Augustowscy karatecy na podium

  • 12.04.2019, 14:15 (aktualizacja 12.04.2019, 14:18)
  • Jolanta Wojczulis
Augustowscy karatecy na podium
Dwa złote medale zdobyli podopieczni Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokuhin podczas Mistrzostw Polski Okręgu Wschodniego Karate Kyokushin, które odbyły się w niedziele, 11 marca. Tydzień wcześniej jeden z zawodników AKKK walczył z kolei o medal podczas Otwartych Mistrzostw Hiszpanii Karate Kyokushin.

Jolanta Wojczulis 

Mistrzostwa Polski Okręgu Wschodniego Karate Kyokushin z Warmińsko-Mazurskiego, Mazowieckiego, Lubelskiego I Podlaskiego odbyły się w Radzyminie. O najwyższe podium walczyło 380 zawodników z 47 licencjonowanych klubów PZK. Augustowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało trzech zawodników: Adam Kawka, Kuba Tomkiewicz oraz Dominik Faszczewski, którym udało się stanąć na najwyższym podium.

-Pierwszy zloty medal zdobył senior Adam Kawka w kat. do 75 kg po bardzo dobrych dynamicznych i skutecznych walkach zakończonych przed czasem(ippon), który na co dzień trenuje w Masters Dojo WASW Piotr Moczydłowski –informuje Waldemar Matyka. -Drugi złoty medal wywalczył junior Kuba Tomkiewicz w kat. do 65 kg, który również zakończył trzy walki przed czasem.Ostatni nasz zawodnik junior młodszy Dominik Faszczewski w kat.+65 kg w walce eliminacyjnej przegrał ze zwycięzcą w tej kategorii, ale z pewnością zaowocuje to w kolejnych walkach turniejowych.
Mistrzostwa w Radzyminie to nie jedyny turniej w jakim w ostatnim czasie uczestniczyli zawodnicy AKKK, jeden z nich bowiem Kuba Tomkiewicz swoich sił próbował także w Otwartych Mistrzostwach Hiszpanii Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w sobotę, 2 marca, w Barcelonie, wzięło w nich udział ponad 200 zawodników z 16 państw. Kuba w kategorii do 65 kg, w walce eliminacyjnej spotkał się z zawodnikiemgospodarzy, ale niestety nie udało mu się wygrać tej walki.

-Nie było mnie na tych mistrzostwach więc nie mogłem obserwować tej walki na żywo. Widziałem ją jednak na filmiku z telefonu komórkowego i moim zdaniem i nie tylko, werdykt sędziowski był bardzo kontrowersyjny i krzywdzący dla mego zawodnika. Kuba był po prostu aktywniejszy od swojego przeciwnika i po prostu tę walkę powinien wygrać –mówi Waldek Matyka. –Ale niestety tak w sporcie czasami bywa.

Mimo, że Kuba nie wrócił z mistrzostw z medalem, to z pewnością bogatszy o nowe doświadczenia, które w dyscyplinie karate zawsze się przydają.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe