Uwaga na oszustów

  • 11.04.2019, 06:44
  • Beata Perzanowska
Uwaga na oszustów
Augustowscy policjanci w tym roku odnotowali trzy próby kradzieży na tzw. legendę. Ofiarami oszustów padły starsze samotnie mieszkające osoby. Dlatego też funkcjonariusze apelują o rozwagę przy wpuszczaniu obcych osób do domu i ostrzegają przed oszustami.

Augustowscy policjanci w tym roku odnotowali trzy zdarzenia dotyczące kradzieży na tak zwaną legendę. W każdym przypadku ofiarami złodziei padły starsze samotnie zamieszkujące osoby.

-Z relacji zgłaszających wynikało, że do ich mieszkań wchodziły osoby podające się za pracowników administracji osiedla, bądź oferujące do sprzedaży różny asortyment. Będąca już wewnątrz jedna osoba skutecznie odwracała uwagę domownika, a druga okradała ją z oszczędności -informuje nadkomisarz Paweł Jakubiak, oficer prasowy augustowskiej komendy policji.

Warto dodać, że oszuści najczęściej na swoje ofiary wybierają starsze, samotne osoby. Wykorzystują ich ufność, otwartość i szczere intencje. Działają w grupie i podszywają się za pracowników różnych firm i instytucji. Niejednokrotnie wymyślają również błahe powody jak, prośba o szklankę wody, długopis, kartkę papieru lub możliwość skorzystania z telefonu, po to tylko, żeby tylko dostać się do mieszkania swojej ofiary i wzbudzić jej zaufanie a potem okraść. Dlatego też augustowscy policjanci proszą o szczególną rozwagę przy wpuszczaniu obcych osób do mieszkania. Mundurowi apelują do augustowian, by przebywając w mieszkaniu mieć zawsze drzwi zamknięte na klucz, nie wpuszczać w pośpiechu do domu osób nam nieznanych i pod żadnym pozorem nie okazywać żadnych banknotów. Wyjmując pieniądze wskażemy oszustom miejsce, gdzie je przechowujemy. Należy też niezwłocznie zawiadomić policję, jeśli na naszym osiedlu zauważymy podejrzane osoby, które pukają do drzwi mieszkań.

 www.augustow.policja.gov.pl

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe