Bulwersujący widok nad rzeką

  • 11.02.2019, 11:10 (aktualizacja 11.02.2019, 14:33)
  • Bartosz Lipiński
Bulwersujący widok nad rzeką
Do naszej redakcji zgłosili się Czytelnicy, relacjonujący nam krajobraz zastany w pobliżu jednego z najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców punktów na mapie Augustowa. W pobliżu ujścia rzeki Netty do jeziora Necko znajdują się dwie ławeczki. Jednak tym razem przystanek na bulwarach uniemożliwiały koszmarne warunki. Wysypujące się z koszów śmieci, porozbijane butelki, a także porozrzucane szkła odstraszały spacerujących.

Bartosz Lipiński

Więcej o tej sprawie napiszemy w najbliższym wydaniu "Przeglądu Powiatowego". O podjętej przez nas w tej kwestii interwencji poinformowaliśmy też władze miasta, czekamy na reakcję celem sprzątnięcia tego miejsca. Poniżej publikujemy zdjęcia z interwencji. Każdemu z nas zależy na tym, aby Augustów był coraz czystszy i jak najbardziej atrakcyjny dla mieszkańców. Jednakże tego typu kontrowersyjny "krajobraz" dalece odbiega od społecznych oczekiwań.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (145)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.02.2019, 09:57
Tyle ostatnio pomyj wylali mieszkańcy na nowych włodarzy tak to juz jest ze zło wraca ale po nich to spłynie jak po kaczce biznes to jest biznes
Luk
Luk 19.02.2019, 15:34
Tak się składa, że jest to prawda. Każdy widział jak zadbali włodarze o miasto. Pytanie co będzie w sezonie
Linda
Linda 17.02.2019, 15:51
Panie Marku,skoro czyta pan DP to pamięta pan jak hejtowali poprzedniego burmistrza i pisali "Walulik posprzątaj śmieci" założyli nawet konto na FB pod taką nazwą. Hejt mowa nienawiści lały się strumieniami. Chociaż młodzież i nie tylko, śmieciła tam tak samo jak teraz a sprzątający co dzień nad ranem sprzątali a nawet czasem myli nabrzeże. Ale cóż tam ...punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia. Teraz trzeba przystosować pijar do sytuacji..mając świadomość że p Walulik nie będzie zakładał profilu na FB panom Karolczukowi i Chodkiewiczowi o nazwie Karolczuk Chodkiewicz posprzątaj śmieci. WW nie zniży się do takich zagrań a jego przeciwnicy oporów nie mieli. I to podobało się i było śmieszne a teraz już się nie podoba pisanie o śmieciach?
Roma
Roma 17.02.2019, 21:00
Nie wiem czy dotarło ? Pamiętamy spot na FB Pana Karolczuka na temat Pana DS.
,,Augustów to jego mieszkańcy''
kiti
kiti 17.02.2019, 23:03
Roma, w jakim kontekście ?
ccc
ccc 18.02.2019, 18:24
Nie prowokuj ….
Marek
Marek 17.02.2019, 13:15
Tak się składa, że znam to miejsce jak własną kieszeń, chociaż nie mieszkam w Augustowie, tylko każdego roku przyjeżdżam latem na ryby i właśnie w okolicach tych ławeczek lubię je łowić. Czasem w dzień, czasem wieczorem, w nocy lub o świcie.
Ławeczki są ulubionym miejscem wieczornych i nocnych spotkań augustowskiej młodzieży. O tym, jak takie spotkania wyglądają, najlepiej świadczą te zdjęcia. Raniutko przychodzą panowie z firmy dbającej o właściwy wygląd bulwarów i sprzątają. Regularnie. I regularnie klną na czym świat stoi tych, którzy zostawili takie pobojowisko.
Gdy czytam komentarze, to się dziwię temu, że wiele osób krytykuje fakt, że nie zostało sprzątnięte, natomiast jakoś nikt nie piętnuje faktu, że zostało naśmiecone. Uważacie, że normalne jest zostawienie po sobie takiego syfu, bo przecież ktoś przyjdzie i posprząta? Ile osób trzeba by zatrudnić, by doprowadzić do porządku cały bulwar i ile im za to zapłacić? A przecież płacicie Wy. Z Waszych podatków. Czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na coś bardziej pożytecznego i po prostu nie śmiecić?
Marta
Marta 17.02.2019, 21:25
Jako częsty bywalec bulwarów pan Marek na pewno widzi wieczorami patrole policji i co ? oni nie reagują ?
po 50-tce
po 50-tce 18.02.2019, 13:58
Ciekawe ile tych patroli widział
Mauka
Mauka 16.02.2019, 22:02
Baza kajakarzy miała być droga, ktoś musiał zaprojektować a ktoś wybudować itd.
uma
uma 17.02.2019, 12:31
głupoty opowiadasz, albo raczej jątrzysz zwyczajnie żeby ludzi szczuć na siebie nawzajem. Zastanawiam się czy to nie jest już naruszenie prawa i czyichś w kontekście negatywnego przesłania wypowiedzi co do rzetelności działania urzędu
Mauka
Mauka 17.02.2019, 17:40
O co ci chodzi? Co, bronimy własnych interesów?
non profit
non profit 17.02.2019, 21:14
Ooo i teraz mówisz prawdę... interesów....a w budowie bazy nie chodzi o interesy jakiejś grupy osób,czy o zysk bo to jest inwestycja w rozwój usług społecznych, podniesienie ich standardu. stworzenie nowoczesnych przyzwoitych warunków dla dzieci i młodzieży do uprawiania sportu. Warunków których za 10 lat nie trzeba będzie zaliczać do lamusa. Prawdopodobnie nie wszystkim zależy na sporcie i to można zrozumieć, Zrozumiałe jest że należy inwestować też w augustowskie placówki kultury i różnorodność oferty innych zajęć rozwijających umiejętności i pasje dzieci i młodzieży. Ale wszystkie inwestycje już dokonane i te które jeszcze będą nie są i nie mogą być "interesami".
Art
Art 18.02.2019, 08:55
Masz rację że trzeba inwestować w infrastrukturę dla dzieci i młodzieży. Ale baza dla kajakarzy powinna być funkcjonalna i ekonomiczna w utrzymaniu a nie kolejny cudak za kilka milionow!
XD
XD 18.02.2019, 12:19
toaleta miejska ma kosztować 600 tys ! tak ją wyceniono w kosztorysie i własnie ogłoszono przetarg ha ha ha. W tej inwestycji toalety i prysznice raczej być muszą ... to już masz 600 tys. :) ponadto ta inwestycja obejmuje rozebranie poprzedniego budynku, budowę nowych obiektów przewidzianych dla sportów wodnych; budynek bazy dla kajakarzy, w tym szatnie, sale szkoleniowe oraz hangar na łodzie motorowe wraz z pomostem i trybuną oraz zagospodarowanie terenu gimnazjum i błoni nad Nettą
Niecałe 5 mln łącznie z dofinansowaniem prosże zobaczyć wizualizację na stronie urzędu miasta:
https://urzad.augustow.pl/aktu…
Ela
Ela 18.02.2019, 17:01
Tak jak na zdjęciach bedzie wyglądać toaleta nad Neckiem ale moze Pani radna napisze biznesplan jak chchciala żeby. Dyrektor Mosir pisał na fitnes na basenie Ta toaleta za 600 tysięcy bedzie dobrym biznesem na 2 miesiące ale co dalej
X(
X( 19.02.2019, 19:24
Jakim biznesem? Utrzymanie tego będzie tyle kosztować że żadnego zarobku nie będzie a jeszcze powstanie doży minus.
Xl
Xl 19.02.2019, 19:45
To po co budować za taki pieniądze ale jest ktoś kto moze zarobi
Jożin z Borek
Jożin z Borek 19.02.2019, 10:18
Toalety rewelacja. Miasto królewskie, to i wy…ć się będzie można w końcu po królewsku. A co! Kto bogatemu zabroni.
Ahoj kolego wodniaku .
Ahoj kolego wodniaku . 18.02.2019, 13:42
5 mln kosztowała budowa muszli koncertowej tzw amfiteatru i to duużo wcześniej kiedy ceny były niższe, więc nie uważam aby obecnie było to zbyt dużo, te okolo 4 i pół mln za wymienioną inwestycję z zakresem jaki obejmuje. 3000 mieszkańców podpisało się pod inicjatywą budowy bazy, to ponad 10% zamieszkałych w Augustowie.
Wykonawca
Wykonawca 17.02.2019, 23:23
Ta baza dla kajakarzy to juz 5 milionów dla kogo to bedzie i kto zapłaci za całoroczne utremanie a jeszcze jake problemy bedą to dopiero poczatek
$
$ 19.02.2019, 09:10
Z czego połowę daje ministerstwo sportu.
czytaj żródła
czytaj żródła 18.02.2019, 11:38
Oto zakres inwestycji w skrócie: "II.1.1. Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
„Budowa ośrodka sportów wodnych – bazy kajakarzy oraz zagospodarowanie terenu Gimnazjum Nr 1 i Błoni nad rzeką Nettą w Augustowie” Zatem trochę więcej jest tam do wykonania nisz sugeruje tzw "Wykonawca" ponadto jak podaje DP oraz Radio Białystok kwota jest sporo poniżej tych 5 mln. W tym część sfinansuje Ministerstwo Sportu.
Można się pofatygować i sprawdzić na stronie urzędu miasta oraz wymienionych medió:.
https://www.radio.bialystok.pl…

http://bip.um.augustow.pl/prze…
firma
firma 18.02.2019, 11:06
To dziwne bardzo że wykonawca zapowiada z góry kłopoty..dziwne ....
O ile dobrze pamiętam wykonawstwo wygrał firma p. Kotwicy. Czy to pan tu pisze??, .....a może ktoś się podszywa aby trolować?
O!
O! 18.02.2019, 09:14
A zamierza pa Wykonowco źle I wykonać?
Jasia
Jasia 16.02.2019, 16:45
Tak odnośnie wypowiedzi Pana Chodkiewicza na FB dotyczącej wadliwości systemu utrzymania porządku który wg. Pana utrzymuje się od 2016 roku i dopiero teraz jest naprawiany. Proszę o przypomnienie od którego roku Pan Chodkiewicz jest radnym czy aby nie od 2014 r ? To dla czego tego nie zrobiono w poprzedniej kadencji gdzie NM miało zdecydowaną większość w radzie ?
mydełko fa
mydełko fa 17.02.2019, 12:27
Pan Chodkiewicz tworzy propagandę na własny użytek aby rozmydlić rozmaite porażki obecnego swojego działania, jak to zwykle z propagandą bywa wielu ludzi daje się otumanić. Tak to działa niestety. całe narody ulegają manipulacji socjotechnikom i odpowiedniej retoryce. Przypomnijmy tylko ekspansję idei komunistycznych i socjalistycznych, całe narady ulegały propagandzie,
Augustow
Augustow 16.02.2019, 01:03
a na Rynku jak smietdzi.. :(
Jozek
Jozek 17.02.2019, 12:42
Potwiwrdzam, szczególnie od strony PKS
Franek
Franek 18.02.2019, 09:04
Niewygodnych już nie ma i dalej śmierdzi ? ... nigdy nie pozbędziemy się własnego smrodu bo to od nas zawsze się unosił
dość
dość 15.02.2019, 09:02
Może nowy burmistrz wymieni wreszcie prezesa Necka odpowiedzialnego za sprzątanie miasta. Któryś rok z rzędu to samo. DOSYĆ! Dajcie tam kogoś zdatnego do roboty i z poczuciem wstydu choć minimalnym!
prezesik
prezesik 15.02.2019, 23:37
Pieniądze od miasta biorą, to i pracę powinni wykonywać należycie! A jak się nie chce, to pogonić
Bo Augustów to brzmi dumnie
Bo Augustów to brzmi dumnie 14.02.2019, 14:00
,,cała naprzód Augustów " i wszyscy sprzątamy.☺️. Obiecane wykonane hehe.
waw
waw 15.02.2019, 13:49
Filip posprzątaj Augustów
Kim
Kim 17.02.2019, 16:21
Pracować, zrobić coś, to co innego niż krytykować i nagrywać filmiki. Może trzeba było zostać aktorem? Konfenansjerem? Robić to w czym się dobrze czujebi co wychodzi ..
czym skorupka ....
czym skorupka .... 14.02.2019, 13:23
Taka scenka z dzisiaj pod jednym z marketów ... po wyjściu ze sklepu mamusia daje synkowi batonika w papierku aby rączek nie pobrudził a dziecko ściąga opakowanie i rzuca obok siebie . Dwulatek tego nie rozumie ale gdyby mama mu powiedziała aby podniósł i wrzucił do kosza obok drzwi wejściowych byłaby wspaniała edukacja . Niestety za lat dwadzieścia będzie robił to samo z butelkami , puszkami , petami ...
Madziunia
Madziunia 15.02.2019, 20:44
A zamiast tu wywody dawać jako i na radzie dawałaś to trzeba było mamusi dać prelekcję o wychowaniu i poszanowaniu przestrzeni publicznej.. To też jest świadomość aby umieć zareagować gdy dzieje się coś niewłaściwego.
czym .... na starość trąci
czym .... na starość trąci 16.02.2019, 00:02
Raczej trudno to zrobić z ruszającego samochodu ...
M d. czym...
M d. czym... 16.02.2019, 15:06
A hamulce zepsute.........
..co widać słychać i czuć
Starość nieuniknniionna...
Starość nieuniknniionna... 16.02.2019, 14:31
Zawsze można zatrzymać samochód. Dla dobra miasta, to tak niewiele.... RACZEJ...
Borki
Borki 14.02.2019, 06:04
Musimy glosowac temu na dobry wybur, zeby zmienic miasto na lepsze
BAU
BAU 14.02.2019, 17:45
Borki .. dlatego trzeba dobrze wybierać i chodzić zawsze na wybory bo biadolenie kilka miesięcy po wyborach to trochę jak musztarda po obiedzie
Tak
Tak 14.02.2019, 08:54
Borki- ja nie zagłosuje na to co proponujesz. Jeśli dobry ma być "wybur" to dobrze na pewno nie będzie.
Są fachowcy
Są fachowcy 13.02.2019, 21:26
Nie ma p. Walulika, niema p. Szkiłądzia, nie ma p. Trochimowicz, nie ma p. Krzywińskiego....a syf dalej jest.
Jożin z Borek
Jożin z Borek 14.02.2019, 11:08
Bo to jest syf ponad podziałami, niezależny od osoby kolejnego „dobrego gospodarza”, czy kolejnej ekipy u władzy. Syf na bulwarach, syf na molo, pozimowy syf na ulicach. My tym syfem otwieramy oczy niedowiarkom i to nie jest nasze ostatnie słowo!
Kali
Kali 15.02.2019, 20:05
Bo ten "syf" to my...sami sobie robimy ...myśląc, że to niczyje, publiczne, miejskie, czyli nie moje tid
Tak
Tak 14.02.2019, 08:57
Długo potrwa robienie porządkow i prostowanie tego co zostało pokrzywione więc daje szansę nowej ekipie. Od wyborów minęły zaledwie 2 miesiące.
Aaa
Aaa 17.02.2019, 23:27
Tej ekipie to 2 miesiące to za duZo bo nie bedzie co zbierać kasa idzie na wszystko nawet na macdonaldinio
Krzywousta
Krzywousta 18.02.2019, 17:52
Czy to prawda że McDonalda buduje dobkowski?
tak, tak ....
tak, tak .... 14.02.2019, 16:07
Ta "nowa ekipa" jest stara ...nie dwa miesiące tylko 4 lata poprzedniej kadencji byli "włodarzami" miasta . Wtedy Walulik był dla nich beeee bo usiłował zagnać ich do roboty a teraz ? co i kto im przeszkadza aby uruchomić procedury.Tego syfu na ulicach Walulik przez zimę im nie zrobił oni znają problem jak nikt inny i nic ich nie usprawiedliwia że są 3 miesiące po wyborach .
Nie
Nie 14.02.2019, 15:50
Swoje błędy łatwiej będzie naprawić. Nieprawdaż??? Mieszkańcy są znicierpliwieni.
Prawda
Prawda 14.02.2019, 11:22
Nowa władza? Karolczuk 3 lata znal temat. Filip również wiedział, świadczą o tym zdjęcia pokazywane publicznie z tel. Więc nie pisz bzdur o "nowej" władzy
Kozak
Kozak 14.02.2019, 08:54
Smieci nad netta to pikus w porownaniu z syfem jakiego narobili
prawda
prawda 15.02.2019, 23:39
I to niestety prawda. Aż dziw, że komuś się chciało w to wchodzić i teraz sprzątać to wszystko. Potrwa to
cała prawda
cała prawda 16.02.2019, 15:16
Prawda jest taka że bezinteresownie tego nie robią , dlatego nie dziw się zbyt mocno
Batka
Batka 16.02.2019, 12:05
Ci sami rządzą już 4 lata! Ciekawe ....muszą po sobie sprzątać ?
Gonić towarzystwo !
Cwaniak
Cwaniak 14.02.2019, 14:26
Chciałbyś żeby tak było. Nie zaklinaj rzeczywistości. Zmierz się z teraźniejszością
Yyyy
Yyyy 14.02.2019, 11:38
Kto???
Yty
Yty 14.02.2019, 11:33
Kto narobil syfu? Gdzie? Podaj nazwiska.
YT
YT 15.02.2019, 20:18
Ha ha jakiś ty inteligentny, naprawdę...
fred
fred 13.02.2019, 21:00
Znowu wielka pomyłka...trzeba było myśleć przy wyborach- 4 lata rządzili i pokażcie mi jakie wielkie inwestycje zrobione dla miasta i mieszkańców... bałagan był taki sam, w spółkach teraz piszą, że mają problemy finansowe, miasto zwiększa dług... kontynuacja bo to przecież NM... Pozdrawiam trzeba myśleć przed a nie czepiać się po...
xyz
xyz 14.02.2019, 16:03
No tak, MPEC przez 30 lat dobrze prosperował, a teraz .......
Piotr
Piotr 17.02.2019, 12:45
i do tego dobry specjalista z MPECu - Pan Sofinski odchodzi do PECu w Suwałkach. Coś chyba jest nie tak jak merytoryczni pracownicy uciekają.
CO2
CO2 17.02.2019, 21:58
Przez wiele lat był prokurentem czyli tak naprawdę zastępcą p. Palki. I co zdziałał ten fachowiec? Pec w Suwałkach od kilku lat się modernizuje, dostosowuje się do wymogów KE. Ełk również postawił na biomasę, Grajewo, Łomża inwestycje...tylko Giga w miejscu. Ale teraz jak p. Kornelius jest w radzie nadzorczej to wszystko będzie lux he he...
Kvat
Kvat 18.02.2019, 10:56
Wtedy też była...około 3 lat ...teraz wróciła ponownie..
Po drugie prokurent nie zarządza firmą podczas obecności prezesa. Pan Palka był w firmie i rządził prawie do końca listopada 2017r kiedy to powołano nowego prezesa. Teraz kiedy zabrakło kejnego prezesa prokurent zarządzał firmą, ale .......... zrezygnował... . Może mie widział wspópracy z obecną radą i władzą miasta ?? Może ..ale na pewno był człowiekiem znającym się na rzeczy.
Hit niefrasobliwości
Hit niefrasobliwości 16.02.2019, 15:14
Tak prosperował że wogle nie przygotowywał się do zmian prawnych i nowej rzeczywistości która oczywiście zaskoczyła. 30 lat nie zmodernizował i nie przystosował do wymogów paleniska by zmniejszyć do wymagań emisję CO2. Dlatego obecnie będzie trzeba płacić 30mln rocznie za taki pozim emisji CO2 jaki jest w PEC. Dlatego trudna sytuacja spółki.
Xyz
Xyz 16.02.2019, 19:03
Nie masz racji Nie zabieraj glosu jak sie nie znasz Wszyscy teraz placa za emisje Co2 i nie 30 milionow jak piszesz. NAJPIERW ZORIENTUJ SIE a potem zaieraj glos.
wef
wef 14.02.2019, 18:58
Toż taki mega fachowiec był usadzony w fotel. Walulika pytaj co zrobił.
Gig
Gig 16.02.2019, 15:58
Właśnie zrobił solidną analizę stanu technicznegi i finansowego pecu i wyszło że spółka nie jest przygotowana ma przestarzałą technologię i będzie płacić horendalne kary za zanieczyszczanie powietrza. Poprzedni prwzesik siedzieli wraz z radą nadzorczą kaskę brali i ani be ani me. A tu czasy się zmieniły i wymagania też, ale kto by tam się przejmował dwutlenkiem węgla. Czy ktoś wogle go widzial?
Xyz
Xyz 14.02.2019, 20:51
No coz, posadzil swojego.
Obiecane Nie wykonane
Obiecane Nie wykonane 13.02.2019, 13:27
Szanowny Chodkiewiczu i Karolczuku, czy znacie tereny które należy sprzątać? Czy od czasu rządów mieliście czas przyjrzeć się czystości, odśnieżaniu, oblodzeniu? Jak wam nie wstyd, przy urzędzie stanu cywilnego dalej choinka ubrana. Ot czasy....
Hgw
Hgw 15.02.2019, 20:23
Niech stoi ta choinka zawiesimy na niej kurczaczki wielkanocne zajączki a zamiast ba...... zdjęcia Filipa oraz Mirka i postoi sobie do 1 Maja
Igor
Igor 13.02.2019, 11:55
Nic się nie zmieniło! Wszystko jest, jak było! Dobra zmiana? Potrzeba kogoś z zewnątrz. Ciągle te same twarze I dlatego nic nie zmienia się na lepsze.
&
& 15.02.2019, 20:48
Z zewnątrz czego ?
Jawor
Jawor 13.02.2019, 10:03
Co roku to samo. Od lat. Lamenty, że brudno. Za Cieślika, Waliluka, Kożucha i teraz. Kolejni burmistrzowie przychodzą i zawsze żałują na to kasy w budżecie. A nikt za darmo nie posprząta. Trzeba wydać na codzienne obchody miasta, choćby to miało kosztować milion i tyle!
Może karolczuk to zrozumie, bo do tej pory od lat grochem o ścianę
A co do ludzi, że świnią... wstyd i porażka. Tutaj może powinniśmy się postarać o lepsze wychowanie młodzieży. Bo rzucać pod siebie każdy potrafi. A pozniej wstydzimy sie wszyscy
Jeszcze inna para kaloszy, że przepełniony kosz zawsze da się znaleźć i w każdym mieście
Wyborca
Wyborca 13.02.2019, 14:56
Kogo obchodzi co było kiedyś ,obchodzi nas teraz a obecnie Chodkiewicz i Karolczuk nic nie robią za Walulik przez trzy lata Karolczuk też odpowiadał za te branże , oj obecne władze w mieście się nam nie sprawdzają i znowu w wyborach trzeba będzie gonić.....
na nich nie głosowałem
na nich nie głosowałem 16.02.2019, 15:08
Wyborco .... to dopiero początek ich kadencji , tak będzie przez 5 bitych lat
Amnezja czy skleroza
Amnezja czy skleroza 13.02.2019, 14:47
Oho jaka wyrozumiałość. A jak za Walulika był kosz przepełniony to larum na sesjach, komisjach, internetach. Nawet fałszywe konto było założone. Co, może nie pamiętamy??? Augustów to miasto królewskie i turystyczne i ma być czysto!!!!
Obywatelu nie narzekaj
Obywatelu nie narzekaj 13.02.2019, 08:38
Pan burmistrz Karolczuk w kampanii wyborczej zawierzył mieszkańcom licząc na naszą samoświadomość obywatelską . Dlatego .... "Rusz się, Zenek, śnieg na dworze,
mówię: wstań, bo będzie gorzej!
Zenek, wstań, bo ci przyłożę!
Wstań, Zenek, wstań! .... ."
magda
magda 13.02.2019, 06:20
może zamiast komuś obrabiać tyłek zacznijmy od siebie czy odśnieżyłem chodnik obok swojej posesji ,czy nauczyłem swoje dzieci żeby śmieci wyrzucały do kosza ,przecież tego nie zrobili turyści tylko zapewne nasza młodzież która spotyka się na bulwarach ,obok leżącej butelki czy papierka przechodzimy obojętnie a wystarczy czasem podnieść albo zwrócić komuś uwagę ale najlepiej obsmarować komuś tyłek bo jesteśmy anonimowi
Den
Den 13.02.2019, 08:52
Bo i znalazł się winny bałaganu,młodzież ,mieszkańcy winni niech sami sprzątają po sobie no i oczywiście niech płacą podatki i opłacają darmozjadów a Karolczuk i Chodkiewicz popromują się na fejsie .....to jest dopiero ciężka robota.
Ewa
Ewa 13.02.2019, 16:30
Ciekawe kto i za czyje pieniądze bedzie sprzatal najważniejsze w tym roku dwie inwestycje psi park i park na Lipowcu
%(
%( 15.02.2019, 20:53
Ciekawe kto ten psi park będzie sprzątał?? Haha to dopiero będzie materiał zdjęciowy!
Teresa
Teresa 13.02.2019, 08:47
Masz rację Magdo. Zacznijmy od siebie. Najlepiej od zaraz!
Do roboty !!!
Do roboty !!! 13.02.2019, 07:51
Jak taka jesteś "mądra" to idź w wieczorem w piątek na bulwary i zwracaj uwagę "biesiadnikom" żeby podczas libacji nie tłukli butelek, nie rzucali śmieci i nie kipowali petów gdzie popadnie. A i wymiotować też ich naucz że nie wolno
magda