Rewolucyjny pomysł radnego 

  • 13.04.2019, 11:57 (aktualizacja 13.04.2019 19:10)
  • Bartosz Lipiński
Rewolucyjny pomysł radnego Tomasz Miklas (pierwszy po lewej).
Z dbaniem o czystość w naszym mieście jest podobnie jak z odśnieżaniem dróg zimą. Niby wszyscy zgadzają się, że nie jest idealnie i może być lepiej, a jednak ten problem przez całe lata nie został rozwiązany. Koncepcję na skuteczne sprzątanie przepełnionych koszy na śmieci przedstawił niedawno jeden z miejskich radnych. Pomysł wydaje się być godnym uwagi. Choć jak zawsze w takich sytuacjach jego wdrożenie zależy od funduszy.

Bartosz Lipiński

Przepełnione kosze w mieście

Kilkanaście tygodni temu opublikowaliśmy artykuł oraz zdjęcia, pokazujące obraz augustowskich bulwarów po jednym ze styczniowych weekendów. Przepełnione kosze na śmieci prawie się wysypywały, wokół ławek pełno było również szkieł po rozbitych butelkach. Można założyć, że miłośnicy rozmaitych trunków umieściliby butelki po spożytym alkoholu w pojemniku, ale zwyczajnie nie było w nim miejsca. Problem z przepełnionymi koszami w pobliżu rzeki Netty nie jest nowy, pojawia się co roku w dyskusjach radnych. Nasi rajcowie ubolewają, debatują i jak do tej pory nie znaleziono skutecznej recepty na to zjawisko. Bolączki z tym związane są szczególnie widoczne latem, kiedy bulwary tętnią życiem. Również nocnym.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
123
123 15.04.2019, 10:24
Proponuję sprzątanie Miasta w ramach prac społecznych, tj. kar za drobne wykroczenia, bójki, kradzieże, niszczenie mienia.... kara będzie i ręce do pracy
Kocury
Kocury 14.04.2019, 07:31
Trzeba po pristu wziąć się za robotę a nie zwołać konferencje i patrzeć czyje jest czyje. Wyjść w teren a nie bąki w krzesło walić i szukać winy w ludziach. Niech prezesik wyjdzie w teren bo teraz wychodzi ale z biura na papierosa.
Mick
Mick 13.04.2019, 17:46
Podziemne kosze funkcjonują w wybranej przestrzeni miejskiej większych miast, np. Gdańsk, Toruń, Wrocław. Cena jednego pojemnika to około 29 000 zł. Potrzebne są pojemniki na 4 frakcje odpadów, betonowy silos podziemny, No i oczywiście robocizna. Pod silos wykop na głębokość około 2 metrów. Możliwość elektronicznej sygnalizacji wypełnienia. Idea jest fajna, natomiast pojemniki na śmieci muszą być zlokalizowane na tyle gęsto, by nie trzeba było daleko ich szukać. No i koszt zakupu i montażu może stanowić problem
Nick
Nick 13.04.2019, 18:41
O czym my mówimy ..o segregacji frakcji w przestrzeni publicznej ? jeżeli nawet w blokach czy wspólnotach tego nie przestrzegamy. Gdzie wkopać takie silosy ? ..przy każdej ławce na bulwarach czy tylko na końcu i na początku ciągu pieszego . Ludzie opanujmy się ..zacznijmy edukację najpierw od siebie , od swych dzieci a później wymagajmy aby służby do tego stworzone opróżniały codziennie pojemniki . Nie raz na pół roku, tylko codziennie , zwłaszcza w sezonie . Wymiana codzienna worków w koszach jakoś innym miastom się opłaca a jak worek w koszu pusty to i chętniej wrzucimy puszkę czy butelkę . Nie dajmy się zwariować chorymi pomysłami w sprawie tak oczywistej jak sprzątanie ...
gfd
gfd 13.04.2019, 14:09
Teraz trzeba dostawić pojemników i często je opróżniać. W wakacje nawet codziennie. Problem powinien zmaleć po wprowadzeniu kaucji na butelki i puszki. Pojawi się też więcej "zbieraczy" chcących dorobić do bieda-emerytury.
dfg
dfg 13.04.2019, 18:32
Do "bieda-emerytury" ??? ... gdyby takie w Augustowie były to żadnej puszki by nie było na bulwarach, nad Kanałem w stronę Białobrzegów i w ogóle nad jeziorami ale widocznie nie jest tak źle .... albo emeryt "biedny ale pan"
ceper z BAU
ceper z BAU 13.04.2019, 14:07
Nie rozumiem .... przykładowo w Zakopanem turystów w sezonie jest 10x więcej niż u nas i tego problemu nie widać . Czyżby Straż Miejska sprzątała , górale, turyści ? ..nie , po prostu są do tego celu doskonale wyposażone służby komunalne , które codziennie , powtarzam CODZIENNIE !!!! zanim cepry otworzą swe umencone ślipia , codziennie rano SPRZĄTAJĄ !!!!. Kosze są opróżniane , śmieci zamiatane , butelki zbierane i tak się dzieje właściwie we wszystkich miejscach gdzie biesiadują turyści , bo turysta popiwszy nie ma głowy ani ochoty po sobie sprzątać . Niestety taki jest standard i tak obowiązek służb , które zajmują się utrzymaniem porządku. Nie wystarczy inkasować dotacje z UE na drukowanie ulotek w sprawie segregacji śmieci .. trzeba jeszcze co nieco przeznaczyć na codzienne porządki . Park maszynowy do tego celu jest przebogaty i to nie musi być "brygada rogala" z wielką śmieciarą za plecami .. bo od tego są mniejsze urządzenia zastępujące kilku ludzi .. tylko trzeba w sprzęt zainwestować . Bulwary chyba nigdy nie widziały samojezdnego odkurzacza ..czas pomyśleć a nie nabijać sobie kiesę
Milan
Milan 14.04.2019, 08:15
Tak jest. Identycznie na Litwie. Codziennie 4 rano zaczyna się sprzątanie. Pojemników jest pełno na każdym kroku. Nad morzem co 100 m i na dróżkach prowadzących do morza też. I jest czysto. A u nas zamiast prostych rozwiązań jakieś fanaberie za miliony.
Zoltar  drugiego fotela
Zoltar drugiego fotela 15.04.2019, 10:06
Bo o to chodzi właśnie. Pomysł zgłasza ten któremu go porzucono. -żeby wysondować reakcję a faktycznie zainteresowany pomysłodawca twarzy swojej nie musi nadstawiać.
Pp
Pp 15.04.2019, 11:02
Bardzo mądrze napisane. Ttzeba pogłębiać świadomość spoleczną
Hit
Hit 13.04.2019, 13:28
Na fejsa. Zdjęcia, wywiady, #cala naprzód #. Włodarze, prezesi i inne stwory, kierowniki i fachury, radni i bezradni worki, miotły i huzia w plener.
Hejterzy
Hejterzy 13.04.2019, 16:03
Uwielbiam takie komentarze, anonimowych bohaterow co siedza spoceni całą noc przed komputerem. A jedyną rzecz, którą osiągnęli w życiu to dostęp do Internetu
Billy Kit
Billy Kit 13.04.2019, 14:08
Dołączysz do nich ... ????
Prezes
Prezes 13.04.2019, 15:57
Sam leć. Ty z tej samej gliny.

Pozostałe