Lasery dla dobra zwierząt 

  • 8.04.2019, 10:00 (aktualizacja 08.04.2019 10:07)
  • Bartosz Lipiński
Lasery dla dobra zwierząt
Pomimo tego, że za oknem mamy już astronomiczną wiosnę, radni miejscy dyskutowali niedawno o tym, co wydarzy się dopiero w grudniu. Rozmowy z ostatniej sesji dotyczyły sytuacji zwierząt domowych w okolicach Sylwestra, kiedy wiele z nich panicznie boi się wystrzałów petard. Szanse na całkowity zakaz hucznego świętowania Nowego Roku są praktycznie żadne, ale miasto chce dać dobry przykład i zaniechać pokazu fajerwerków.

Bartosz Lipiński

Fajerwerki budzą strach u zwierząt

W ostatnich latach często słyszymy o tym, że wiele miast w Polsce podejmuje działania pro-zwierzęce, jakich jeszcze dekadę temu nie praktykowano. Np. w niektórych miejscach na mapie naszego kraju nie przyjmuje się cyrków, w których biorą udział tresowane zwierzęta, narażane na stres podczas występów. Choć częściej podnoszonym argumentem jest to, że do ich tresury wykorzystuje się zazwyczaj kontrowersyjne metody. Drugim trendem jest również odchodzenie od tradycyjnych pokazów sztucznych ogni na placach wielkich miast podczas zabawy sylwestrowej. Wielką popularnością pod koniec grudnia cieszył się internetowy mem przypominający, że dawniej psy uczestniczyły w działaniach bojowych podczas wojny, a dziś boją się huku petard za oknem. Ale tak wygląda obecna rzeczywistość.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fryzjer
Fryzjer 12.04.2019, 18:10
Temu panu z prawej strony coś z włosami sie stało. ...opadły
Ssssss
Ssssss 12.04.2019, 20:21
Nie tylko włosy, chyba......
Urwany s.
Urwany s. 7.04.2019, 17:43
Chęć zemsty na WW odebrała rozum. Aż dziwi brak skutkowgo myślenia. Miasto to nie jest prywatny folwark!
mistrzu
mistrzu 13.04.2019, 14:17
Jak widać i słychać ..JEST i z tym walczył WW, lecz niektórzy dali się nabrać na "okrągłe słówka"
Kudłaty
Kudłaty 7.04.2019, 17:38
"Politykę uważa się za drugi najstarszy zawód świata.doszed£em do wniosku że jest on bardzo podobny do perwszego" R. Reagan
Sztywny pal Azji
Sztywny pal Azji 7.04.2019, 16:46
I doradca się załapał hahaha
W ząbek czesany
W ząbek czesany 7.04.2019, 22:59
Siadł za stoł jakby zabił w ziemie koł
Kto wam panowie prawnie to doradził?
Kto wam panowie prawnie to doradził? 7.04.2019, 12:14
Teraz już nie tylko Prokuratura ale i Sąd Rejonowy w Augustowie uznał, iż pieczątki z podpisem byłego burmistrza Augustowa były używane zgodnie z prawem. Po ustaleniach prokuratury okazało się, że były to faksymile, czyli pieczęcie z odręcznym podpisem. Burmistrz nie czekał na orzeczenie prokuratury i unieważnił przeprowadzone przetargi na dokumentach których użyte były faksymile.
Przypomnijmy, sprawę pierwotnie do prokuratury zgłosił Burmistrz Karolczuk w styczniu 2019(wtedy jeszcze bez zastępcy), nie czekając na opinię z Urzędu Zamówień Publicznych, która przyszła dużo później. Natomiast zanim jeszcze zgłosił sprawę do Prokuratury, Karolczuk zwołał konferencję prasową i wystąpił w niej z mecenasem Piekarskim u boku, padły wypowiedzi oskarżające byłego burmistrza o łamanie prawa. Kiedy Prokuratura uznała oskarżenia za bezpodstawne, p Chodkiewicz, już zastępca, .nie mogąc się chyba pogodzić z orzeczeniem prokuratury zapowiedział odwołanie do sądu. Co teraz zrobi Chodkiewicz? Co zrobią przedsiębiorcy którzy wygrali ważne przetargi, które zostały unieważnione przez Karolczuka ? Czy przedsiębiorcy, którzy ponieśli stratę na unieważnieniu przetargów, będą dochodzić odszkodowania w sądzie?
Mecenas
Mecenas 7.04.2019, 17:12
Szok. I co panowie na to??????
fachman
fachman 7.04.2019, 21:25
Żaden szok. Od początku wiadomo było, że faksymile użyte były zgodnie z prawem, a przetargi i umowy były i są ważne. Moim zdaniem każdy mecenas to wie,
frontman
frontman 13.04.2019, 14:19
Jak widać nie każdy ...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 7.04.2019, 17:07
Koniecznie powinny właściwe osoby złożyć doniesienie o fałszywym oskarżeniu skandal
Wyciągnięty s.
Wyciągnięty s. 7.04.2019, 16:26
Krzywousta, Krzywousty, Łokietek i Rasputin
Niedomagający s.
Niedomagający s. 7.04.2019, 16:51
No ale z tymi ustami to można już coś zrobić... No naorawde. 21 wiek a krzywe jak w średniowieczu
Abc
Abc 7.04.2019, 17:10
Ale to skomplikowane oni wszyscy z ponurymi minami i wykrzywionymi ustami
Hanka
Hanka 7.04.2019, 16:19
"I tym wałkiem kiedy chciała swego męża krasnolutka wałkowała ....."
vito
vito 7.04.2019, 14:34
Jeżeli przetargi zostały bezprawnie unieważnione to ewentualne odszkodowania dla firm powinni zapłacić ci, którzy do tego doprowadzili i to z własnej kieszeni ...to jest odpowiedzialność karna . Natomiast istnieje jeszcze odpowiedzialność polityczna która powinna skutkować dymisją ze stanowiska. Tak postąpiłby człowiek honorowy. Pamiętamy doskonale konferencję na której dano wyraźnie do zrozumienia że poprzedni burmistrz dopuścił się czynu przestępczego . Ktoś , kogoś z obecnej ekipy najwyraźniej wpuścił "na minę" ....
Bez honoru
Bez honoru 7.04.2019, 18:09
Honorowy tak!!!
To ja kokon
To ja kokon 7.04.2019, 17:12
To co najmniej bomba atomowa
??
?? 7.04.2019, 12:51
Czy są odpowiednio duże buty aby panowie mogli w nich się schować?
Sandały i rzemienie
Sandały i rzemienie 7.04.2019, 18:12
Szyją się:))))))
kk
kk 7.04.2019, 20:44
Znaczy na drogę? pora ?
ff
ff 7.04.2019, 21:12
"pójdę boso, pójdę boso..." jak to śpiewał Karpuel Bułecka :))))
wf
wf 7.04.2019, 08:25
Panie Filipie prosimy szerzej na temat lamp świecących wokół siebie i do góry i szkodliwości dla ptaków. Nie mogę skojarzyć o jakie ptaki nocne chodzi. O sowy?
szanujmy siebie
szanujmy siebie 7.04.2019, 19:11
Jest to efekt tzw. smogu świetlnego , który nie tylko ptakom szkodzi .... https://kmy.pl/publikacje/arty…
wf
wf 8.04.2019, 08:30
Konkretnie proszę. O jakie ptaki w Augustowie chodzi.
dbajmy o siebie
dbajmy o siebie 8.04.2019, 09:46
Chodzi o wszystkie ptaki .... które śpią po zmroku . Ty nie jesteś ptakiem, lecz spróbuj spać przez miesiąc w pomieszczeniu gdzie pali się światło ... a przekonasz się jakie spustoszenie poczujesz w swej psychice.
Miłośnik ptaków
Miłośnik ptaków 7.04.2019, 17:54
Nietoperze. Wiesz czego najbardziej boi się nietoperz na starość, jak wisi głową w dół?.... Nie trzymania moczu
wf
wf 8.04.2019, 08:31
Nietoperz nie jest ptakiem.
Gniazdo
Gniazdo 12.04.2019, 22:22
Nie wszystkie ptaki śpią po zmroku. Np. Ten oto nie śpi...
wf wyluzuj
wf wyluzuj 8.04.2019, 09:50
Wiadomo, że ssakiem lecz tutaj chodzi o nietrzymanie moczu 😁 ... spróbuj spać jak nietoperz z taką dolegliwością 😂😂
Wyłupek
Wyłupek 6.04.2019, 23:15
Szklana pogooda od telewizorów ! Szklana pogooda.. .
l jeszcze trzeciego monitora brak, monitora brak...
Przeysłowie
Przeysłowie 6.04.2019, 20:49
Hm.... Na troje babka wróżyła
sylwek