Konsensus trudny, ale realny

  • 14.03.2019, 20:12 (aktualizacja 14.03.2019 22:05)
  • Bartosz Lipiński
Konsensus trudny, ale realny
Porozumienie pomiędzy powiatem i miastem w sprawie remontu ulicy Wojska Polskiego w Augustowie jest możliwe. M.in. takie wnioski można wysnuć po posiedzeniu komisji rozwoju rady miejskiej z udziałem starosty, a także radnych powiatowych. Co prawda nadal nie brakuje punktów spornych, jednak każda ze stron deklaruje, że zależy jej na tej inwestycji. Radni miejscy mają też potwierdzić uchwałą pomoc finansową powiatowi.

Bartosz Lipiński

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 14 marca. Zapraszamy do lektury.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czas na zmuany
Czas na zmuany 17.03.2019, 21:10
Notowania p. Walulika rosną. Platforma, brawo za postawę. Cóż.... Czekamy na zmiany 😁
Alojzy Strucel
Alojzy Strucel 15.03.2019, 18:17
Po wczorajszych wydarzeniach na sesji Rady Miasta wydaje się, że konsensus odleciał sobie w kosmos. Otóż proszę Państwa, co się wydarzyło - radni miejscy głosami NM i PiSu (za wyjątkiem jednej osoby) przyjęli uchwałę o wsparciu powiatu w realizacji tej inwestycji kwotą 1,1 mln przeznaczonych na prace drogowe oraz 0,4 mln na budowę oświetlenia. Nie spełnili zatem wymagania starosty o solidarnej zrzutce po 1,5 mln na ulicę + budowie oświetlenia przez miasto. W takiej sytuacji wydaje się oczywistym to, że starosta takiego układu nie zaakceptuje. Tak oto radni miejscy własnymi rękami najprawdopodobniej uwalili możliwość remontu najważniejszej ulicy w mieście. Jak to nazwać - bezmyślnością, krótkowzrocznością, cwaniactwem, działaniem na szkodę miasta?? Proszę sobie wybrać. My mieszkańcy - nie zapomnimy wam tego.
Misia
Misia 14.03.2019, 19:23
Na razie na sesjach to miziu miziu i kadzenie sobie ale wice i Burmistrza i urzędników w stosunku do koalicjantów
Ciekawe jak długo? Panie radny Miklas
nie taki miś
nie taki miś 15.03.2019, 18:17
jako jedyny merytorycznie wspomniał, że to nie czas na kampanię WW, chyba że będzie próbował robić referendum zeby ale na to szkoda pieniędzy mieszkańców
Ghj
Ghj 18.03.2019, 02:39
Nie ma nic merytorycznego w ptzytoczonej wypowiedzi przez "nie taki miś" zwykłe i oklepane już w nm przepychanki słowne w stosunku do WW. Merytorycznie to byłoby gdyby mówił o tym co w programie sesji a nie takie tam wystąpionka i podszypywanki chłopaków z podwórka przed publiką koleżeństwa.. Nigdzie na sesjach rady miast takich przedstawień i oracji nie ma. Takie rzeczy tylko u nas. Warto pooglądać sesje innych miast
Taki miś
Taki miś 17.03.2019, 21:09
A na sprawy pracownicze nie szkoda? Miał być taki oewniak wygram a tu..... Zonk!

Pozostałe