Byli dzielni w swym wysiłku  

  • 28.03.2019, 07:11 (aktualizacja 28.03.2019, 09:46)
  • Jolanta Wojczulis
Byli dzielni w swym wysiłku
Są mniej sprawni, widzą świat inaczej niż my, nie zawsze potrafią też wyrazić swoje potrzeby czy emocje, ale poza pewnymi deficytami związanymi ze zdrowiem są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa mającymi wszelkie prawa i potrzeby, takie jak każdy inny człowiek. Mowa o osobach niepełnosprawnych o których trzeba mówić, bo choć jest ich procentowo mało, to są wśród nas. Z przyjemnością więc zdaję relację z X Podlaskiego Dnia Treningowego MATP Olimpiad Specjalnych, który odbył się w środę, 20 marca, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie.

Jolanta Wojczulis

Dzień aktywności motorycznej jest dniem treningowym dla zawodników Olimpiad Specjalnych o najsłabszych możliwościach motorycznych.

-Takie wydarzenie ma charakter symbolicznej olimpiady, po pierwsze dlatego, żeby dzieci poczuły się jak na prawdziwej olimpiadzie, po drugie żeby podkreślić ich wartość dla życia w społeczeństwie –powiedział mi Roman Krzyżopolski, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie, współorganizator sportowej imprezy. –Żeby zaakcentować wagę tego przedsięwzięcia zawsze staramy się, żeby ceremoniał tego dnia był na miarę igrzysk olimpijskich.

Dyrektor nie rzucał słów na wiatr, ponieważ podczas ceremonii otwarcia zawodnicy zaprezentowali się w defiladzie, przy dźwiękach hymnu Olimpiad Specjalnych została też wniesiona flaga, a zawodnicy wypowiedzieli wzruszające słowa przysięgi: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Zanim uczestnicy przedsięwzięcia przystąpili do zmagań, można było podziwiać popis taneczny cheerleaderek z Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie. Swój układ taneczny zaprezentowały też cheerleaderki z Zespołu Szkół Technicznych w Augustowie w składzie: Anna Myszczyńska (IV TŻUG), Magdalena Kraszewska (IV TŻUG), Kinga Kiewlak (IV TOT), Małgorzata Polakowska (I K), Julia Walicka (I K), Weronika Arciszewska (I MPS), których trenerką jest Izabela Kęcik. Dziewczęta nie tylko zaprezentowały wspaniałą formę taneczną, ale również emanowały radością i otwartością wobec osób niepełnosprawnych.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe