Pokazy ze złotą statuetką w tle  

  • 21.02.2019, 09:47 (aktualizacja 21.02.2019, 10:42)
  • Beata Perzanowska
Pokazy ze złotą statuetką w tle
Zbliża się jedno z najbardziej emocjonujących wydarzeń filmowych na świecie. Już w nocy, z 24 na 25 lutego, poznamy laureatów tegorocznych Oscarów. Od pięciu lat Dyskusyjny Klub Filmowy Kinochłon z okazji tego wydarzenia organizuje specjalne pokazy filmów nominowanych do tej nagrody, pod hasłem „Namiary na Oscary”. W tym roku widzowie będą mogli obejrzeć aż cztery obrazy, w tym polską „Zimną wojnę”. Nie zabraknie też ciekawych gości oraz dyskusji o filmach.

Beata Perzanowska

Kolejny cykl Dyskusyjnego Klubu Filmowego Kinochłon w Augustowie pod nazwą „Namiary na Oscary”, którego prowadzącym będzie Błażej Hrapkowicz, komentator gali oscarowych, rozpocznie się w poniedziałek, 25 lutego, a zakończy 27 lutego. W ciągu tych trzech dni widzowie obejrzą w sumie cztery filmy, które zyskały nominację. Tegoroczny cykl będzie naprawdę pełen emocji, gdyż w nocy, z 24 na 25 lutego, poznamy laureatów złotych statuetek.

-Oscary to chyba najbardziej znane nagrody, które wzbudzają wiele emocji nie tylko w środowisku filmowym, ale też u osób nie związanych zbytnio z kinem -informuje Bartosz Świerkowski, prezes DKF Kinochłon w Augustowie. -W kilka godzin po ogłoszeniu wyników zapraszamy na obejrzenie filmów, które naszym zdaniem były najciekawsze w tegorocznym, oscarowym rozdaniu. Cieszę się, że udało nam się pozyskać te obrazy. Warto bowiem wspomnieć, że zorganizowanie pokazu jest często uwarunkowane wieloma czynnikami. Zagramy film „Faworyta”, który będzie tuż po premierze, a w takim przypadku dystrybutorzy nie są skorzy, by dać film tylko na jeden pokaz, gdyż żądają grania tytułu przez długi czas i to w najlepszych godzinach. Udało nam się „Faworytę” pozyskać, z czego bardzo się cieszymy.

Spotkanie z nominowanymi do Oscara filmami rozpocznie się od pokazu polskiej „Zimnej wojny”.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe