Pracownicy zostali docenieni 

  • 10.03.2019, 17:05 (aktualizacja 10.03.2019 17:22)
  • Bartosz Lipiński
Pracownicy zostali docenieni
Pod koniec poprzedniego roku pisaliśmy o wniosku ratowników augustowskiej pływalni, który wpłynął do przewodniczącego rady miasta. Autorzy pisma narzekali w nim m.in. na niskie wynagrodzenia. Dlatego ważnym jest, że już wkrótce podwyżki otrzymają nie tylko pracownicy CSiR, ale także innych jednostek podległych miastu. Samą dyskusję o wzroście zarobków zdominowała raczej inna kwestia, dotycząca ilości etatów na basenie.

Bartosz Lipiński

Gorąca dyskusja o podwyżkach

Sprawa wzrostu wynagrodzeń w miejskich jednostkach pojawiła się na niedawnej sesji, z 31 stycznia. Radny PiS Mirosław Chudecki dopytywał m.in. o sytuację ratowników z Centrum Sportu i Rekreacji, którzy kilka tygodni wcześniej zaalarmowali radę miejską o swojej trudnej sytuacji. Burmistrz Mirosław Karolczuk przyznał, że w budżecie jest zaplanowana podwyżka i trwają w tej sprawie spotkania z kierownikami różnych jednostek. W przypadku CSiR dość nieoczekiwanie najwięcej dyskusji poświęcono pozornie pobocznej kwestii. Burmistrz mówił, że trwają analizy dotyczące ilości ratowników na basenie, co budzi także duże wątpliwości. Dyrektor CSiR-u Andrzej Zarzecki wnioskował o zabezpieczenie środków na trzy etaty na każdą ze zmian.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mala Mi
Mala Mi 11.03.2019, 21:05
Czy Pani sprzedajaca bilety, sprzatajaca, lub *księgowa * dostanie tyle co ratownik? Pewnie tak. Pan dyrektor chłapi sie ze załatwił sprawę podwyżki. Żenada. Wszyscy na równi.
Czesław
Czesław 10.03.2019, 17:26
Brawo dla burmistrza !! W końcu ktoś wysłuchał ludzi i jednak znalazł dla nich trochę grosza... Cieszy , że zwrócono problem na zarobki ludzi i mieszkańców , bo przeciez MY to Augustów! Oby więcej tak dobrych decyzji!!
prezes klubu
prezes klubu 11.03.2019, 18:17
Łubudubu ... to ja burmistrzu "czesław"
Weź się ogarnij Czesław
Weź się ogarnij Czesław 10.03.2019, 19:11
Czeskaw, piles - nie pisz.

Pozostałe