Nie słychać dzwonka

  • 10.04.2019, 08:49 (aktualizacja 06.05.2019, 15:11)
  • Beata Perzanowska
Nie słychać dzwonka
Augustowskie szkoły w większości świecą pustkami. Nie słychać w nich dzwonków, a na korytarzach panuje głucha cisza. Do szkoły wprawdzie przyszli nauczyciele, ale nie wszyscy chwycili w rękę kredę i rozpoczęli lekcje. To wszystko efekt ogólnopolskiego strajku, który trwa od poniedziałku 8 kwietnia. Mimo niewykonywania pracy przez pedagogów, w niektórych placówkach odbywają się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, a nawet lekcje. Niezagrożone są też egzaminy gimnazjalne. Z naszych informacji wynika też, że rodzice dzieci mogą być spokojni o egzamin klas ósmych.

Beata Perzanowska

Większość nauczycieli z augustowskich szkół podstawowych, przedszkoli i szkół średnich zaangażowało się w strajk, organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Przypomnijmy, że środowisko nauczycielskie domaga się podwyższenia wynagrodzenia i jak sami mówią podniesienia prestiżu zawodu nauczyciela. Jeszcze w niedzielę, 7 kwietnia, nie było wiadomo, czy dojdzie do masowego protestu w całej Polsce. Jednak negocjacje zakończyły się fiaskiem. Jedynie szefowie nauczycielskiej Solidarności zgodzili się na rządowe propozycje podwyżek. Strajk stał się faktem i tak naprawdę nie wiadomo jak długo potrwa. Strajkujący nauczyciele wprawdzie przybyli do swoich miejsc pracy, ale odmówili wykonywania obowiązków. W związku z tym szkoły pracują inaczej niż jest to w zwyczaju. Przypomnijmy tylko, że to pierwsza od 1993 roku tak zmasowana akcja protestacyjna środowiska nauczycielskiego.

Więcej na ten temat czytaj w czwartkowym, papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, który ukaże się 11 kwietnia.

Zapraszamy do lektury!

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe