Koncert charytatywny w czwórce

  • 14.03.2019, 13:49
  • Beata Perzanowska
Koncert charytatywny w czwórce
Szkoła Podstawowa nr 4 w Augustowie serdecznie zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się we wtorek, 19 marca 2019 roku, w godz. 17.00-18.30 w hali sportowej przy ul. Marii Konopnickiej w Augustowie.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Augustowie bierze udział w konkursie „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI” - XVIII edycja: Z JANEM PAWŁEM II NA MISYJNYCH DROGACH. Organizatorem tego konkursu jest Dzieło Pomocy „Ad Gentes” w Warszawie, a jego patronem honorowym jest Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce i Bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Celem konkursu jest rozbudzenie wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjum zainteresowania misjami prowadzonymi przez polskich misjonarzy na wszystkich kontynentach. Ma kształtować postawę solidarności z rówieśnikami żyjącymi w krajach misyjnych, zachęcając do poznania ich kultury, obyczajów, sytuacji społecznej i politycznej oraz warunków bytowych. Kategoria charytatywna konkursu służy rozbudzeniu przedsiębiorczości oraz kształtowaniu ducha współpracy celem wsparcia projektów edukacyjnych na misjach. W tym roku uczniowie będą pozyskiwali środki na wyposażenie przedszkola prowadzonego przez siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi w Rezegat k. Armant, w Egipcie. Jest to wioska chrześcijańska. Do przedszkola uczęszcza ok. 100 dzieci.

W ramach tego przedsięwzięcia szkoła 19 marca br. organizuje koncert charytatywny, który ma na celu pozyskanie środków finansowych na w/w cel. W jego programie zaplanowano: występy artystyczne, kawiarenkę z przepysznym ciastem, “wędkę szczęścia” dla dużych i małych, stoisko z książkami, stoisko firmowe MLEKPOLU oraz licytację otrzymanych przedmiotów.

Wszystkich chętnych do udziału szkoła zaprasza we wtorek 19 marca 2019 roku w godz. 17-18.30 do hali sportowa przy SP nr 4 ul. M. Konopnickiej 5 w Augustowie.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe