, który poprowadziła sensei Izabela Sularz 4 dan z Lublina –informuje Waldemar Matyka. -W drugiej części spotkania odbył się sparing z podziałem na grupy po 20 walk do 14 lat 1,5 min.i starsi 2 min czasu walki.
Celem spotkania było przygotowanie zawodników do startu w zbliżających się Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 18-19 maja we Wrocławiu.

-Na mistrzostwach o najwyższe podium walczyć będą, w kategorii seniorów Adam Kawka, a w juniorach Jakub Tomkiewicz –informuje Waldemar Matyka.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe