Augustowscy nauczyciele strajkują

  • 8.04.2019, 10:46 (aktualizacja 09.04.2019 18:03)
  • Beata Perzanowska
Augustowscy nauczyciele strajkują
Dziś (8.04) rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. Do protestu doszło też w niemal wszystkich placówkach szkolnych w Augustowie. Z naszych informacji wynika, że wielu rodziców nie puściło dziś do szkół i przedszkoli swoich dzieci. Tak więc zamiast lekcji w szkołach odbywają się zajęcia opiekuńcze.

Beata Perzanowska

 

Z tego co się dowiedzieliśmy, w dwóch szkołach, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Grzegorza Piramowicza i II Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii i Polaków na Świecie, mimo strajku zajęcia  odbywają normalnie. W szkołach podstawowych rodzice dzieci odpowiedzieli na apele placówek i swoich starszych pociech do szkoły nie puścili. Podobnie jest w strajkujących przedszkolach. Tak więc w tych placówkach odbywają się jedynie zajęcia opiekuńcze.

Więcej informacji na temat przebiegu augustowskiego strajku nauczycieli będzie można znaleźć w papierowym wydaniu tygodnika "Przegląd Powiatowy", który ukaże się w czwartek, 11 kwietnia.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Daniel
Daniel 11.04.2019, 09:32
Jak tak ciężko pracować w placówce publicznej to zawsze można przejść do prywatnej ewentualnie zmienić zawód - ale domyślam się że to jest niedopuszczalne bo tam nigdzie nie ma karty nauczyciela. Przypominam wszystkim nauczycielom, że pensje maja z naszych podatków i żeby wam dać trzeba komuś zabrać - być może bym was popierał ale sposób i termin strajku jaki wybraliście uwłacza temu zawodowi jaki wykonujecie i który kiedyś był szanowany a z którego wy sami zrobiliście zawód niższy rangą niż bycie rolnikiem. Szkoda mi tylko tych nauczycieli którzy są z powołania i którzy wykonują ten zawód z pasją - ale takich jest naprawdę mało. Mam pytanie - dlaczego nie strajkujecie w wakacje przecież za lipiec i sierpień też dostajecie wynagrodzenie? dlaczego nie zrobicie tego strajku we wrześniu nie przychodząc od 1.09 do szkoły? kogo ten wasz strajk ma dotknąć? rząd? czy rodziców i dzieci? wybraliście termin w którym odbywają się egzaminy i oczekujecie wyrozumiałości od uczniów i ich rodziców tych samych których na zebraniach nazywacie "roszczeniowymi". Was mogą popierać tylko naiwniacy którymi manipulujecie., osoby mające w rodzinie nauczyciela bądź wszyscy będący po prostu przeciwko obecnie rządzącej ekipie - bo gdzie byliście jak rząd PO PSL zamroził wam wynagrodzenia na czas swoich rządów - to obecna ekipa daje wam 25% podwyżki i waloryzację wynagrodzeń tamci dali 0% ale wtedy nie strajkowaliście i stąd moje przekonanie, że robicie to z polecenia Broniarza a on to robi z pobudek politycznych bo mamy wybory!
Piotr
Piotr 11.04.2019, 18:23
Stanowczo za dużo telewizji TVPis.
Czytając takie wywody to się nie dziwię nauczycielom. Zaczynam ich rozumieć.
antyDaniel
antyDaniel 11.04.2019, 12:11
Cyt. "ak tak ciężko pracować w placówce publicznej to zawsze można przejść do prywatnej ewentualnie zmienić zawód".
No brawo za błyskotliwość. Niech pół miliona zmieni zawód zamiast strajkowac. A do nauczania pójdą strażacy z przygotowaniem pedagogicznym? Na pewno strajkiem w wakacje pracodawca ogromnie by się przejął, śmiech na sali. Strajk z zasady ma być dokuczliwy (lekarze i pielęgniarki odchodzą od łóżek, tramwajarze paraliżują komunikację itp.). Kiedy policjanci strajkowali przed ważnym wydarzeniem państwowym, mimo że wcześniej też mieli zamrożone pensje, to też Broniarz ich inspirował czy robili to z pobudek politycznych? Daniel zmień ksywę na "Trolling PiSowski z przekazem dnia" :))
Daniel
Daniel 11.04.2019, 13:55
"Trolling" to uprawiasz ty stosując niedomówienia i omijając niewygodne fakty - pisałem o strajku od 1.09 - też byłby uciążliwy ponieważ ponad 4 mln dzieci musiałoby zostać w domach a na chwile obecną cierpią na tym dzieci, młodzież które przystępują do egzaminów i w ten sposób serwujecie im dodatkowy NIEPOTRZEBNY stres. Przytaczasz tu przykład policjantów i pielęgniarek - czy oni strajkowali w najbardziej newralgicznym momencie swojej pracy? ilu policjantów poszło na L-4? zapoznałaś-eś się z liczbami? ile pielęgniarek odeszło od łózek? czy te które zostały były nazywane przez swoich kolegów i koleżanki "łamistrajkami", ludźmi z łapanki, ulicy? Poza tym te wasze żądania 1000zł - rząd idzie wam na ustępstwa a was nic innego nie interesuje tylko ten 1000zł - policjanci dostali 655zł brutto a wykonują zawód który w przeciwieństwie do twego cieszy się coraz większym uznaniem (nie zmienią nawet tego serpentyny zrzucane na ministra) a twój - dzięki tobie i tym którzy dzisiaj strajkują takiego uznania już nie ma. Jak już porównujesz się do pielęgniarek to uczciwie napisz ile godzin tygodniowo pracujesz a ja zestawię to z zawodem pielęgniarki która musi czasem takim malkontentom jak ty wycierać tyłki, słuchać obelg itp. napisz co gwarantuje wam karta nauczyciela i zestaw to z zawodem pielęgniarki, ba z jakimkolwiek zawodem - tylko nie pisz, że mogły się uczyć to by teraz miały lepiej, bo prawda jest taka, że na studiach z pielęgniarstwa nie dałabyś/dałbyś sobie rady -prawda też jest taka, że nie miałeś-aś pomysłu na życie wiec pozostało ci zostać nauczycielem (nie uwłaczając tym którzy dzisiaj pracują). Co do przebranżowienia to tacy jak ty powinni z tego zawodu odejść a na wasze miejsce ludzie się znajdą - pozostaną ci którzy zawód nauczyciela wykonują z powołania, ci którzy wybrali studia pedagogiczne bo tak chcieli a nie bo nie mieli wyjścia czy pomysłu na życie - wtedy ci którzy zostaną będą pracowali na pełen etat bo ludzie twego pokroju nie będą im zabierali miejsca, ci którzy zostaną wypracują uznanie u społeczeństwa i nikt im wtedy nie będzie żałował 1000zł podwyżki.
Co do Trollingu PiSowskiego to się grubo mylisz bo nie każdy kto jest przeciwko strajkującym popiera PiS. Pozdrawiam
Ave
Ave 11.04.2019, 09:54
Daniel powiedziałeś prawdę, tak myśli wielu rodziców. W większości rodzice nie wypowiadają się ponieważ nie chcą wchodzić w "zapasy" z nauczycielami swoich dzieci. Niestety jest to sytuacja gdzie nauczyciele są w pozycji siły w stosunku do rodziców i uczniów. To jest bardzo przykre. Ja szanuję pracę nauczycieli, moja mama była nauczycielką, nie jestem przeciw podwyżkom, ale nie mogę pogodzić się z sytuacją w jakiej zostali postawieni uczniowie. Podziwiam tych którzy nie strajkują, organizują uczniom egzaminy, zajęcia łagodząc uczniom konsekwencje strajku. Wiem, że spotykają się oni z daleko idącym ostracyzmem ze strony swoich strajkujących kolegów. Wspieram Was, którzy mieliście odwagę postąpić według swego sumienia i swego poczucia odpowiedzialności oraz solidarności z uczniami i rodzicami.
teżnauczyciel
teżnauczyciel 11.04.2019, 10:50
Wczoraj otrzymałem smsa od jednej ze swoich koleżanek nauczycielek ze szkoły średniej nawołujący do kontynuacji strajku, w którym pada stwierdzenie, że zagrożona jest klasyfikacja klas maturalnych w szkołach średnich gdyż rad pedagogicznych nie da się zastąpić ludźmi z ulicy. Sms zawiera też instrukcje, że trzeba strajkować do świąt, brać opiekę, zwolnienie. Zawiera on też nadzieję, że egzaminy w podstawówkach będzie przeprowadzić trudniej bo jest ich więcej. Na koniec apel do mnie abym tą informację przesłał dalej. Niestety tak wygląda podejście pseudo nauczycieli, od których się zdecydowanie odcinam.
Mama
Mama 10.04.2019, 10:41
Dziękuję i wspieram strajkujących. W szkole moje dzieci sa zdyscyplinowane.to wymaga wiele wytrzymałości. Sami nie wychowamy i nie wykształcimy naszych pociech. JESTEŚCIE POTRZEBNI! Strajkujcie! Należą się wam dobre pieniądze!
Mama
Mama 10.04.2019, 13:27
Przykładowa nauczycielka, strajkuje wziąwszy opiekę na dzieci ze względu na strajk, państwo płaci za zasiłek opiekuńczy, bierze z budżetu 500+, narzeka, że aby komuś dać trzeba innym zabrać. Hejtuje niestrajkujących, pewnie w imię wolności poglądów,prawa stanowienia o sobie, tolerancji i samodzielnego myślenia, na które się powołuje , iż takich wartości uczą nauczyciele. Narzeka na obecny rząd ale to ten rząd ma dać podwyżkę, bo poprzedni nie chciał i nie dał. Strajkuje bo widzi ,że ten rząd podejmuje różne prospołeczne działania ekonomiczne i jest szansa na wynegocjowanie korzyści także dla nauczycieli. I dobrze niech będzie ta podwyżka, szczególnie dla młodych nauczycieli po studiach rozpoczynających pracę. należy absolutnie skrócić ścieżkę awansu zawodowego aby nie trzymać młodych, pełnych zapału nauczycieli na niskich poborach !! Proszę jednak mieć trochę konsekwencji w myśleniu ocenach. Nie przykładać różnych miar w zależności od sytuacji.
Mama, która dziękuje
Mama, która dziękuje 10.04.2019, 16:21
Ja dziękuję nauczycielom, a ktoś pod tym samym nickiem na nich pluje. Ogarnij się człowieku bo podstaw kultury Ci brak. Ty mi dzieci nie wykształcisz.
MAMA
MAMA 10.04.2019, 20:11
Mama która dziękuje że nauczyciele jej dzieci strajkują w taki sposób że dzieciom uniemożliwiają naukę, a nawet część z nich postuluje,że egzaminy nie powinny się odbywać i psioczą że znaleźli się tacy, którzy nadzorują egzaminy gimnazjalne ??? Paradne :):):):) Ja jestem Mamą, która dziękuję nauczycielom że umożliwili 350 000 dzieci pisanie egzaminów gimnazjalnych a w przyszłym tygodniu kolejnej rzeszy egzaminów ósmoklasisty. Ci nauczyciele zadbali nie tylko o uczniów ale i o to aby nie poszła na marne trzyletnia praca tych nauczycieli, którzy uczestniczą w strajku. Piętnuję jedynie paradoksy prezentowanych postaw i głoszonych poglądów przez część nauczycieli. .
Dodam, iż znam wielu dobrych nauczycieli, niektórych wybitnych, chciałabym aby dobrze zarabiali, ale nie zgadzam się na to aby konsekwencje walki o ich interesy płacowe ponosili uczniowie.
Zosia
Zosia 11.04.2019, 18:10
Niepotrzebne tu pieniactwo. Uczniowie mogą mieć egzaminy w drugim terminie.
W oczy kole że nikt tobie nie dziękuje?
logikos
logikos 9.04.2019, 09:18
Jak strajkowały pielegniarki to nikt nie przejmował sie losem chorych w szpitalach. Jak zastrajkowali nauczyciele to od razu dobro uczniów na pierwszym planie. Propaganda rzadowa!!!
as
as 8.04.2019, 15:25
Darek, żeby oświatą rządził to by postrajkowali... dyscyplinarki i do widzenia. Ciesze się, że nauczyciele szkoły, której jestem absolwentem - ZSO im. Piramowicza nie pajacują. Pozdrowienia dla nich wszystkich, byłej i aktualnej dyrekcji.
Strajk owszem - ale bez krzywdy dla uczących się tam dzieci oraz rodziców w następnej kolejności.
Poza tym prawda jest taka, że u nas nauczyciele, którzy chcą pracować, zarabiają dobrze.
Jeszcze jak widzę tych co poniektórych strajkujących, którzy przychodzą podpisać listy obecności i do domu, żadnego zaangażowania i podejścia do dzieci, aby cokolwiek wyniosły z lekcji to ciężko powstrzymać się od szydzącego uśmiechu.
Darek
Darek 9.04.2019, 09:45
W Piramie i innych szkołąch też strajkują, ale nie wszyscy, więc zajęcia mogą się jako tako odbywać. Ale lecą zastępstwami a zastępstwa wiadomo, nauka byle jaka, będą luki w wiedzy, tyle że młodzież zaopiekowana.
Walet
Walet 8.04.2019, 21:53
Szacunek dla strajkujących. Nie poniektórych. Łamistrajków jest 20%
Dana
Dana 10.04.2019, 17:46
Ktoś kto chce strajkować, to niech strajkuje, ktoś kto nie chce, to nie strajkuje. Każdy ma prawo robić to, co uważa za słuszne.
Zalewska na premiera
Zalewska na premiera 8.04.2019, 23:16
Dziękujemy niestrajkujacym nauczycielom. Niech będzie, jak jest. Pani Zalewska na premiera, a nauczyciele do biedronki na kasę. Chociaż zarobią.
Uczniowie
Uczniowie 8.04.2019, 22:21
Dziękujemy nauczycielom i szkołom które nie strajkują wiemy że oni naprawdę szanują uczniów i rodziców i naprawdę są z nami.
Nie poddawajcie się!
Nie poddawajcie się! 10.04.2019, 10:58
A rękę po podwyżkę wyciagną. Wstyd.
Czas wyboru. czas honoru?
Czas wyboru. czas honoru? 10.04.2019, 20:23
Wy dzielni strajkowicze, czy wyciągniecie rękę po 500 na pierwsze dziecko ? Czy też honorowo nie przyjmiecie? Wy strajkujący emerytowani nauczyciele, a pracujący wciąż jeszcze na części etatu w szkole wyciągniecie rękę po 13_stą emeryturę? Wy emeryci nie pracujący ale popierający strajk przyjmiecie 13 stą emeryturę? Wszak potępiacie rządowe działania socjalne, udostępniacie memy i piszecie na forach, że np rząd woli dać kolejne 500 + oraz emerytom trzynastą emeryturę niż nauczycielom podwyżkę . Nie poddawajcie się konformizmowi, niech wasza mowa będzie tak tak , nie nie.
Rodzic
Rodzic 10.04.2019, 13:37
Wstyd to wmawiać uczniom, że strajkujecie dla dobra uczniów i dla dobra uczniów nie pozwalacie im się uczyć. W mojej ocenie jest to manipulacja uczuciami niedojrzałych, młodocianych osób, które często żywią do swoich nauczycieli szacunek, zaufanie a nawet jakiegoś rodzaju przywiązanie. Prze kilka lat uważali ich za autorytety.
KEN
KEN 10.04.2019, 16:07
A może coś od siebie? Trolli rządowych czuć na odległość.
też rodzic
też rodzic 10.04.2019, 15:53
Jasne. Najlepiej byłoby strajkować w wakacje. Koń by się uśmiał a rząd przejął.
PO
PO 10.04.2019, 20:27
Wakacje to dla dzieci, dorośli pracują po 40 godz. tygodniowo i mają na ogół 26 dni urlopu.

Pozostałe