9. rocznica katastrofy smoleńskiej (audio/ zdjęcia)

  • 8.04.2019, 10:12 (aktualizacja 08.04.2019 10:12)
  • Bartosz Lipiński
9. rocznica katastrofy smoleńskiej (audio/ zdjęcia)
Mija dziewięć lat od największej polskiej tragedii po 1989 roku. 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem rozbił się samolot z 96 osobami na pokładzie, wśród których byli m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką. Delegacja leciała na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Hołd ofiarom katastrofy złożono w różnych miastach Polski. Także w Augustowie odbyły się obchody rocznicowe, które poprzedziła uroczysta msza święta.

Bartosz Lipiński

W niedzielę, 7 kwietnia na placu przy Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego zgromadzili się żołnierze, poczty sztandarowe, przedstawiciele służb mundurowych, reprezentanci samorządu miejskiego i powiatowego, duchowni, politycy, a także mieszkańcy Augustowa. Podczas obchodów rocznicowych zebrani złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej. Poniżej prezentujemy relację audio i zdjęcia z niedzielnych uroczystości.

Relacja audio z uroczystości:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robert
Robert 8.04.2019, 10:33
Sekretarz Zieliński znów robi ten swój objazdowy cyrk na trasie Sejny-Augustów-Suwałki. Wozi służby mundurowe, które mu podlegają i grupkę fanatyków religii smoleńskiej.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 9.04.2019, 08:57
Ten Zieliński ma wiecej kultury i taktu od Ciebie Robercie i wielu Tobie podobnych jak wasi jeżdżą to jest ok
Normalny
Normalny 8.04.2019, 07:53
Czyżby ktoś kazał iść pocztom z I i II LO?
Anna
Anna 7.04.2019, 23:47
I bardzo dobrze
dokąd idziesz Augustowie?
dokąd idziesz Augustowie? 7.04.2019, 22:17
Podobno zabroniono wystawić poczty sztandarowe ze szkół miejskich, czy to możliwe? Kto nie chciał uczcić katastrofy smoleńskiej ?
w dobrą stronę idziesz Augustowie
w dobrą stronę idziesz Augustowie 7.04.2019, 22:45
Brakuje ci martyrologii i miesięcznic ? to świętuj każdego dnia ale nie zmuszaj nikogo postępowania zgodnego z twoją wizją świata
Ciekawe jak to było ...
Ciekawe jak to było ... 8.04.2019, 09:29
Nie chodzi o to aby zmuszać, ale aby nie zabraniać lub po prostu jak to się mówi nie stworzyć sprzyjających okoliczności. Dzieci same sztandaru nie wezmą ze szkoły...
jest OK
jest OK 8.04.2019, 09:53
Żołnierze muszą , bo taka opcja nimi rządzi i działają na rozkaz a szkoły mogą i wcale nie muszą ...i nic nikomu do tego.
Polak
Polak 7.04.2019, 21:52
Nie było ani jednego pocztu sztandarowego ze szkół prowadzonych przez Gminę Miejską Augustów !!! Czyżby ktoś zabronił??
Były tylko 2 poczty szkolne z I LO i z II LO. Chwała tym szkołom.
chwała
chwała 7.04.2019, 22:43
Chwała tym szkołom , które nie mieszają swych uczniów do PiSowskiej polityki
Rodzic
Rodzic 8.04.2019, 09:38
Chwała tym szkołom które nie mieszają uczniów do polityki w tym do polityki związkowo-strajkowej.
popieram strajkujących
popieram strajkujących 8.04.2019, 09:56
Chwała tym nauczycielom , łamistrajkom , którzy zrezygnują w przyszłości z podwyżek wywalczonych przez obecnie strajkujących.....
Ewa
Ewa 8.04.2019, 14:09
Dziś rozpoczął się bezterminowy strajk nauczycieli .To problem dla rodziców, którzy nie mogą zostać w domu z dziećmi, bądź nie są w stanie zapewnić im odpowiedniej opieki w czasie, gdy powinny być w szkole. Dlatego nie wszyscy nauczyciele biorą udział w protestach. I są obrażani! A nie powinni bo to dzięki nim jest spokój społeczny i pozostali mogą strajkować, czyli nie prowadzić zajęć.
Rodzic
Rodzic 8.04.2019, 10:36
Szanuję szkoły które przyjęły dziś uczniów. Nauczycieli którzy zapewniają opiekę dzieciom i prowadzą zajęcia edukacyjne. Swoją postawą dają im poczucie bezpieczeństwa i pokazują że uczniowie , rodzice są dla nich ważni, potwierdzają to czynami . Wiem już gdzie będzie uczyć się moje dziecko.
Ania
Ania 8.04.2019, 17:25
Szukasz szkoły w której będą pracowały sfrustrowane siłaczki, które nigdzie nie znalazły roboty? Gratuluję.
Felisity
Felisity 8.04.2019, 21:27
Sfrustrowana to jesteś najwyraźniej ty. 😷
Felisity