Balt Yacht z nagrodą

  • 13.03.2019, 09:50 (aktualizacja 19.03.2019 12:34)
  • Beata Perzanowska
Balt Yacht z nagrodą
Augustowski producent łodzi Balt Yacht zdobył prestiżową nagrodę „Jacht Roku 2019” za najnowszą produkcję Sun-Camper 35. Za swoje osiągnięcie firma otrzymała dodatkowo gratulacje od władz powiatu augustowskiego podczas ostatniej sesji rady powiatu.

Beata Perzanowska

Powodem uhonorowania przez władze powiatowe było zdobycie nagrody „Jacht Roku 2019”, przyznawanej przez prestiżowy miesięcznik „Żagle” za najnowszą produkcję tej firmy. Sun Camper 35 to ekskluzywna łódź motorowa typu Houseboat, w której może podróżować 10 osób, a spać sześć. Wyróżnia się nowoczesną nietypową sylwetką, doskonałym hydrodynamicznym kadłubem, przestronnym wnętrzem, małym zanurzeniem, ekonomicznością oraz wysoką jakością wykonania. W jachcie znajduje się duży funkcjonalny kokpit ze stołem i wieloma miejscami do siedzenia, słoneczny pokład na dachu i opcjonalnie dodatkowe miejsce sterowe. Nagrodzony produkt dzięki małemu zanurzeniu pozwala na penetrowanie prawie wszystkich akwenów i wygodne dochodzenie do brzegów zarówno rufą jak i dziobem. Niezwykle ważne są niskie koszty eksploatacji, dlatego przy optymalnym silniku 50 KM i ekonomicznej prędkości 10 km/h zużycie paliwa wynosi zaledwie 2,5 -3,0 l/h. Umiarkowana masa jednostki (do 3,8 tony), szerokości i wysokość 3 m sprawia, że transport lądowy jest łatwy i nie wymaga pilota. Sun Camper 35 w ubiegłym roku był pokazywany na najważniejszych targach w Europie i Polsce. Zdobył m.in. prestiżową nagrodę Gwoździa Targów Wiatr i Woda w Warszawie. Twórcą projektu jest dr inż. Jacek Centkowski.

-Każde wyróżnienie jest dla nas bardzo cenne a ta nagroda szczególnie, bo przyznawana przez grono fachowców. Jest to już kolejna nagroda Jacht Roku dla naszej firmy. Bardzo się z niej cieszymy, gdyż nasza decyzja wejścia w produkcję tzw. houseboatów była ryzykowna. Teraz wiemy, iż warto było zaryzykować. Ten wspaniały motorowy jacht nie powstałby bez dużego wsparcia i pracy mojej załogi, której chciałbym serdecznie podziękować -mówił tuż po przyznaniu wyróżnienia Benedykt Kozłowski.

W poniedziałek, 25 lutego, podczas sesji rady powiatu Jarosław Szlaszyński, augustowski starosta, Dariusz Szkiłądź, wicestarosta i Andrzej Mursztyn, przewodniczący rady powiatu, przekazali słowa uznania i gratulacje Benedyktowi Kozłowskiego, właścicielowi firmy Balt Yacht właśnie za tę zdobytą nagrodę.

–Dzięki takim przedsiębiorstwom jak Balt Yacht, Augustów umacnia swoją pozycję jako centrum przemysłu szkutniczego. Właśnie takie firmy stają się motorem lokalnego rozwoju – powiedział podczas wręczania gratulacji augustowski starosta. -Produkowane w Balt Yachcie jachty i łodzie motorowe, dzięki nowoczesnym projektom, zastosowaniu najnowszych materiałów i technologii, mistrzowskiemu zarządzaniu oraz fachowej załodze, cieszą się dużym powodzeniem u odbiorców krajowych i zagranicznych.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe