Wsparli strajkujących nauczycieli

  • 14.04.2019, 20:19 (aktualizacja 14.04.2019 21:26)
  • Beata Perzanowska
Wsparli strajkujących nauczycieli
W niedzielę, 14 kwietnia, na Rynku Zygmunta Augusta, o godz. 19.00 zebrało się prawie 350 mieszkańców Augustowa, by wesprzeć strajkujących od tygodnia nauczycieli.

Akcja odbyła się pod hasłem "światełko poparcia dla nauczycieli". Zebrani stawili się z transparentami noszącymi hasła "Wspieram nauczycieli" i namalowanymi wykrzyknikami. Zaśpiewali też szlagier zespołu Lady Pank "Mniej niż zero" i utwór Perfectu "Niepokonani". Akcję zorganizowały dzieci nauczycieli, a uczestniczyło w niej prawie 350 osób.

Więcej na ten temat czytaj w papierowym wydaniu tygodnika "Przegląd Powiatowy", który ukaże się w czwartek, 18 kwietnia. 

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wojtek Malinowski
Wojtek Malinowski 2 dni temu, 16:57
Byłem na tym wiecu , popieram nauczycieli i uważam że powinni strajkować aż do skutku
mama nastolatków
mama nastolatków 2 dni temu, 16:24
Jestem całym sercem za nauczycielami. Dzięki nim moje dzieci mogą rozwijać pasje. Wspieram Was, Nauczyciele, całym sercem.
fred
fred 17.04.2019, 21:14
Wylewacie jad na osoby dzięki którym teraz jesteście tymi kim jesteście, a główny argument to liczba godzin pracy niby 18...jesteście tacy wykształceni, tacy mądrzy to przeczytajcie jak wygląda edukacja w Finlandii ( podobno najlepsza szkoła), albo w Szwecji i wtedy pomyślcie co trzeba zmienić
Sylwia
Sylwia 2 dni temu, 12:56
A pewno nie przeznauczycieli jestem kim jestem
Bez przesady
Bubu
Bubu 17.04.2019, 13:19
Ja też popieram strajk nauczycieli. Oby trwał jak najdłużej.
też
też 2 dni temu, 12:03
:):):):):) , dobre Bubu, do wakacji i dalej
Matka ucznia ACE
Matka ucznia ACE 17.04.2019, 12:44
Wspieram strajkujących nauczycieli matka ucznia z ACE
Krystyna
Krystyna 16.04.2019, 21:36
Najwyższy już czas aby zawód nauczyciela odzyskał swoją godność i szacunek. Nie możemy pozwolić aby elita naszego społeczeństwa była gnębiona i poniżana.
Tomek
Tomek 2 dni temu, 12:58
Przebietajac sie za krowe i spiewajac infantylne piosenki?
wiemcomówie
wiemcomówie 17.04.2019, 08:38
Szanowna Krystyno. Używasz pompatycznych słów pisząc o godności i szacunku dla zawodu nauczycielskiego. Zapewniam, że strajkujący nauczyciele, którzy kosztem uczniów chcą wymusić na władzach podwyżki pensji nie odzyskają ani godności ani szacunku. Bo ten osiąga się innymi metodami a zwłaszcza ciężką pracą. Strajk, który wywołał Broniarz w porozumieniu z polskimi lewakami przyniesie jeszcze większe szkody wielu dziś strajkującym nauczycielom, spowoduje po pierwsze obcięcie wynagrodzeń majowych, więc długi weekend majowy będzie wyjątkowo skromny. Po drugie da też sygnał rządzącym do wprowadzenia dawno oczekiwanych zmian związanych z Kartą Nauczyciela, chroniącą coraz większe rzesze nierobów i nieudaczników oświatowych jakich pełno w naszych szkołach. Zwiększy też pensum nauczycielskie co doprowadzi do ruchów kadrowych w oświacie. Ograniczy urlopowanie do 35 dni jak dyrektorom szkół a podwyższone wynagrodzenie będzie uzależnione od efektów w pracy z podopiecznymi. Wtedy Krystyno stworzy się w oświacie elita, która nie będzie gnębiona i poniżana. Pozdrawiam strajkujących nauczycieli.
Wald
Wald 2 dni temu, 14:03
" kosztem uczniów chcą wymusić na władzach podwyżki pensji" - piloci strajkują kosztem pasażerów uziemionych na lotniskach, lekarze i pielęgniarki kosztem chorych, kierowcy paraliżują komunikację. Na tym polega każdy strajk. A prawo do strajku gwarantuje konstytucja.
wiemcomówie
wiemcomówie Wczoraj, 08:54
Wald zgadzam się z Tobą, tylko oni nie mówią , że strajkują dla ich dobra. Często pojawiającym się argumentem w strajku nauczycieli nie jest ich kasa lecz dobro ucznia.
mieszkaniec Augustowa
mieszkaniec Augustowa 16.04.2019, 19:24
A po co komu statystyki?! Ile ludzi było a ile powinno być?Liczy się tylko to, że są głosy poparcia dla środowiska nauczycieli! I to jest FAKT!!!
Poparcie dla strajkujących nauczycieli spada
Poparcie dla strajkujących nauczycieli spada 2 dni temu, 15:21
Bo statystyki pokazują skalę zjawiska. ostatnie wskazują, że w skali kraju więcej osób jest przeciwna strajkowi. 49% (fakty tvn 24) Moim zdaniem chodzi o okoliczności i formę oraz naruszanie spokoju uczniów w kontekście niepewności czy i jak odbędą się egzaminy, oraz o ekscesy typu próby zakłócenia egzaminów i przypadki bardzo negatywnych form zachowań nauczycieli w stosunku do kolegów z rady pedagogicznej, którzy nie strajkują a dzięki którym (między innymi) odbywają się egzaminy. To wzburza spokój społeczny i pomniejsza szacunek do strajkujących
xxx
xxx 2 dni temu, 19:24
Patrz- definicja strajku. Musi w kogoś uderzyć. Szkoda, że nie w rząd.
franek
franek 16.04.2019, 22:43
Byłoby tysiąc ludzi ..znalazłby się jakiś mądry inaczej i zapytał dlaczego nie trzy tysiące ...to jest wyliczanka bez końca. Po prostu jesteśmy z wami KOCHANI NAUCZYCIELE . To wy jesteście solą tej ziemi i nie poddawajcie się . Hejterzy po to zostali stworzeni na potrzeby obecnej władzy aby skutecznie ich wspierać .Jestem pewien że przed wyborami w 2015 ich działalność była równie aktywna ..tylko my nie mieliśmy jeszcze świadomości jaka to jest siła , lecz teraz ..trolle i hejterzy , NIE DACIE RADY !!!! . Czy warto tracić honor za 2 zł od posta
rikitikitak
rikitikitak 17.04.2019, 09:34
Na zdjęciu widać kto stoi za tym wsparciem nauczycieli, L. Cieślik były poseł PO, obecny radny Koalicji Obywatelskiej, A. Sieńko kandydat Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Augustowa i jej radny. To augustowscy politycy związani od lat z PO, która przez osiem lat ich rządów zamroziła wynagrodzenia nauczycieli. Trzecim panem na zdjęciu to prezes augustowskiego ZNP, któremu przez osiem lat pasowało to zamrożenie płac, tylko teraz nie pasuje. Na pewno wielu tu piszących zastanawia się do kiedy ta farsa będzie trwała.Odpowiadam do wyborów do eroparlamentu. Skutek ma być jeden. Niezadowoleni nauczyciele i ich rodziny
(grubo powyżej 600tys osób) powinni głosować za jedyną i słuszną Koalicją Europejską obrońcą ciemiężonych i niedocenianych przez PiS nauczycieli. Towarzysze wsio w pariadkie.
xxx
xxx 2 dni temu, 14:59
Poseł, były poseł, każdy ma prawo do swego zdania i udziału w manifestacji. Natomiast nie widziałam większości moich radnych. Czyżby ich ten problem nie dotyczył? Dzieci w szkole społecznej? Czy oświata w mieście to kiepska inwestycja? Wstyd, że nasi radni nie chcą nawet zabrać głosu w sprawie. Niektórzy podobno szkoły odwiedzali, tylko nikt ich nie widział...
Janusz
Janusz 16.04.2019, 16:33
A gdzie te dzieci
Rodzic ósmoklasisty.
Rodzic ósmoklasisty. 16.04.2019, 15:22
Wspieram nauczycieli. Wiem, że nie chodzi im tylko o pieniądze. Walczą o przyszłość naszych dzieci.
Dawid
Dawid 2 dni temu, 12:59
Dobre hahaha
Były niesforny uczeń
Były niesforny uczeń 16.04.2019, 14:30
Popieram nauczycieli, zawdzięczam im to, kim jestem, a pracy nie zazdroszczę.
Plus
Plus 16.04.2019, 13:33
Brawo nauczyciele
uczennica Julia
uczennica Julia 16.04.2019, 13:14
Jestem pod wrażeniem odważnych nauczycieli, którzy walczą o godność i szacunek do swojego zawodu! Wierzę w słuszność ich postulatów. Trzymajcie się!
emerytowany nauczyciel
emerytowany nauczyciel 16.04.2019, 13:10
Nauczyciel to brzmi dumnie! Godność i szacunek po prostu im się należy! Trzymajcie się!
rikirikitak
rikirikitak 17.04.2019, 09:56
Należy się jak psu kość. Szacunek i godność poprzez strajk. Nie pracą, właściwym stosunkiem do ucznia i jego potrzeb, współpracą z rodzicami, troską o dobro szkoły i jej promocje. Więcej kasy i więcej wolnego i murem za ideą, która temu przyświeca. Brawo augustowscy politycy.
rodzic
rodzic 16.04.2019, 13:06
Wspieram nauczycieli! Nie poddawajcie się! Walczcie o przyszłość naszych dzieci!
ojciec
ojciec 17.04.2019, 10:46
Czy mówiąc o przyszłości dzieci masz na myśli te, które dziś stoją w obliczu powtórzenia roku szkolnego bo mogą strajkujący nauczyciele odmówić klasyfikacji uczniów. Co z maturami naszych dzieci? To się nazywa walka o godność ? POLITYCZNA ŻENADA.
popieram maturzystów
popieram maturzystów Wczoraj, 09:37
Ja wyślę swoje dziecko do szkoły średniej, w której nauczyciele wiedzą jaka jest ich rola zawodowa i społeczna. Poważnie i odpowiedzialne traktują rodziców i uczniów których oddajemy im na nauczanie. Na szczęście są takie szkoły i nauczyciele
Jula
Jula 2 dni temu, 15:02
Ja, matka maturzysty, popieram strajk. Z definicji strajk musi zaboleć, aby był skuteczny. Niech górnicy w czasie urlopów strajkują... Bzdura. To rząd jest winien tej sytuacji, bo to rząd zgodnie z konstytucją odpowiada za prawo do edukacji, a nie nauczyciele. Bez zwalania winy na innych...
https://pomorska.pl/protest-maturzystow-
https://pomorska.pl/protest-maturzystow- Wczoraj, 09:40
Protest maturzystów
Maturzyści apelują o zawieszenie strajku nauczycieli na czas wystawienia ocen i odbycia się rady klasyfikacyjnej. Zaznaczają przy tym, że nie oznacza to, że nie popierają strajku nauczycieli. Proszą jedynie, by nauczyciele zawiesili strajk, aby mogły się odbyć rady klasyfikacyjne. Jest to bowiem niezbędne do tego, by mogli przystąpić do matury w maju 2019.
Jula matka???
Jula
Jula Wczoraj, 21:45
Zdziwiłabyś się, ale czasem trzeba zobaczyć coś więcej niż czubek własnego nosa...
sylwia
sylwia Wczoraj, 09:02
Masz rację Jula nauczyciel pół roku przebywa na wolnym, więc jego czas pracy na strajk jest bardzo krótki. Ten rząd w szczególności jest winny nawet za to że jest dzień i noc.
Jula
Jula Wczoraj, 20:36
Przeczytaj moją wypowiedź ze zrozumieniem, a potem pogadamy. Chociaż na jad chyba nie ma argumentów. I tak wiesz lepiej. Pewnie jestes nauczycielką?
mama czwartoklasistki
mama czwartoklasistki 16.04.2019, 13:03
Popieram nauczycieli. Bądźcie silni,walczcie o swoją godność i szacunek.
Augustowska celebrytka
Augustowska celebrytka 16.04.2019, 12:59
Byłam, widziałam, jestem za!!!!
Zatroskany rodzic
Zatroskany rodzic 16.04.2019, 12:57
Aby komentować to trzeba było tam być. Byłam, całym sercem wspieram pedagogów.
Matka Maturzystki
Matka Maturzystki 16.04.2019, 12:54
Murem z a nauczycielami!!!
Matka ósmoklasisty
Matka ósmoklasisty 16.04.2019, 12:48
Mimo fali hejtu wylewanego na nauczycieli rodzice i uczniowie WSPIERAJĄ WAS!!! Trzymajcie się!!!
ania
ania 16.04.2019, 12:41
To już dziewiąty dzień naszego strajku. Walczymy o godność i szacunek dla nauczycieli. Dziękujemy rodzicom i uczniom za codzienne gesty wsparcia.
Strajkująca nauczycielka
Strajkująca nauczycielka 17.04.2019, 12:01
Jestem dumna z moich koleżanek i kolegów . Wszczyscy mówią , ze nauczyciele są rozbitą grupą zawodowaą. Pokazaliśmy ze wspólny cel łączy nas. Trwajmy, walczmy o naszą godność i szacunek , nie wstydźmy się tego, ze jesteśmy nauczycielami.
Jula
Jula 2 dni temu, 15:03
BRAWO

Pozostałe