Dobrze znają historię Jana Pawła II

  • 12.03.2019, 09:44 (aktualizacja 19.03.2019 12:39)
  • Beata Perzanowska
Dobrze znają historię Jana Pawła II
Młodzież ze szkół gminy Augustów zmierzyła się z wiedzą o jednym z najsłynniejszych Polaków Janie Pawle II. Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Wiedzowy „Znamy patronów naszych szkół” pod hasłem „Zwykłe życie niezwykłego Papieża” zorganizowany został przez Szkołę Podstawową w Żarnowie, która nosi imię Papieża Polaka.

Beata Perzanowska

Konkurs odbył się w środę, 27 lutego, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie i przeznaczony był dla uczniów klas V-VIII ze szkół gminy Augustów. Żarnowska placówka gościła też reprezentację Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Krasnopolu, której opiekunem był Mirosław Żukowski i ks. Kamil Borys. Konkurs przebiegał w dwóch etapach, na płaszczyźnie plastycznej i wiedzy o Janie Pawle II. Każda ze szkół uczestniczących w konkursie przedstawiła dwie prace plastyczne na temat „Jan Paweł II- papież, który kochał dzieci”. Na konkurs wpłynęło 16 prac, które oceniło jury w składzie Elżbieta Sierzputowska, Eugenia Sieńkowska i Renata Rybsztat. Jak mówili członkowie komisji, wszystkie dzieła były na wysokim poziomie. Głównym punktem środowego konkursu był test wiedzy, który pisali uczniowie gminnych szkół. Składał się on z 40 pytań otwartych, dotyczący życia, nauczania, pielgrzymek i twórczości Jana Pawła II.

-Test nie był zbyt trudny -mówiła tuż po wyjściu z sali Karolina Kolenda z klasy siódmej Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Rutkach. -Same przygotowania do konkursu trwały dość długo, bo musieliśmy nauczyć się 100 pytań.

Z Karoliną przygotowywała się jej szkolna koleżanka i jej imienniczka Karolina Kuklińska, która nie ukrywała, że pracy było dużo, ale jeśli zdobyło się już wiedzę, to test okazał się nie taki trudny. Młodzież więc była bardzo dobrze przygotowana do zmagań o czym świadczy wypowiedź innej uczennicy Natalii Klimko ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Kolnicy.

-Byłam bardzo dobrze przygotowana i żadne pytanie mnie nie zaskoczyło -dodała Natalia.

A jej koleżanka, Martyna Jabłońska, która również reprezentowała szkołę w Kolnicy podkreślała, że najtrudniej było przygotować się do pytań w języku łacińskim.

Nad prawidłowym przebiegiem testu czuwała komisja w składzie ks. Kamil Borys, ks. Dariusz Drężek, Elżbieta Sierzputowska i Ewa Tabaka, która tuż po przeliczeniu punktów i podczas rozdania nagród mówiła, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a różnice punktowe były wręcz minimalne.

-Byli tacy, którzy naprawdę wszystko wiedzieli i nie można było ich na niczym zagiąć -podkreślał ksiądz Drężek podczas uroczystego wręczania nagród, które wzbogacone było częścią artystyczną w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie.

Natomiast Krystyna Gorajewska, dyrektor żarnowskiej szkoły dodała, że wiedza uczestników konkursu o Janie Pawle II była ogromna i wszyscy są zwycięzcami. Podziękowała też nauczycielom za trud przygotowania młodzieży do tych zmagań.

Konkurs zorganizowały panie Lucyna Lewkiewicz i Ewa Tabaka przy pomocy Agnieszki Rybi, Marzanny Grzymkowskiej i Sylwii Niedźwieckiej.

 

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Wiedzowego „Znamy patronów naszych szkół” pod hasłem „Zwykłe życie niezwykłego Papieża”.

Konkurs plastyczny:

I miejsce -Kinga Chmielewska (SP im. Jana Pawła II w Żarnowie

II miejsce- Natalia Suchocka (SP im. Armii Krajowej w Janówce i Beata Karbowska (SP im. Obrońców Westerplatte w Rutkach)

III miejsce: Karolina Kuklińska (SP im. Obrońców Westerplatte w Rutkach)

Wyróżnienia: Weronika Kowalewska (SP w im. Jana Pawła II w Żarnowie), Wiktoria Ignatowska (SP im. Sybiraków w Netcie), Patrycja Suchocka (SP im. Armii Krajowej w Janówce), Amelia Ślużyńska (SP im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach)

Udział też wzięli: Martyna Oliwia Bobrowska (SP im. Jana Pawła II w Krasnopolu), Emilia Uminowicz (SP im. Jana Pawła II w Krasnopolu), Magdalena Rułkowska (SP im. Sybiraków w Netcie), Denis Harmatij (SP im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Kolnicy), Oliwia Prawdzik (SP im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Kolnicy), Dariusz Kulbacki (SP im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach), Natalia Prostko (SP im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Jabłońskich)

 

Konkurs wiedzy:

I miejsce: Dominika Chełmińska (SP w Żarnowie) i Natalia Klimko (SP w Kolnicy)

II miejsce: Natalia Malinowska (SP w Żarnowie) i Amelia Ślużyńska (SP w Białobrzegach)

III miejsce: Dominika Pieńczykowska (SP w Netcie) i Martyna Jabłońska (SP w Kolnicy)

Wyróżnienia: Klaudia Cieślukowska (SP w Krasnopolu), Wiktoria Ignatowska (SP w Netcie), Karolina Kuklińska (SP w Rutkach), Karolina Kolenda (SP w Rutkach) Monika Kondracka (SP w Białobrzegach) Jakub Zawieja (SP w Jabłońskich).

Udział też wzięli: Dominika Puczyłowska (SP w Krasnopolu), Aleksandra Karolina Zalewska (SP w Janówce), Wiktoria Chmielewska (SP w Janówce) i Natalia Prostko (SP w Jabłońskich).

 

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe