Początek Wielkiego Tygodnia 

  • 14.04.2019, 11:40 (aktualizacja 14.04.2019, 11:53)
  • Bartosz Lipiński
Początek Wielkiego Tygodnia Na zdjęciu: Niedziela Palmowa - Augustów 2018
Dziś obchodzimy Niedzielę Palmową, która w Kościele Katolickim rozpoczyna Wielki Tydzień. To także czas wyjątkowej symboliki, która pozwala nam lepiej zrozumieć nadchodzące święta. Razem z księdzem dr Markiem Bednarskim, autorytetem duchowym i znawcą Pisma Świętego przeanalizowaliśmy zagadnienia związane z Niedzielą Palmową. Dzięki temu poznaliśmy wiele istotnych faktów które być może nie wszystkim były dotąd znane.

Bartosz Lipiński

Słysząc o Niedzieli Palmowej każdemu na myśl przychodzą pewne skojarzenia. Najczęściej jest to wjazd Jezusa na osiołku do Jerozolimy, gdzie tłum witał go trzymając w ręku gałązki. Ozdobne palmy są nieodłącznym elementem oczekiwania na Wielkanoc. O istotę tego dnia zapytaliśmy ks. dr Marka Bednarskiego, absolwenta Papieskiej Akademii Biblijnej w Rzymie, a także wykładowcą egzegezy Pisma Świętego na Wyższym Seminarium Duchowym w Ełku.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe