Nauka chodzenia 

  • 08.04.2019, 07:03
  • Jolanta Wojczulis
Nauka chodzenia
22 i 23 marca obchodziliśmy XXVI Dzień Teatru pod hasłem ,,Nauka chodzenia’’, któremu przyświecały tak zacne cele, jak: rozwijanie zainteresowań uczniów, wchodzenie w role społeczne, integrowanie szkoły – rodziców, uczniów, absolwentów i nauczycieli i …dobra zabawa.

Piątkowo – sobotnie święto rozpoczęliśmy od prób przedstawień oraz ,,teledysków’’ do polskich piosenek. Drugą godzinę wypełniły warsztaty teatralne pod opieką wychowawców.

Gdy wreszcie zaświeciło słońce, udekorowana sala gimnastyczna mogła zmienić się w przestrzeń teatralną i przyjąć widzów oraz młodych aktorów. Teatralne świętowanie rozpoczęliśmy od przedstawienia zerówki ,,Jak żabka mała rodziców nie słuchała’’ (opieka: pani Ewa Jacewicz – Miklas) i klasy I - ,,Bajeczki z morałem’’ (opieka: pani Barbara Roszkowska). Potem przyszedł czas na ,,Plotkę’’ klasy II (opieka: pani Iwona Świacka) oraz klasę III i ,,Jacy jesteśmy’’ (opieka: pani Ewa Cich).

Potem licznie zgromadzona publiczność miała okazję poznać teatralny tryptyk przygotowany przez pana Jana Saczkę i jego podopiecznych: ,,Moją klasę’’ (IV), ,,Mimo wszystko’’ (VIII), ,,Gdzieś między’’ (III gimnazjalna). Integralną częścią przedstawień były śpiewane przez młodych aktorów piosenki: Akurat, Niebiesko – Czarnych, IRY, Lady Pank, Breakoutów. Wsiedliśmy do wehikułu czasu, by zanurzyć się w słowach, sytuacjach i wartościach.

W kolejnej części przyszła pora na ,,teledyski’’ – etiudy, którymi klasy zilustrowały piosenki polskich zespołów: Elektryczne Gitary - ,,Serce jak pies’’ (IV), Big Cyc - ,,Dres’’ (V), Elektryczne Gitary - ,,Człowiek z liściem na głowie’’ (VI), Czerwone Gitary - ,,Nie zadzieraj nosa’’ (VII), Top One - ,,Biały miś’’ (VIII), Chłopcy z Placu Broni - ,,Kocham wolność’’ (III). Po raz kolejny uczniowie zaskoczyli pomysłowymi scenariuszami i ich realizacją, wykorzystaniem różnorodnych tworzyw teatralnych. Puentą piątkowego spotkania była drama społeczna ,,Kibice’’, zrealizowana przez prowadzącego oraz widzów.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe