Obrady VIII sesji Rady Miejskiej

  • 08.04.2019, 12:57 (aktualizacja 08.04.2019, 20:14)
  • Bartosz Lipiński
Obrady VIII sesji Rady Miejskiej
W poniedziałek, 8 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Augustowie odbyły się obrady VIII sesji Rady Miejskiej w Augustowie. Relacje video z obrad można obejrzeć na stronie: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/233/rada-miejska-w-augustowie.htm

Bartosz Lipiński

Proponowany porządek obrad:

  1. Otwarcie sesji Rady Miejskiej w Augustowie.
  2. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej przez Gminę Miasto Augustów Powiatowi Augustowskiemu na realizację zadania inwestycyjnego pn: „Przebudowa ulicy Powiatowej Nr 2561B Wojska Polskiego w Augustowie”.
  3. Zamknięcie obrad.
Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
takie tam..
takie tam.. 11.04.2019, 11:49
Prokuratura bada, czy Mirosław Karolczuk złamał prawo przekazując miejski teren mężowi radnej.
Niewielki teren leży przy ulicy Rybackiej nad rzeką Nettą. W 2016 roku właściciel położonej obok restauracji zadeklarował, że chce tam zrobić parking. Otrzymał na to zgodę, choć przez działkę przebiega droga dojazdowa do sąsiednich posesji.

Sytuacją oburzona jest Irena Śniadkowska, która mieszka tuż obok nieruchomości.
To Mirosław Karolczuk wydał decyzję o przekazaniu działki Pawłowi Bielawskiemu, który wtedy był radnym powiatowym, a jego żona wciąż jest radną miejską. To wyjątkowo nieetyczne, że samorządowcy otrzymują coś, co stanowi własność miasta. Restaurator ewidentnie czerpie z tego korzyści, bo parking wciąż jest zastawiony autami. Przez to mamy utrudniony dojazd do posesji. Nie raz musiałam wyzwać policję.
Jednak Karolczuk nie ma sobie niczego do zarzucenia.
https://www.radio.bialystok.pl…
Dar serca
Dar serca 11.04.2019, 21:37
W Augustowie jest jeszcze więcej terenów do uporządkowania, wiele nowych parkingów mogłoby powstać. To może w ramach kontynuacji wolontariatu..... Prosimy!!!!
asf
asf 11.04.2019, 20:36
Radna nie może nic wykonywać na mieniu miejskim, ale mąż chyba może. Taaaak? Jestem w błędzie? To dlatego zrezygnwał, czy nie startował? Nie wiem ile w ty prawdy, ale to bardzo brzydko i nieetycznie. Gdyby kupił w przetargu to ok. NIe ma sprawy. Ale tak to nie uchodzi.
Janina
Janina 11.04.2019, 12:20
Brawo. Wreszcie. Nie tylko p. Irena jest oburzona, inni również.
K.
K. 11.04.2019, 20:20
Popieram p. Irene. Każdy jesr zniesmaczony. Wierzę w sądy i sprawiedliwość
piotrek
piotrek 10.04.2019, 21:12
Anonimowi napinacze piszący na tym forum, mam jedno pytanie... Gdzie obecnie pracuje były burmistrz Cieślik? Jeśli odpowiecie na to pytanie stanie się jasne, czemu człek ten zwołuje nadzwyczajne rady miasta, na których wszczyna burdy i wszystkich obraża, a jednocześnie jest trybunem starostwa reprezentującym jego interesy w radzie miasta. Szkoda, bo facet był jednym z najlepszych burmistrzów, a w ostatnim czasie rozmienia się na drobne będąc osobą uzależnioną od pana wicestarosty :( no cóż, ideał sięgnął bruku...
Antek
Antek 11.04.2019, 20:48
Cieślik uzależniony od wić starosty ,chyba kogoś pogieło....
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel 11.04.2019, 13:08
Czy możesz kolego powstrzymać się od obrażania innych? Czy tak trudno jest Ci zrozumieć, że wielu ludziom po prostu zależy na remoncie tej ulicy by mogli być dumni ze swego miasta i lepiej, wygodniej im się żyło? To co ma miejsce w tej sprawie, to właśnie najczystsza powiatowo-gminna polityka w najbardziej żenującym wydaniu. Z pewnością nie chodzi tu o pieniądze, w skali budżetu 400 k to żaden pieniądz, przy odrobinie dobrej woli można by znaleźć rozwiązanie w 10 minut. Ale trzeba chcieć. Mam nieodparte wrażenie, że najwięcej za uszami ma tu przewodniczący RM, który (jak ktoś tu wcześniej słusznie zauważył) nieustająco wchodzi w buty organu wykonawczego (czyli burmistrza) i prezentuje nieukrywaną niechęć do wszystkiego, co związane ze Starostwem. Jeżeli takie mają być kryteria realizowania ważnych dla miasta inwestycji – to życzę powodzenia na kolejne lata.
bez złych intencji
bez złych intencji 11.04.2019, 10:21
A gdzie to pracowała wcześniej pani kierownik inwestycji? Gdzie pracowała wcześniej nowa pani urzędniczka (chyba nawet kierowniczka) z referatu pzp ? U kogo z NM pracowała i może nadal pracuje pani radczyni ? Czy idąc tokiem rozumowania piotrka miałoby to znaczyć, że nadal reprezentują interesy swoich byłych pracodawców w kontekście interesów miasta? piotrek, droga absurdu ? czy jedna miara dla siebie a druga dla innych?
widzimy was ..
widzimy was .. 11.04.2019, 10:05
Cieślik był dobrym burmistrzem i był nim wiele lat, dobrze wie o co chodzi i co jak działa. Dlatego Was punktuje i rozkłada na części pierwsze. Nie możecie tego znieść, że są ludzie, których nie możecie omamić pijarowską retoryką i socjotechnikami. Bez względu gdzie pracuje Cieślik faktem jest, że dba o dobro mieszkańców jako radny.
witia
witia 11.04.2019, 09:09
No to jesteśmy w domu .Nie możecie się z tym pogodzić że WW punktuje was na każdym kroku jako radny , pomimo że kąsany przez was za pomocą "obyczajówki i fałszerstw" wychodzi z tego obronną ręką. Na dodatek .... tak znienawidzony DSZ został wicestarostą i również was klinczuje, bo wie w czym rzecz . Czy chodzi tutaj o dobro Augustowa czy wciąż wizja zemsty jest dla was priorytetem ... ? a może inny cel wam przyświeca.
Stach
Stach 10.04.2019, 20:44
NM i PiS tak dbają o ulice Augustowa że wyrzucili z budżetu na 2019 r 10 inwestycji drogowych min. Czereśniową, Jagodową, ulice na os Południe itd. ale Studzieniczna z pewnością pilnie powstanie
Nudy Renia nudy
Nudy Renia nudy 10.04.2019, 21:48
Nie jesteś Stach tylko Renata, to po pierwsze. Sprawdź dobrze budżet to znajdziesz osiedle południe. Na czereśniowa nawet projektu nie zlecil
Irena
Irena 10.04.2019, 21:22
Tu nie chodzi o 400 tys na oświetlenie W. Polskiego a o 1, 5 mln żeby do tej inwestycji nie dokładać, a zrealizować np Studzieniczną.
Płaczący mieszkaniec
Płaczący mieszkaniec 10.04.2019, 20:17
Nie da się zauważyć polityki w tym działaniu. My chcemy ulicy nie targowicy. Burmistrze oddaliście lekką ręką 3mln. Starosta jest od powiatu, a nie od miasta. Mądry polityk na tym stanowisku da ile może, a nie może dużo. Natomiast burmistrz zębami i rękami musi bić się o miasto. Tutaj zaprzepaścił budowę ulicy, która jest najważniejsza. Wyrzucił 3 mln w błoto. O tyle Augustów jest już biedniejszy. To sprawa do prokuratora, rzecz szkodzenia miastu bez powodu. Litości - władcy zlitujcie się na naszym miastem. Brać jak dają, a murem pilnować jak chcą zabrać. Każda złotówka na rozwój wizerunku podpartej ruinami letniej stolicy Polski.
Duży chłopak
Duży chłopak 10.04.2019, 18:04
Panie Kleczkowski Wojska Polskiego to Augustów. Augustowian nie interesuje czy za drogę płci powiat czy miasto. Jak chcą się podzielić kosztami za oświetlenie to bierz w ciemno i nie pytaj. Głosuj za dobrem miasta i zapomnij o polityce. Bargłów czy Lipsk chętnie te pieniądze weźmie, a woj. polskiego zostanie zapyziała tak jak te miasto z powodu walki swoich ze swoimi. 400 000 to nie pieniądze za główną ulicę miasta, którą wjeżdżają wszyscy goście i wyrabiają sobie pierwsze wrażenie. Burmistrzowie po to was wybierałem, żebyście się nie bawili w piaskownicy.
Leszek Gałaś
Leszek Gałaś 10.04.2019, 17:00
O co tu chodzi? O ulice czy gówniarskie porachunki panów władców. Pan Cieślik proponuję sporną kwestię opłaty za oświetlenie podzielić na połowę czyli połowę płaci miasto i połowę powiat. To jest droga do kompromisu. Jeżeli Panowie burmistrzowie nie potrafią przyjąć takiej propozycje to nie chodzi o pieniądze i ulicę Wojska Polskiego tylko prywatne porachunki ludzi. Na złość odmrożę sobie uszy.
Płacić o budować ważną ulicę Augustowa. Starosta ma sporo ich do wybudowania po za miastem. Jak burmistrzowie tego nie wykorzystacie, to kłamstwem jest to, że "Augustów to jego mieszkancy" chodziło Wam tylko o władzę.
Daria Danilczyk
Daria Danilczyk 10.04.2019, 11:53
Utrzymanie dróg powiatowych należy do samorządu powiatowego i otrzymuje na to subwencje. Mieszkańcy Augustowa nie wypadli sroce spod ogona, ale są mieszkańcami powiatu, co więcej - stanowią ponad połowę jego mieszkańców. Jeśli powiat nie radzi sobie ze swoimi obowiązkami, to niech odda drogę miastu.
wod
wod 10.04.2019, 23:48
A jak powiat faktycznie "odda" miastu ulice będące drogami powiatowymi, to miasto da radę je utrzymać?
Chyba miasto nie docenia, że dzięki istnieniu dróg powiatowych na ich utrzymanie idą pieniądze z różnych źródeł (czyli także z budżetu powiatu).
W powiecie monieckim od kilkunastu lat jest ustalone: drogę powiatową remontuje się wtedy, gdy zainteresowana gmina daje 50% na remont... Augustów nie jest zainteresowany?
Jhgfc
Jhgfc 12.04.2019, 13:52
Teraz syfu nie mogą opanowac a co mowic jakby mieli reszte u siebie.
Fafa
Fafa 11.04.2019, 09:04
Augustów był zainteresowany i chciał dać właśnie 50% z 3 mln zł, tj. 1,5 mln zł. Nie chciało za to Starostwo, które kazało jeszcze miastu dołożyć na oświetlenie.
wod
wod 11.04.2019, 14:22
I z powodu 300 tys miasto zrezygnowało z 1,5 miliona?
A jak miasto przejmie ul. Wojska Polskiego od starostwa, to na tym zyska? Finansując całe koszty remontu?
hehe
hehe 12.04.2019, 16:08
Radna Śleszyńska mówila, że ulica jest piękna i nie wymaga remontu.
Fafa Mustafa
Fafa Mustafa 12.04.2019, 17:07
I miała rację. Nawierzchnia jest ok. Wykładanie kostką jest bez sensu, dalej będzie brzydka jak noc. Rynek już cały wyłożony kostką i pięknie jest, że aż pękają oczy. Na Wojska Polskiego wystarczyłoby poprawić chodniki i oświetlenie i ew. wynieść w górę przejścia dla pieszych. I wsio.
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel 10.04.2019, 13:03
Przeciętnego mieszkańca guzik interesuje to, czy ulica jest miejska czy powiatowa. On oczekuje, że samorządy się dogadają i zrealizują inwestycję, która podniesie jakość ich życia. Rezygnacja przez miasto z dofinansowania w wysokości ponad 70% do remontu zapyziałej głównej ulicy to, nazwijmy to po imieniu, niegospodarność i nieodpowiedzialność, zwłaszcza w sytuacji gdy w budżecie planowane są remonty ulic bez żadnego dofinansowania, z pełnym wkładem własnym. Jeżeli nie będzie woli współpracy ze strony UM i światłych radnych, Starosta przeniesie swoje inwestycje do Sztabina, Lipska, Bargłowa czy gdziekolwiek indziej. A większość głównych ulic w Augustowie to ulice powiatowe. Poza tym, pomijając już kwestie odpowiedzialności, budowa i utrzymanie oświetlenia, niezależnie od "przynależności" drogi, zgodnie z prawem energetycznym należy do zadań własnych gminy, starosta więc zwyczajnie nie może tu zrobić oświetlenia, bo byłoby to niezgodne z prawem.
Koleżanka
Koleżanka 10.04.2019, 19:23
Aha, to ciekawe jak w takim układzie zrobił oświetlenie ulicy Limanowskiego, 3 maja, Głowackiego? Zlecał przetarg na nie swoje?
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel 10.04.2019, 20:41
Nie wiem jak było w przypadku wymienionych przez Ciebie ulic, wiem że na Licealnej w ubiegłym roku na powiatowej robiło miasto.
Józef Sakwa
Józef Sakwa 10.04.2019, 17:12
Dokładnie ...tak jest Alojzy i tak będzie jak się nie dogadają. Powiat jest duży i innych potrzeby też są ważne .Nie potrafili współpracować z poprzednikiem to teraz , aby pokazać jacy to oni ważni i nieprzejednani ....na złość "nos sobie odmrożą" a nie usiądą z tymi , których po prostu nie akceptują ..
dc
dc 10.04.2019, 16:23
Jak społeceństwo się wkurzy to starostę w referendum odwoła i całą radę.
Zofia Trufla
Zofia Trufla 10.04.2019, 20:50
Obawiam się, że nie tylko.......
Irena Tykocka
Irena Tykocka 10.04.2019, 20:06
Społeczeństwo już jest wkurzona
Pumpernikiel
Pumpernikiel 10.04.2019, 14:24
skoro Starostwo powiatowe nie czuje się do realizacji inwestycji przy dofinansowaniu z Miasta 1,5 mln zł to niech przenosi inwestycje do Lipska i tam niech zbuduje swoją siedzibę... bo widocznie miasto Augustów mało ich obchodzi, skoro 400 tys. zł tak im wadzi...... czy kiedykolwiek Starostwo dołożyło się do ulicy miejskiej???
wiemcomówie
wiemcomówie 11.04.2019, 08:54
Tak, o ile pamiętam to do Jaćwieskiej.
zniesmaczony
zniesmaczony 10.04.2019, 10:27
Niesmaczne "wycieczki" pod adresem byłego burmistrza to jest zbyt delikatne określenie ..... to jest już żenujące, aby człowiek bądź co bądź wykształcony w ten sposób postępował . Mówią że przy wyższym wskazane jest także podstawowe , po prostu ...podstawowe zasady dobrego wychowania. Panie obecny burmistrzu, chociaż masz ambitne plany budowy dróg w Augustowie .... nie idź już tą drogą , bo to droga donikąd.
Ju
Ju 10.04.2019, 20:07
Dobrze im WW odpowiedział. Brawo. Najciekawszy moment sesji. Poszłoooooooo w plener)))))
Zniesmaczony
Zniesmaczony 10.04.2019, 18:30
Śmianie sie na dzisiejszej komisji Pani radnej Kleczkowskiej w trakcie wypowiedzi innych radnych świadczy o kulturze osobistej tej Pani. Szkoda ze tam jest
Długi nos
Długi nos 10.04.2019, 21:27
A śmieje się jak kobyła tylko uszy wielkie się trzęsą
Dumbo
Dumbo 11.04.2019, 12:44
robi co może, a raczej co potrafi, jak nie ma nic mądrego do powiedzenia...
Kłapouch
Kłapouch 11.04.2019, 13:24
Taaaaa, uszy jak liście na gruszy
😂
😂 11.04.2019, 20:24
Czyżby..... Zając 😂😂😂😂
Nosorożec
Nosorożec 12.04.2019, 16:02
Uszy to można przykleić, ale z dziurami od nosa to już nic nie zrobisz.....
czuję absmak
czuję absmak 10.04.2019, 20:29
Pycha zawsze kroczy przed upadkiem . Komu NM pokazało brzydki gest podczas głosowania ? .. nie swoim kolegom którzy w trosce o porozumienie zwołali nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta , tylko nam mieszkańcom . Dzięki tym którzy głosowali "przeciw" , projekt przebudowy Wojska Polskiego upadnie a Starosta powinien teraz powiedzieć " nie miła księdzu ofiara , choć ciele do domu" ...
eg
eg 10.04.2019, 08:16
Nie można ronda udroznić przy Orlenie, bo "ludzie nie umieją jeździć po rondach o liczbie pasów większej niż jeden" to pewnie brak remontu ul. WP też w trosce o naród, bo mieli robić poszerzenia lewo i prawoskręty, a to też bardziej skomplikowane niż prosty kawałek asfaltu. Ot cały Augustów. Zawsze ktoś komuś na przekór. I nie ma co się dziwić, że tak niewiele u nas jest dobrych rzeczy. Inne miasta cieszą się z tego. Kto inny skorzysta z pieniędzy na dofinansowanie.
Miasto
Miasto 09.04.2019, 12:37
Ale o czym wy bredzicie? Dokładnie na sesji widać którzy radni pracują na rzecz Miasta a którzy na rzecz Powiatu. Starostwo niech samo robi swoje ulice tak jak Miasto robi swoje. Poza tym Miasto wyłożyło 1,5 miliona na budowę ul. Wojska Polskiego więc nie orzekłamujcie faktów. Mało tego, burmistrz podpisał porozumienie i dostarczył je staroście. Niestety jaśnie panu staroście nie pasuje taki stan rzeczy i teraz chce nie 1,5 miliona a 1,9 mln. W tym wypadku nie wiem po co w ogóle radni się nad tym zastanawiają. Dawać i prosić żeby wzięli to chyba za dużo. Za te 1,5mln można zrobić choćby plac zabaw na Rybackiej.
?
? 10.04.2019, 11:41
Czy ktoś może wyaśnić dlaczego znowu na rybackiej ???
!
! 10.04.2019, 21:29
Metropolia. Hehe
!!!
!!! 10.04.2019, 17:13
Z tego samego powodu co na Lipowcu ... proste?
🤤
🤤 10.04.2019, 21:20
Na rybackiej już jest a są dzielnica gdzie nic nie ma ...a znów pieniądze muszą płynąć na rybacką?
whatcoman
whatcoman 10.04.2019, 14:40
Hmm... wystarczy pomyśleć, a nie doszukiwać się nie wiadomo czego.. Od wielu lat (przy zmianach w naszych władzach) miejsce to stało się wizytówką Augustowa - Co ma pływać nie utonie i inne sezonowe imprezy (osobiście wolałem plaże nad Neckiem, ale podobno zdecydowały o tym inne przesłanki - przedszkole Sióstr zakonnych?? - nie wiem). W tej chwili jest to jedyny pasaż w Augustowie (jeżeli w ogóle tak to można nazwać), gdzie mamy turystyczną infrastrukturę (restauracje Fisza, Pod Jabłonkami, Blues Brothers i za mostem Karmel), bulwary, ciągi pieszo-rowerowe, super widoki (bez względu na sezon- zimą - ptaki na lodzie). Więc o co chodzi, bo pytanie jest typowo zaczepne... Proponuję zakupić tam działkę i korzystać z tych walorów biznesowo - kulturalnych.. Obecnie zauważyłem że ktoś tam buduje tam duży budynek - pensjonat?.... I życzę mu powodzenia w biznesie...
Rw
Rw 10.04.2019, 21:28
A ja proonuję uzupelnić inrastrukturę bulwaròw po drugiej stronie mostu w stronę postivu. Rybacka już ma wszystko porobione na przestrzeni lat, jak sam napisałeś. Miasto zrobiło swoje Teraz tylko tam kupować działki i inwestować robić biznes. pensjonaty itp. Miasto powinno teraz wzmacniać atrakcyjność pozostałych przestrzeni publicznych mających naturalny potencjał turystyczny. Aby też stały się prestiżowe i atrakcyjne dla inwestorów
miasto jest nasze
miasto jest nasze 10.04.2019, 11:09
Czyli jest jak w porzekadle z psem ogrodnika ..sam nie zeżre i drugiemu nie da , po prostu nic nowego . Towarzystwo wzajemnej adoracji z nikim się nie dogada i tak minie 5 letnia kadencja .... a miało być tak pięknie , tylko dla kogo.
XYZ
XYZ 10.04.2019, 09:18
Chodzi o to, że oświetlenie jest zadaniem Miasta zgodnie z przepisami. Starostwo i tak do tej pory wykładała pieniądze ze swojej kieszeni na oświetlenie w poprzednich inwestycjach. Ale ile można? Choćby biorąc pod uwagę fakt, że do ulicy Głowackiego Miasto nie dorzuciło ani złotówki, ciągle lawirując w głosowaniach i zmianach uchwał np. na temat opłaty adiacenckiej. Pytanie brzmi, czemu Miastu tak zależy żeby tego oświetlenia nie projektować na ulicy WP a już na innych ulicach powiatowych zabrało się za projekty...
scuzemo
scuzemo 10.04.2019, 15:21
Panie znający się na przepisach XYZ (radca prawny? ,przyszły radca prawny? ,samouk?). Jeżeli oświetlenie jest zadaniem Miasta zgodnie z przepisami, to jakie przepisy mówią o dofinansowaniu przez Miasto drogi powiatowej? Jeżeli nie ma przepisu a jest to tylko i wyłącznie dobra wola Miasta- to należy podziękować za 1,5 mln a nie szczuć społeczeństwo na Miasto ...
Agreed
Agreed 10.04.2019, 13:25
zgadzam się... niech Miasto dorzuca tylko do oświetlenia, bo to rola Miasta przy ulicach powiatowych.. w tym wypadku 400 tys. zł. Dlaczego dało jeszcze dodatkowo 1,1 mln zł???
rybak
rybak 10.04.2019, 08:23
Niewiedza czy manipulacja przyświeca Miastu. Myślę, że jedno i drugie. Niech więc stoją słupy i drzewa na środku chodnika, niech mieszkańcy osiedla stoją w korku na ulicy Mickiewicza i ulicy Norwida, niech turyści i mieszkańcy chodzą po dziurawych chodnikach. Nasze Miasto przecież szło do wyborów z hasłem Augustów to jego mieszkańcy TFU.
Stuper
Stuper 10.04.2019, 13:48
ale przecież Starostwo dostało dofinansowanie w postaci 3 mln zł - 50%. To mało???? Niech robią ulicę powiatową ,bo chyba jakieś zadania mają???? i Miasto niech da na oświetlenie 400 tys. zł? W czym problem?
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel 09.04.2019, 10:26
Wielkie brawa i szacunek dla radnych PO i wszystkich, którzy głosowali za uchwałą w sprawie remontu ulicy WP. Dzięki, że walczyliście, niestety mentalny beton ciężko jest skruszyć. Ale dzięki takim inicjatywom widać dokładnie komu zależy aby działać dla dobra miasta, a kto jest zwykłym szkodnikiem. Jeżeli ktoś miał jakiekolwiek złudzenia, że obecnie rządząca miastem ekipa (w postaci NM i PIS-u jako bezmyślnej przystawki do głosowania) dokona jakiegoś przełomu w kwestii rozwoju tego miasta i wyrwie go z marazmu - może sobie te nadzieje włożyć tam, gdzie słońce nie dochodzi. Będzie dalej tak jak było a może i jeszcze gorzej. Personalne animozje i małe prywatne ambicje ludzi niewielkiego formatu dalej będą brały górę nad interesem wspólnym. O dobrej współpracy pomiędzy Starostwem a Miastem można w tej kadencji zapomnieć.
Szok
Szok 09.04.2019, 22:02
I tym sposobem Augustow utracił 3 mln dofinansowania. Wg radnych Pisu i NM ul. Wojska Polskiego to nie Augustów?
Bomber
Bomber 10.04.2019, 13:32
a ulice miejskie w Augustowie na Barakach, Borkach, Lipowcu.. to nie Augustów? dlaczego Miasto ma dokładać się do ulic powiatowych , które są w Augustowie, ale już Powiat do ulic miejskich w Augustowie nie? odpowiedzią zapewne byłoby stwierdzenie ze to nie należy do zadań Powiatu mimo że ulica leży w obrębie powiatu (bo Miasto Augustów to powiat, prawda?).. więc czy do zadań Miasta należy dokładanie się do ulicy powiatowej ,która leży na terenie Augustowa????
Lecurts
Lecurts 10.04.2019, 12:37
A ja myślę że to Starostwo powinno budować drogi powiatowe ,a do tych dróg Miasto powinno tylko dokładać na oświetlenie – i to tylko po wcześniejszych ustaleniach, czyli to za co później Miasto odpowiada i ponosi koszty … Podział jest jaki jest tzn. Powiat , Miasto i każdy ma swoje zadania, swój budżet ,później kontrole NIK itp… Starostwo nie ma długów, Augustów jest stolicą Powiatu Augustowskiego i o ulice w Augustowie powiat powinien dbać najbardziej. Bo na 6 mln zł inwestycji wydać tylko ze swoich 25 % (a może jeszcze mniej), a później się chwalić zrealizowaną inwestycją to tak by każdy chciał… Ale frajerów jest już coraz mniej na tym świecie… i bardzo dobrze że w UM to zauważyli….
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel 10.04.2019, 15:03
Świetnie, że to zauważyli. Będzie można się chwalić tą jakże reprezentacyjną i funkcjonalną drogą przed całym światem jeszcze przez długie lata. Zadam retoryczne pytanie - kto z tej ulicy najbardziej korzysta? Mieszkańcy Lipska, Sztabina, Marsa czy Pernambuco? Czy może jednak mieszkańcy Augustowa? Przestańcie już w kółko klepać, że miejskie, że powiatowe. Samorządy mają się dogadywać dla dobra mieszkańców!! Po stronie miejskiej ewidentnie dobrej woli brakuje.
Tak to jest
Tak to jest 09.04.2019, 16:20
Bardzo trafne spostrzeżenia P Sienki Cieslika to jest gówniarstwo i wstyd dla miasta
Tak naprawdę zostało kilkadziesiąt uliczek piaskowych od 50 m do 800 m długości do zrobienia i to tylko utwardzenia nie mylić z prawdziwa droga jak Glinki a główne ulice niech dalej bedą jak dawniej a główna ulica w miescie bedzie Studzieniczna
BAU
BAU 08.04.2019, 20:09
Żenada, a nie obrady. Okazuje się, że nasze miasto wcale nie jest nasze, tylko starostwa i miasta. Tragedia!
Gh
Gh 08.04.2019, 14:57
Obfite obrady.
August
August 08.04.2019, 16:00
Bo to była sesja nadzwyczajna i dotyczyła tylko realizacji i porozumienia z powiatem w sprawie ul Wojska polskiego niestety radni PiS i Naszego Miasta odrzucili porozumienie....
Batowcy
Batowcy 09.04.2019, 16:22
Przewodniczący Rady wszedł w buty niewybranego burmistrza jedynie z PiSu Pan Chudecki przejrzał i sie wycofuje z tej przystawki brawo

Pozostałe