Pływacy nie spoczywają na laurach

• 06.04.2019, 07:53
  • Jolanta Wojczulis
Nie minął tydzień, a zawodnicy z UKS„Pływacy” Augustów mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Przywieźli bowiem worek medali z dwóch sportowych imprez, z Wiosennych Zawodów Pływackich w Białymstoku oraz XVI Międzynarodowych Wiosennych Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka.

Jolanta Wojczulis

Wiosenne Zawody Pływackie w Białymstoku odbyły się w sobotę, 30 marca. W rywalizacji udział wzięło około 200 młodych pływaków, między innymi z Białegostoku, Suwałk, Bielska Podlaskiego, Michałowa oraz Sokółki. Na zawodach nie zabrakło podopiecznych Marka Niedźwieckiego oraz Artura Paczyńskiego z UKS „Pływacy” Augustów. Augustowski klub

reprezentowało trzech zawodników: Malina Madden, Agata Piekarska oraz Bartosz Chilicki. Wszyscy wywalczyli miejsca na podium.

-Malina Madden (była klasyfikowana ze starszymi dziewczynami) wywalczyła trzecie miejsce na 100 m stylem klasycznym (rekord życiowy) oraz szóste miejsce na100 dowolnym (również rekord życiowy i drugi wynik w roczniku). Z kolei Agata Piekarska stanęła na pierwszym stopniu podium w rywalizacji na 100 metrów stylem klasycznym oraz wywalczyła trzecie miejsce stylem dowolnym – mówi z dumą Michał Niedźwiecki trener UKS „Pływacy”. –Bartosz Chilicki natomiast wywalczył dwa srebrne medale w konkurencji na 100 metrów stylem grzbietowym oraz w konkurencji na 100 metrów stylem dowolnym.