Prokuratura bada sprawę pożaru hotelu

  • 11.02.2019, 08:12
  • Beata Perzanowska
Prokuratura bada sprawę pożaru hotelu
Dwa tygodnie temu około stu strażaków gasiło ogromny pożar Hotelu Necko (dawniej Laguna) w Augustowie. Wprawdzie ofiar nie było, ale doszczętnie spłonęła stara część hotelu. Skala zniszczeń była więc ogromna. Wyjaśnieniem przyczyn tego pożaru zajmuje się obecnie augustowska prokuratura.

Do pożaru hotelu, mieszczącego się przy ulicy Wczasowej, doszło w poniedziałek, 28 stycznia, przed godziną 23.00. Strażacy którzy przyjechali na miejsce zastali pożar kondygnacji poddasza budynku hotelowo-gastronomicznego. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. W hotelu nie było bowiem gości, a personelowi udało się w porę opuścić obiekt jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Stara część budynku spłonęła praktycznie doszczętnie. Ogień też zajął jednak dobudowaną niedawno część hotelu, ale strażakom udało się opanować pożar. Akcja gaśnicza, w której zaangażowanych było 19 zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z powiatu augustowskiego oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Suwałk, była mozolna i bardzo długa. Do pożaru doszło późnym wieczorem w poniedziałek, a strażacy akcję zakończyli we wtorek, po południu. W poniedziałek, 4 lutego, Prokuratura Rejonowa w Augustowie wszczęła śledztwo w sprawie narażenia mienia o wielkich rozmiarach. Dokładnie chodzi o artykuł 163 paragraf 1, pkt. 1 kodeksu karnego, czyli sprowadzenia zdarzenia, zagrażającego życiu lub zdrowiu albo mieniu w wielkich rozmiarach mającego postać pożaru. Za co może grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

-Należy wyjaśnić przyczyny tego zdarzenia i wszelkie wątpliwości w tej sprawie -wyjaśnia Krzysztof Mariusz Siemienowicz, zastępca prokuratora rejonowego w Augustowie. -Powołaliśmy biegłego, który ma dokładnie ustalić przyczynę pożaru. Przesłuchamy także świadków zdarzenia.

Jak dodaje prokurator Siemienowicz opinię biegłego poznamy prawdopodobnie za około dwa miesiące.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe