Chwycili kijki i ruszyli nad Bystry

  • 19.04.2019, 07:41
  • Jolanta Wojczulis
Chwycili kijki i ruszyli nad Bystry
Miłośnicy nordic walking w ubiegłą niedzielę opanowali bulwary nad Kanałem Bystrym. Augustowianie uwielbiający ruch na świeżym powietrzu wzięli udział w V Marszu nad Bystrym, a bardziej dojrzalsi mieszkańcy naszego miasta w III Augustowskim Marszu Seniora. Pogoda dopisała, więc chętnych do rekreacji nad wodą nie brakowało.

 

Jolanta Wojczulis 

 

 

Marsze nad Bystrym już na dobre wpisały się w kalendarz sportowych imprez w naszym mieście. W każdej edycji tego wydarzenia bierze udziałwiele osób. Chętnych do spacerowania z kijkami nie zabrakło i tym razem.

-Cieszymy się, że tradycyjnie na organizowany przez nas marsz przyszło tak wiele osób -mówił w niedzielę, Adam Wysocki z Centrum Sportu i Rekreacji. – W sumie w naszym przedsięwzięciu uczestniczyło ponad 70 maszerujących.

Osoby początkujące mogły skorzystać z bezpłatnego szkolenia i instruktażu technik nordicwalking. Na miejscu była też możliwość wypożyczenia kijków.

-W ramach marszu promujemy trasę bulwarami nad Kanałem Bystrym. Dystans V Marszu nad Bystrym wynosił więc tradycyjnie 5 kilometrów, czyli dwie pętle, natomiast III Marszu Seniorów wynosił 2,5 km. Zatem uczestnicy musieli zmierzyć się z jedną pętlą nad bulwarami Kanału Bystrego –wyjaśnia Adam Wysocki.

Pogoda dopisała, także uczestnicy marszu, wśród których nie brakowało milusińskich, z werwą ruszyli w trasę.

-My zawsze chętnie korzystamy z tego marszu, bo to świetna rekreacja i miłe spędzenie czasu-zapewniali mnie augustowscy seniorzy, którzy zawsze podczas takich marszów zaskakują frekwencją.

W marszu wzięli udział nie tylko seniorzy, osoby w średnim wieku czy młodzież, z krótszym dystansem poradziły też sobie doskonale dzieci.

-W marszu wzięliśmy udział po raz pierwszy i było super, także na pewno to nie był nasz ostatni raz –zapewniali mnie rodzeństwo Ola i Kuba Błaszkiewicz i ich koleżanka Iga Przekop.

Każdy uczestnik niedzielnego marszu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek, mógł też napić się gorącej herbaty i spałaszować smakowitą jagodziankę. Dyplomy i upominki wręczyli uczestnikom Adam Wysocki oraz Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa, który od pierwszej edycji marszu z powodzeniem bierze w nim udział.

Z tak aktywnych zarówno młodych jak i starszych augustowian należy brać przykład.Na szczęście okazuje się, że takich świadomych, dbających o swoją kondycję osób jest coraz więcej, często bowiem można spotkać w Augustowie, biegaczy czy właśnie osoby chodzące z kijkami.

Sportowe wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Rozbudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w strefie Kanału Augustowskiego na ternie Miasta Augustów”.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe