Rodzinny wernisaż w domu kultury

  • 13.04.2019, 07:58 (aktualizacja 06.05.2019, 15:13)
  • Beata Perzanowska
Rodzinny wernisaż w domu kultury
Prace Iwony Bielawskiej i jej bratanicy Julii Tymańskiej podziwiać można w Miejskim Domu Kultury w Augustowie w tzw. Małej Galerii APK. Wernisaż wystawy odbył się w piątek, 5 kwietnia.

Beata Perzanowska

 

Iwona Bielawska jest mieszkanką Augustowa, a jej rodzina znana jest w mieście z prowadzenia gastronomii. Malarka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale wzornictwa. Malarstwo kończyła pod skrzydłami prof. Marka Czajkowskiego, ubiór pod kierunkiem prof. Barbara Hanuszkiewicz, a galanterię i obuwie u Irminy Aksamitowskiej. Iwona Bielawska jest projektantką, malarką i kolorystką. Tworzy torby, ubrania oraz inne dodatki. Obecnie artystka uczy i przygotowuje na studia nowych adeptów sztuki. Podczas wystawy artystka podkreślała, że wernisaż to rodzinny projekt dodając, że Julia Tymańska jest jej bratanicą. Julia jest studentką III roku Malarstwa w ASP w Gdańsku i kształci się w pracowni prof. Henryka Cześnika.

-Prezentowane prace są bardzo różne. Moje są sprzed 10 lat, ale nigdy nie były prezentowane. Wybrałam te obrazy, które przedstawiają członków mojej rodziny, dobrze znanej w Augustowie. Prace nawiązują do szkoły plakatu z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych -mówiła podczas wernisażu Iwona Bielawska.

Julia Tymańska zaprezentowała prace bardziej eksperymentalne. Wernisaż prowadziła Renata Rybsztat, instruktor Augustowskich Placówek Kultury. Po krótkim przedstawieniu autorek zebrani raczyli się lampką winą i w kuluarach rozmawiali z autorkami prac. Wystawę można oglądać do końca kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Augustowie.

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe