Obrady IX sesji Rady Miejskiej w Augustowie

  • 12.04.2019, 19:00 (aktualizacja 12.04.2019 19:23)
  • Bartosz Lipiński
Obrady IX sesji Rady Miejskiej w Augustowie
W czwartek, 11 kwietnia w Augustowie odbyły się obrady IX sesji Rady Miejskiej w Augustowie. Relacje video z obrad można obejrzeć na stronie: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/233/rada-miejska-w-augustowie.htm

Bartosz Lipiński

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta w okresie od przedstawienia ostatniego
    sprawozdania.

4. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

a) wykazu kąpielisk w roku 2019 na terenie Gminy Miasto Augustów,

b) zaliczenia odcinka drogi krajowej w ciągu ulicy Mazurskiej do kategorii drogi gminnej,

c) wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu, której przedmiotem jest ta sama nieruchomość,

d) wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy, której przedmiotem jest ta sama nieruchomość,

e) wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy, której przedmiotem jest ta sama nieruchomość,

f) obniżenia tygodniowej liczby godzin obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Armii Krajowej w Augustowie Pani Katarzynie Bernatowicz, w roku szkolnym 2019/2020,

g) wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn.”Budowa infrastruktury turystycznej w Augustowie oraz promocja Pojezierza Augustowskiego”,

h) zmian budżetu miasta na rok 2019,

i) zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Augustowa na lata 2019-2032.

5. Rozpatrzenie wniosku mieszkańca Augustowa z dnia 4 lutego 2019 r. w sprawie przystanków autobusowych.

6. Przedstawienie oceny zasobów pomocy społecznej za rok 2018.

7. Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych Miasta Augustowa oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Augustowa w okresie 1.01.2018 r. – 31.12.2018 r.

8.Sprawozdanie z realizacji programu współpracy Miasta Augustowa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego za rok 2018.

9. Wolne wnioski i omówienie interpelacji i zapytań radnych.

10. Przyjęcie protokołu z obrad VII sesji Rady Miejskiej z 14.03.2019 r.

11. Zamknięcie obrad.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podpispodpis
Podpispodpis 14.04.2019, 18:20
Jest
Brawo Wy
Brawo Wy 13.04.2019, 18:42
Fałsz, obłuda i manipulacja!!! Najpierw zlikwidowali komunikację miejską dla osób starszych mieszkających na ul. Konopnickiej, a jak podniesiono larum na forach, to mówią, że analizują połaczenia i na dodatek seniorzy im w tym pomogą. SKANDAL!!!
Piece
Piece 13.04.2019, 16:33
A co w koncu z solarami i piecami. Wybija nam powoli kolejny rok wpłat a ani widu ani słychu.....
soli
soli 13.04.2019, 09:13
No to mamy koalicje PO sld i dobry traf
LC
LC 13.04.2019, 07:16
Proponuje wywalić dyrektora Cesiru, a na jego miejsce powołać WW... wszak i odpowiednie wykształcenie, i odpowiednie doświadczenie w zarządzaniu WW posiada... piszę serio...
K&M und
K&M und 14.04.2019, 22:08
Jakie słownictwo " wywalić" - Ciebie proponuję.
Libero
Libero 13.04.2019, 18:26
Wątpię szczeże aby był zainteresowany ;););) a raczej nie przyszło ci do głowy że człowiek musi się zgodzić na propozycję pracy ? Z Korei Północnej?
Libero
Libero 13.04.2019, 18:43
Szczerze ....ups😷 bywa
emeryt
emeryt 13.04.2019, 13:25
Jak powołają WW, to zaraz będzie wymiana całej kadry, bo on to potrafi.
Klara
Klara 13.04.2019, 18:45
Obecny go nie przebił przypadkiem???
Kicia
Kicia 13.04.2019, 19:37
W obecnie panującej atmosferze strachu w urzędzie i poniżania pracownikow juz za chwile nie bedzie komu pracować zostaną Ci najlepsi nowi fachowcy aż strach pomysleć
olaboga
olaboga 15.04.2019, 13:10
strach Kiciu to był za W.W..... wraca powoli normalność... bo taki ma być urząd.. apolityczny...
Fałsz i manipulacja
Fałsz i manipulacja 15.04.2019, 18:02
Tak, tak jak się tych politycznych usunęło z urzędu, to można mówić o apolityczności. Farsa!!!
Lol
Lol 14.04.2019, 08:55
Kiciuś nie martw się - będzie komu pracować. Jak źle niech się zwolnią i idą na kasę do Lidla czy Biedronki - tam płaca dobrze a i atmosfera przyjazna- panie są zawsze bardzo uprzejme mimo bardzo ciezkiej pracy . (To samo mówicie do nauczycieli) Do urzędu wtedy zgłoszą się rzesze chętnych do pracy. Tak więc komu źle niech zwalnia miejsce tym którzy chcą pracować.
Kicia
Kicia 14.04.2019, 14:21
I to jest odpowiedz tej osoby która właśnie sieje strach w ten sposob
Lol2
Lol2 14.04.2019, 18:19
Kiciuś mylisz się. To mój pierwszy wpis tutaj. I nie jestem pracownikiem urzędu. Chce ci uświadomić że nie ma osób niezastąpionych a jak komuś źle to niech szuka tam gdzie lepiej. Ja pamiętam wpisy kiedy był poprzedni włodarz. Teraz też źle? To po co tam siedzicie?
Disney
Disney 15.04.2019, 18:04
A ja jestem królewna Śnieżka.
Rencista
Rencista 13.04.2019, 15:45
Ww przy Karolczuku sie chowa. Wymienił na fachowców, a efektu zero i syf gorszy niż kiedykolwiek
janek
janek 13.04.2019, 14:14
Bez wymiany widać co obecni "potrafią" a WW w poprzedniej kadencji miał rację odsuwając ich od "rządzenia"
Bryle
Bryle 13.04.2019, 15:47
Najlepszy ruch w w to był todwołanie Karolczuka i zwolnienie tej co składkę zwolywala
workingman
workingman 15.04.2019, 14:06
w demokracji najlepszym ruchem są wybory, które zdecydowały o obecnej sytuacji... za 5 lat znowu wyborcy ocenią.. a narazie zawiedzeni niech robią co potrafią bo zapewne są niezłymi fachowcami i na brak dobrze płatnej pracy nie narzekają...
fred
fred 12.04.2019, 21:28
To co się dzieje to skandal.... cały czas manipulacja, a już to co z dyr basenu zrobiono to zaplanowany schemat, kazali robić dokładniej kosztorys, później nie złożono wniosku do ministerstwa i teraz jest podstawa, żeby zamienić dyrektora ... tylko na kogo może jakaś rodzina radnej jest gotowa...wszystko w temacie cała prawda o NM
manfred
manfred 13.04.2019, 09:24
Wniosek o "biznes plan" został wymuszony na dyrektorze w wiadomym celu. Teraz będzie pretekst ..sprytne posunięcie bo T.Q.MY będziemy rządzić na basenie
Ridzina
Ridzina 13.04.2019, 07:28
Brat siostry Szwage mego męża od strony ciotki stryjeczbej matki. I już każdy wie kogo wsadzą
Fred
Fred 12.04.2019, 22:33
Uuuu dyrektor trzesie *** bo nie umie złożyć wniosku? Bardzo dobrze! Odwołać niekompetencję
Czarnowron
Czarnowron 14.04.2019, 22:03
Dyrektor nie może sam zlożyć samodzielnie wniosku bo Csir jest jednostką budżetową. Art 11 o finansach publicznych. To moze być oczywi$cie trudne do pojecia białogłowie, ale tak jest.
Małgosia D.
Małgosia D. 12.04.2019, 22:17
To już nie pierwsze podejście. Tam dwóch pokemonów skerpetą przebiera.
Tak pytam?????
Tak pytam????? 12.04.2019, 20:14
Panie wice burmistrzu, na którym miejscu w rankingu budowy ulic znajduje/znajdowała się ulica Ziemiańska? Z tego, co wiem, jest to stosunkowo nowa ulica, prawie niezamieszkana. Z jakiego powodu będzie budowana poza kolejnością? Czyżby że względu na planowaną budowę nowej galerii??? A kto będzie jej właścicielem?
Developinvestment
Developinvestment 15.04.2019, 13:18
Dlaczego Augustów przegrywa z Ełkiem i Suwałkami i za parę lat będzie wiochą z wójtem.. oby? A dlatego że tam myślą i inwestorom pomagają a nie kładą kłody pod nogi.. Każda nieruchomość to podatek od nieruchomości który jest w 100% wpływem do Miasta i na całe życie... Ile Suwałki mają takiej kasy ze strefy czy Ełk i mogą te pieniądze przeznaczać na drogi, inne inwestycje, imprezy - koncerty....???? A wy dalej żyjcie w swoim grajdołku.. żenada...
Kasia
Kasia 13.04.2019, 08:09
Jak ktoś słuchał sesji to wie!! Na wszystkie ulice, które kwalifikują się do konkursu funduszu dróg samorządowych zostały złożone wnioski. I to jest też ulica Ziemiańska. Bez względu na miejsce na liście do realizacji. Szkoda byłoby nie skorzystać z możliwości dofinansowania
Ręką rękę myje...
Ręką rękę myje... 13.04.2019, 18:24
A oczywiście, tym bardziej, że będzie tam galeria, wiadomo czyja.
Komitety społeczne
Komitety społeczne 12.04.2019, 22:59
I kto wchodzi w skład komitetu budowy ulicy Ziemiańskiej?? Czy nie powinien najpierw powstać komitet??
taki plan
taki plan 13.04.2019, 09:25
Komitet jest , obok Mc Donalda ...
Parkingowy
Parkingowy 14.04.2019, 07:19
A nie na Rybackiej???
tak jest
tak jest 14.04.2019, 08:33
Też ..zamiennie
Brudno brudno Adolf
Brudno brudno Adolf 12.04.2019, 14:31
Zastanawiam się gdzie rodzinę na spacer wyprowadzic podczas świąt żeby wstydu się nie najeść.
Gonzo
Gonzo 12.04.2019, 17:15
Po trzeźwemu, to nie ma takiego miejsca. Jak nie syf, to brzydko jak... Módl się o brzydką pogodę, napoj gości okowitą, to może jakoś dasz radę.
Pet
Pet 12.04.2019, 15:38
Posadz na ławkach w parku lub na bulwarach. Tam dywan z petiów wysłany. Jak w tym kawale.... Jakie Pan palisz, płaskie czy półpłaskue? Różne, zależy jak ktoo przydepcze.
kiep
kiep 12.04.2019, 18:24
A w gazonach rosną "petunie"...😂
łamistrajk
łamistrajk 12.04.2019, 10:23
co zapamiętałem... otóż to że należy wypłacić wynagrodzenie za strajk.. to jest bardzo niebezpieczne proszę Pana... bo zaraz wszyscy będą strajkować a nie pracować skoro i tak za to dostaną wynagrodzenie... To jest ryzyko strajkujących... jeżeli wygrają to dostaną większe wynagrodzenie, o które walczą i po jakimś czasie zrekompensuje im się brak wypłaty na czas strajku. Jeżeli jednak nie wygrają to było ich wkalkulowane ryzyko. Bo inaczej jak napisałem na wstępie każdy będzie strajkować....
ZNP przeciw uczniom?
ZNP przeciw uczniom? 12.04.2019, 11:04
A kto wynagrodzi uczniom utratę zajęć? Utratę zaufania ? Kto wynagrodzi maturzystom stres gdyż nie mają zajęć w ostatnim miesiącu przed maturą. A zpowidają nauczyciele prawdziwy zamach na maturzystów! Chcą ich nie klasyfikować przed maturą aby nie mogła się odbyć.To już nie strajk to łamanie praw obywateli. Kto wynagrodzi te straty maturzystom ?
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel 12.04.2019, 13:30
A kysz stąd PiSowski trollu!! Idź do lasu ze swą propagandą. Nie ZNP strajkuje, tylko nauczyciele walczą o swoją godność i prawo do godziwych zarobków. Jakich narzędzi mają użyć skoro nikt nie chce z nimi rozmawiać? Może w wakacje mają strajkować? Wiem, że niektórych strasznie boli, że mamy demokrację i każdy może walczyć o swoje prawa również w drodze strajku. Takim ludziom łatwiej się żyje pod butem, gdy mają podane na tacy jak mają myśleć, żyć i się zachowywać. Wiem, że to trochę nie w temacie – ale z mojej strony wielki szacunek i wyrazy wsparcia dla wszystkich strajkujących nauczycieli. Trzymajcie się, wytrwajcie i miejcie w głębokim poważaniu tych, co obrzucają was błotem!!!
Augustowiak
Augustowiak 12.04.2019, 09:28
No i jak zwykle dajecie pieniądze dla Centrum to nie wiadomo co z nimi się dzieje.. Dla kierownika basenu może przyznacie nagrodę za to co dzieje się na basenie ? Zapraszam na halę z dziećmi żeby zobaczyć jak działa nasza wentylacja , przecież tam nie da się usiedzieć! Dyrektor z kierownikiem okienka w pokoju a ludzie dusza się na hali!!! Może w końcu warto kogoś młodego i chętnego do pomocy dla ludzi a nie tylko tłumaczenie na każdej radzie co z kąpieliskiem , jak z podwyżkami dla ratowników , co z sauna? Zawsze coś jest źle w tej placówce!
Żłób
Żłób 12.04.2019, 14:35
Magda daj spokój
J23
J23 12.04.2019, 09:58
I już wiadomo o co chodzi dla augustowiaka zmienić dyrektora na z naszego miasta od rau bedzie decyzja o remoncie basenu i kasa bedzie
idą po całości
idą po całości 12.04.2019, 09:43
Czyli, walka idzie także o kierowanie basenem ..złota żyłka dla propagatorów zdrowego życia...nieprawdaż?
Kałmuk
Kałmuk 12.04.2019, 14:52
Tam dwóch pokemonów skarpetami przebiera.
Wyborca
Wyborca 12.04.2019, 09:16
Ha ha haaaaaa interpelacje radnego WW co najmniej żenujące. Pani dyrektor Danuta poskarżyła się swemu mentorowi D Sz.? Jako organowi prowadzącemu? w sprawie zaproszonych gości na uroczystość otwarcia przedszkola. Wstyd.
Podziękowanie
Podziękowanie 13.04.2019, 13:20
Słuszna interpelacja. Pan Walulik szanuje ludzi. Dziękujemy Panu.
wef
wef 11.04.2019, 20:45
I katastrofa smileńska na sesji. Jeden, że nie zprosili, a drugi się tłumaczy ze sztandarów. Że co? Że konfetii nie było? Dajcie na luz. Ludzie mają po dziurki w nosie tego urojonego zamachu i tych rocznico-miesięcznic naciagnyach. Tak to obrzydzili, że większość woli iść na jezioro posiedzieć. A że mundurowi muszą szopki odstawiać? Dostają rozkaz i nieiwele z gadania, bo gdyby mieli cos do powiedzenia to nikt by nie poszedł. Taką frarsę z tego zrobili, że albo wstyd, albo obciach. Naciagane. A jeżeli na moje słowa mcie coś przeciw to wam powiem: dlaczego AKowcom i harcerzom ludzie bez niczego na 1 listopada śiweczki zapalaja i nikt ich do tego nie zmusza? Bo Ci ludzie mają szacunek w społeczeństwie. Nie wymuszony, politycznie nakazany, ale ot tak uznany w społeczeństwie i nie fałszywy.
ktoś
ktoś 12.04.2019, 16:48
Może ktoś się orientuje czy w ostatnich latach poczty sztandarowe szkół powiatowych brały udział w obchodach rocznicy wypadku samolotu w Smoleńsku? Czy może poczty chodzą tylko za jednym panem?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.04.2019, 10:01
A kto to jest tym fundatorem który był na sali ale sie nie przyznał ? Ten co nie był zaproszony?
ewf
ewf 11.04.2019, 20:38
Nuuuudnneeeee te rady. Za Philippe Gonzaleza były lepsiejsze. A teraz siedzi jak trusia i tylko łapkami sie podpiera, że zmęczony.
Phelipppe
Phelipppe 12.04.2019, 14:50
Prawdę rzekles ewr. Haha 😂
Spleśniały s.
Spleśniały s. 11.04.2019, 20:26
Wyszła baba ze wsi a wieś z baby nie.
Obserwator
Obserwator 11.04.2019, 20:17
Panie Radny Miklas na dzisiejszej sesji obok Pana siedzący radni z Pana klubu śmiali sie z Pana wypowiedzi i próbowali nawet Panu przerwać wypowiedz prosze jednak nie pozwalać nikomu nawet koleżankom i kolegom klubowym na takie zachowania bo wiele spraw porusza Pan bardzo stosownie i słusznie i w tym przypadku mozna by wyciągać konsekwencje zwracając sie z tym do Przewodniczącego Rady to wcale nie jest śmieszne dla oglądających obrady i z Pana strony reakcja powinna być zdecydowana bo tak bedzie zawsze i nie moze Pan mowić ze sie do tego przyzwyczaił prosze nie dać sie obrażać
coracjatoracja
coracjatoracja 12.04.2019, 14:14
Nie zawsze popieram Pana Miklasa ale tym razem mówił sensownie i poruszał ważne tematy... a śmiech Pani obok i z tego samego ugrupowania? żenujące....
też widzę
też widzę 12.04.2019, 09:20
Sorry , ale nikt tak nie obraża tego pana jak on sam ...
OBY
OBY 12.04.2019, 18:51
Ciekawe stwierdzenie, obrazić samego siebie, a może ktoś nie chce usłyszeć prawdy i musi kogoś obrazić?
BOY
BOY 13.04.2019, 09:28
Świadoma infantylność ...
Zażenowany
Zażenowany 11.04.2019, 20:05
Rada i radni mają w zadzie mieszkańców. Transmijsa jest dla mieszkańców, żeby wiedzieli o czym mówią radni i co chcą zrobić i żeby mogli w porę reagować. Utajnaianie punktów obrad, mówienie "oględne" żeby nie wiadomo było o czym, urywanie transmisji obrad przed jej zamknieciem. Kim Wy jesteście do jasnej .... !
Itd
Itd 12.04.2019, 10:06
Kiedy Ziemiańska ulica sie znalazła w budżecie i kto lobbuje ? I gdzie i ilu mieszkańców tam mieszka?
Five
Five 12.04.2019, 17:32
bezstronnie aż merytorycznie pozwolę sobie na wypowiedzenie opinii.. zapewne w związku z połączeniem z drogą krajową ta ulica ma szanse na dużo punktów i dofinansowanie i pewnie tylko dlatego.... tak kiedyś było robionych wiele ulic w Augustowie i zawsze znajdzie się "ktoś"kto tam mieszka... ale to jego wina że za to ulica może dostać 50-70% dofinansowania???
Fafa Mustafa
Fafa Mustafa 12.04.2019, 17:00
No przecież galeryja handlowa piknie się tam rozgości. https://wspolczesna.pl/nowe-ce…
Nie godzi się inwestora w gumiakach przyjmować.
Ted
Ted 12.04.2019, 20:28
No i wszystko jasne
Słońce
Słońce 12.04.2019, 13:19
Jeszcze trochę i wszystko będzie jasne
wef
wef 11.04.2019, 17:17
Z sesji o wyrażenie zgody na dalszą dzierżawę tej samej nieruchomości: nie mogę podać o jaką nieruchomość chodzi, bo może jakaś ochrona danych osobowych. Może radni zacznijcie tak: porządek obrad punkt 1., punkt 2 itd., bez podawania treści tych punktów. Głosowanie: kto jest za przyjęciem punktu 1 ... Nikt nic nie będzie wiedział i transmisje sesji będą spełnieniem transparentności, której służą. Po co te ukrywanie jak zwykły mieszkaniec nic z tego nie wie, nawet jak ogląda?
dd
dd 11.04.2019, 20:18
Jednak uważam, że to celowe. Bo tak: jeżeli budynek jest ok i może posłużyć mieszkańcom np. na cele społeczne (klub) czy mieszkaniowe, a tu rada wyraża wniosek na dalsze przedłużenie "komuś" i nikt nie wie komu to "zadymy" nie bedzie. nikomu nie będzie chciało się dochodzić co i jak. Także te transmisje obrad to pic na wode fotomontaż. Ot nakazali to zrobimy, ale i tak nie będą widzieć o co chodzi. Tak to wygląda.
sdc
sdc 11.04.2019, 17:07
3 dni temu sesja specjalna, teraz sesja zwykła. Hurowo? A dietki sobie lecą.
$
$ 11.04.2019, 18:22
Jedna kwota za miesiąc leci, . jedna i ta sama
Pan tik tak