Studniówka starosty i burmistrza 

  • 14.03.2019, 20:00 (aktualizacja 19.03.2019 19:43)
  • Krzysztof Przekop
Studniówka starosty i burmistrza
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1033 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Trzeba koniecznie udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Niestety zdarza się, że otrzymujemy nieuzasadnioną krytykę, tylko dlatego że ktoś przeczytał zajawkę internetową naszych tekstów. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna dostępna jest już we wtorek.

Krzysztof Przekop

W najbliższą sobotę odbędzie się konferencja „Augustów i Ziemia Augustowska za lat 20. Szanse i zagrożenia”. Wspólnie z naszą redakcją organizują ją starosta Jarosław Szlaszyński i burmistrz Mirosław Karolczuk. Celem konferencji jest spojrzenie na Augustów i jego problemy z szerszej perspektywy. Chcemy wspólnie oderwać się na chwilę od patrzenia na problemy z optyki okresu budżetowego, czy kadencji. Odpowiedź na pytanie, co trzeba w powiecie, czy mieście zrobić w kolejnym roku, nie wydaje się trudna. Dużo bardziej skomplikowane są rozważania, co trzeba zrobić w kolejnych 10, 20 czy 30 latach, by kolejnym pokoleniom w Augustowie żyło się coraz lepiej. Trudność jest tym większa, że nie umiemy zadać pytań o naszą przyszłość, a odpowiedzi wydają się niemożliwe do sformułowania. Zbyt dużo niewiadomych. Jednak uważam, że samorządowcy muszą stawiać pytania o przyszłość i za wszelką cenę szukać na nie odpowiedzi. To oni podejmują decyzje, które mogą mieć duże konsekwencje za wiele lat.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do udziału w konferencji w najbliższą sobotę w Hotelu Warszawa od godziny 10. Akredytacje są dostępne w naszej redakcji.

Krzysztof Przekop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mauka
Mauka 17.03.2019, 21:51
Obecny burmistrz, tak jak i poprzedni, potrafi tylko zwalniać pracowników. A zrzeszą, przecież to ta sama władza...
??
?? 13.03.2019, 17:41
Czy to prawda że obecny burmistrz przegrał w sądzie sprawę ze zwolnionym przez niego pracownikim?
😎
😎 14.03.2019, 17:52
Każdy człowiek ma prawo założyć sprawę w sądzie pracy jeśli czuje się pokrzywdzony przez pracodawcę. Nie dziwię się obecnemu- po szkalowaniu w kampanii wyborczej nie wyobrażam sobie by współpracował z niektórymi ludźmi. Nawet jeśli przegra . I nie stoję tu po niczyjej stronie - po prostu mnie to nie dziwi. A z resztą ci co tak atakowali powinni sami odejść z honorem po wyborach skoro tak im nie pasował obecny. Odszkodowanie za zwolnienie niezgodne z przepisami to nie miliony a wielkość ostatniej pensji. Warto? Wg mnie szkoda nerwow.
😁
😁 14.03.2019, 22:20
Masz złe info o tej ostatniej pensji. Niech sam się pochwali ile to miasto wyniosło. Ze swego nie płaci.
pytanie
pytanie 15.03.2019, 18:15
kiedy ktoś zapyta z jakich powodów przyczułek w starostwie otrzymali wspołpracownicy poprzedniego Burmistrza, ile ich pensje wynoszą?
😎
😎 15.03.2019, 14:52
😁-to powiedz jaka to kwota skoro wiesz a nie szerzysz plotki
🏖️
🏖️ 17.03.2019, 20:12
W takim razie zwróć się do Karolczuka o udostępnienie tych informacji. I zamiast ratować żałosną sytuację dostaniesz info od niego z pierwszej ręki.
Elunia
Elunia 14.03.2019, 21:03
Jednej. Z pan która pracuje obecnie a wczesniej tez pracowała z poprzednikiem nie przeszkadzało szkalowac obecnego a teraz bryluje koło niego
Piguła
Piguła 15.03.2019, 09:54
O doktorku już nie wspomnę....
Ciekawe
Ciekawe 14.03.2019, 20:36
A to tak można wydawać publiczne pieniądze???
Takie osiągnięcia Pana K.
Takie osiągnięcia Pana K. 13.03.2019, 21:39
Czy to prawda, że szykują się dalsze sprawy w sądzie pracy?
Błazen
Błazen 12.03.2019, 21:40
I czym ty p. Karolczuk się pochwalić masz? Zwolnieniem ludzi? Aferą z działkami na Rybackiej? Tym że nie potrafisz pilnować własnej korespondencji? A może aferą z faksymilkami. Hm.... A może karrnetem na masaż? Bo póki co to słynny jesteś z powyższych ekscesów.
antyhejt
antyhejt 15.03.2019, 18:14
szkoda że niektórzy nie potrafią uszanować wyniku wyborów i przeżyć nie mogą, ale co tu dużo mówić dzięki temu maj czas siedzieć na forum i hejtować
Taka tam ..demokracja
Taka tam ..demokracja 2 dni temu, 21:42
Myślę że potrafią, mowią przecież o demokratycznych przewidzianych prawem formach weryfikacji stanowiska suwerena co do oceny sprawowania mandatu burmistrza. Procedury przewidziane ustawowo na okoliczność gdyby naród uznał że zaufanie suwerena zostało nadużyte. Lud dał, lud wziął.
Mania
Mania 14.03.2019, 12:35
A to mało i to nie koniec!!!!!
Abc
Abc 12.03.2019, 20:56
W tej kadencji się nie dogadaja to juz widać

Pozostałe