Powrócił coroczny problem

  • 07.02.2019, 09:20 (aktualizacja 07.02.2019, 09:47)
  • Bartosz Lipiński
Powrócił coroczny problem
Tegoroczna zima nas nie rozpieszcza. Choć przełom stycznia i lutego przyniósł odwilż, to pierwszy miesiąc roku wyjątkowo obfitował w opady śniegu. Wraz z tym wrócił kłopot odśnieżania, z którym nie potrafiły poradzić sobie kolejne władze samorządowe. Zdezorientowani mieszkańcy nie wiedzą w czyim zarządzie są ich ulice. Miasto i powiat pomimo analiz z poprzednich lat, nadal nie powołały wspólnego podmiotu do ośnieżania.

Bartosz Lipiński

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 7 lutego. Zapraszamy do lektury.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
magda
magda 08.02.2019, 17:24
są zatrudnieni ludzie którzy mają odśnieżyć i dostają za to kasę , ale większość z nich odśnieża ale gdzie indziej , bazar nie był odśnieżony ale brygada w tym czasie odśnieżała na prywatnej posesji,sklepy ASS mają swoich pracowników do odśnieżania ale ich nie ma za to jest lodowisko ale wypłatę trzeba dać ,ulice zrobiły się wąskie ale samochody stoją na ulicy bo właścicielom jest ciężko wjechać na swoją posesję a przez to pługi nie mogą odśnieżyć ulic











Kadis
Kadis 08.02.2019, 08:33
Mostowa Hoża i 3go Maja należą do powiatu więc nie rozumiem skąd ta pretensje do miasta.
Ciekawi mnie też jak można odśnieżyć parkingi z zaparkowanymi samochodami?
Jeżeli chcesz zmieniać świat zacznij od siebie!!!
Ula
Ula 08.02.2019, 11:32
Co mnie obchodzi że jest jakiś chore przyporządkowanie ulic, to do powiatu, to do gminy, to do miasta, to do folwarku, to do osady czy innego księstwa czy królestwa. Rządzący powinni zacząć robić swoje a nie bąki zbijać. Poza tym Kadis zacznij czytać ze zrozumieniem, bo w tekście jest mowa i o powiecie i o mieście. Więc nie podlizuj się. Forsę biorą za rządzenie to niech tak zarządzą żeby było zrobione. A parkingów to lepiej niech traktorem nie odśnieżają bo tylko tymi wałami śniegu auta blokują (chyba że pług niech odgarnia na drugą stronę a nie tak jak jest po głupiemu na dwie). Do parkingów to się najlepiej nadaje takie nowoczesne urządzenie zwane łopatą. Zacznij chłopie myśleć. Biorą darmozjady pensje i nic nie robią. Chodniki nie poodgarniane, ulice zalodzone, drogi wewnętrzne na śródmieściu to jest po prostu żałosne - płacę podatki, płacę czynsz więc wymagam porządku, a nie weekendu na ortopedii ze złamaną nogą
Kadis
Kadis 09.02.2019, 16:40
Ula widzę, że nie bardzo orientujesz się w temacie.
Łopatą parkingi? brak słów.
Czytam że placisz podatki ale z logiki twojej wypowiedzi powinnaś płacić x4.
Co ciągnik a co zatrudnienie armi ludzi.
Proponuję dowiedzieć się kto odpowiada za drogi wewnętrzne na śródmieściu.
Ula popytaj, doczytaj, później się wypowiadaj na forum.
Marek
Marek 09.02.2019, 20:50
Kadis przestań obrarzać Kobiety. I wytrzyj brązowy nos. Syf jest w całym mieście. A rozumiem że twoja lgika polega na jeżdżeniu pługiem po parkingu między samochodami ? Z taką kulturą to powinieneś wcale nie płacić podatkòw w Polsce ale za Uralem bo takie odzywki i logika to tam są na porządku dziennym
warto rozmawiać
warto rozmawiać 17.02.2019, 12:53
Marek co z tobą ??? :) Kadis tylko zaproponował Uli aby pogłębiłą swoją wiedzę na temat podziału kompetencji i organizacji odśnieżania dróg w mieście. Kadis nie użył w swej wypowiedzi ani jednego obraźliwego słowa, ani wulgarnego czy nawet powszechnie uznawanego za tzw. slang. Nie sformułował żadnej niekulturalnej "(używając twego slangowego słownictwa)"odzywki". Nie atakował też Uli personalnie, w przeciwieństwie do ciebie, który coś tam wypisujesz o nosie Kadisa, nie wiedzieć czemu miałby to być argument w dyskusji.cha cha. Wyraził tylko zdanie, iż ekonomiczniej jest odśnieżać maszyną niż zatrudniać wielu ludzi. Aczkolwiek zgadzam się z Ulą, że to nie powinien być problem mieszkańców. Miasto ma być odśnieżone i posprzątane, od tego jest zarząd miasta i powiatu aby to zorganizować prawidłowo i skutecznie. Perrorowanie na facebooku nie załątwia problemu, jest tylko próbą przerzucenia odpowiedzialności na innych. Najlepiej nieobecnych. Wiadomo.Słabe to i niskie.
Rudolf czerwononosy
Rudolf czerwononosy 10.02.2019, 11:46
Ktiry fachowiec odpowiada za sprzątanie w mieście? To niech fachowiec ruszy w teren i zobaczy co się dzieje.
Do roboty !!!
Do roboty !!! 07.02.2019, 10:52
To jest po prostu wstyd, bo wiele razy jest tak że droga do Suwałk jest odśnieżona i posypana, a jak wracam z pracy z Suwałk to za tablicą Augustów zaczyna się lodowisko. I nie chodzi tu o odśnieżanie ale i o posypywanie, bo to że jeżdżą traktory i rozmazują i ugniatają śnieg, to robi się jeszcze bardziej niebezpiecznie bo powstaje twarda śliska masa, droga powinna być posypana i odgarnięta. Pomijam już to że boczne pomniejsze ulice są zaśnieżone, zalodzone i zabłocone, ale wystarczy rano przejechać się ulicą 3-go maja po opadzie śniegu, lub Hożą czy Mostową. A o pomstę do nieba wołają uliczki wewnętrzne na Śródmieściu, nie dość że odśnieżanie i posypywanie jest tam znikome, to jeżeli już jakiś traktor się przejedzie to powstałą zaspą blokuje wyjazd z parkingów (o które nikt nie dba, a żeby zaparkować to trzeba wyciągać łopatę z bagażnika i szuflować). Ostatnio po przejeździe takiego traktora ulica nie stała się mniej śliska, ale za to powstało wiele brył lodu które utrudniają wyjazd z parkingów i komunikację po uliczkach. Nie chodzi tu tylko o ludzi zmotoryzowanych, ale szkoda mi osób starszych które mieszkają na Śródmieściu, a albo grzęzną w śniegu i błocie, albo ślizgają się na lodzie lub zamarzniętych koleinach. Czy naprawdę trzeba czekać aż ktoś sobie głowę rozbije żeby władze Śródmieścia zaczęły działać. Też tragedia jest z odśnieżaniem chodników przed posesjami, bo nawet nie ma kto wypisać mandatu. Niech szanowni Rządcy Augustowa wezmą się wreszcie do roboty, a nie urządzają tylko głupawe zebrania, konferencyjki i inne niepotrzebne nikomu mitingi
monia
monia 07.02.2019, 14:31
Nie rozumiem tych pretensji. Zamiast narzekać, może niech najpierw ludzie zajmą się swoimi obowiązkami? Tzn może niech zaczną odśnieżać i posypywać piaskiem chodniki przed swoimi posesjami? Wydaje mi się, że mało kto jest świadomy ile zachodu trzeba żeby dopilnować, żeby stan dróg był odpowiedni i ile to pochłania pieniędzy. Z jednej strony każdy chce płacić za wszystko jak najmniej, a wymaga od gminy/miasta/powiatu jak najwiecej. A niby skąd oni mają mieć pieniądze na "branie się do pracy"? Dajmy im pracować w spokoju bo naprawdę robią tyle ile mogą.
Ukasz
Ukasz 08.02.2019, 08:18
W Naszym Pięknym Kraju płacimy jedne z najwyższych podatków w Europie (o vacie już nie wspomnę bo więcej płacą tylko Węgrzy), a Pani mówi że nie ma pieniędzy. Odśnieżanie i piach z solą nie kosztuję jakieś ogromne sumy jak na budżet takiego miasta. I tu wcale nie chodzi o pieniądze tylko wreszcie wzięcie się do roboty i organizację odśnieżania, a nie brylowania przed fleszami aparatów, uśmieszki i podawanie sobie rączek i świętowanie jakichś bubli. Tacy mieli byś fachowcy to niech zachowują się fachowo, a nie główne ulice wyglądają tak że zęby sobie można wybić. A co do odśnieżania chodników przed posesjami, to nawet nie ma nikogo kto by kontrolował i ewentualnie karał zaniedbania. I że tak zapytam co ONI do tej pory zrobili dla Augustowa ? poza syfem na ulicach i zepsutą choinką ?
Dd
Dd 07.02.2019, 20:16
Nie wydaje mi się, gdyby robili jak to piszesz co mogą, nie byłoby problemu. Pieniążki mają m in z naszych podatków Monia....
monia
monia 08.02.2019, 07:08
Podatki nie idą tylko na zimowe utrzymanie należy to zrozumieć. Ceny za towary idą do góry niezmiennie, za usługi także, w tym również usługa odśnieżania itp. ale ŁAŁ ! podatek za nieruchomość pozostał bez zmian....
krys
krys 08.02.2019, 11:34
Weź się ogarnij i przestać monia bronić darmozjadów, forsa jest ale nie na odśnieżanie tylko na jakieś durnoty
An
An 07.02.2019, 19:42
To bierz szufle i zasuwa koleżanko
monia
monia 08.02.2019, 07:04
Biorę i zasuwam:) Dbam o chodnik pod moim domem.
Ida
Ida 08.02.2019, 11:39
To jak monia jesteś taka robotna to i odśnież (a raczej odlodź) chodniki dookoła bazyliki bo już moja babcia na kościelnej rękę złamała po upadku
&
& 17.02.2019, 16:39
Ida babcia powinna wystąpić o odszkodowanie do samorządu. . Jeśli sie pośliznęła na obodzonym chodniku czy jezdni z tego powodu upadła i złamała nogę to należy jej się odszkodowanie od zarządzającego drogą 0samorządu. W starostwie są udzielane bezpłatne porady prawne dla mieszkańców.
Monia czy też.....
Monia czy też..... 08.02.2019, 12:30
Monia, a jak tam w nowince?
Do roboty II!!!!!!!!
Do roboty II!!!!!!!! 07.02.2019, 13:37
Zgadzam się. Stop aferom. Stop konferencji. Fachowcy i rządzący, weźcie się w końcu za miasto abysmy my mieszkańcy i wy, byliśmy z niego dumni.
wstań Zenek wstań
wstań Zenek wstań 07.02.2019, 12:55
Nie bardzo rozumiem , przecież nowi włodarze są od niedawna i nie mają zielonego pojęcia o takich sprawach . Przed nimi 5 lat aby się nauczyć ... miejmy wyrozumiałość i uzbrójmy się w cierpliwość . W GS-sie widziałem indywidualne piaskarki , czas aby społeczeństwo wzięło odpowiedzialność we własne ręce i miejmy tą świadomość obywatelską a nie ciągle żądać , krytykować i wymagać ...
jan
jan 08.02.2019, 11:51
Żeby takie głupoty pisać to naprawdę trzeba być na miernym poziomie intelektualnym-wyjaśnię prościej : jest śnieg - bierzesz za szuflę i wykonujesz ruchy posuwisto-zwrotne i do góry i na bok i śniegu nie ma. Jest ślisko to bierzesz piach albo sól, a najlepiej mieszasz jedno z drugim i sypiesz i nie jest ślisko. Przekaż Zenek tę instrukcję włodarzom których tak bronisz, bo jak w 5 lat potrzebują na naukę powyższej instrukcji to na prawdę nie wiem kogo wybraliśmy
Zawodna pamięć
Zawodna pamięć 07.02.2019, 16:25
Nowi-starzy włodarze są już od czterech lat. Tak tylko pragnę PRZYPOMNIEĆ!!!
w czym rzecz?
w czym rzecz? 07.02.2019, 15:44
jaasne ..:)) jak to było , jak to się pisało, kiedy WW wystąpił już z NM ???
Walulik sprzątnij ... i przysyłali koledzy zdjęcia ze śmieciami..
.. a Karolczuk ma teraz 5 lat żeby się nauczyć ?cha cha.. toć przedtem mówiono, że kiedy Karolczuk był zastępcą to miasto było posprzątane a teraz kiedy jest burmistrzem to nie daje rady posprzątać? ....a może zastępcę ma nieudolnego???
W czym problem????
W czym problem???? 17.02.2019, 09:50
Prawda. Nic ich nie obchodzilo jak to mówił chodkieicz, ma być czysto. Więc w czym problem Filip?
Zenek obudź sie
Zenek obudź sie 07.02.2019, 15:22
😁😁 4 lata już byli i nie umieją ?
Kto na nich głosował niech sobie teraz rękę wychłosta !
Ogarnijcie się !!!
Ogarnijcie się !!! 07.02.2019, 14:41
wstań Zenek wstań, co Ty wygadujesz, chyba od czasów Gomółki pod lodem przeleżałeś, może marzy Ci się czyn społeczny i młodzi junacy z szuflami ? Nie po to płacimy podatki żeby sami z piachem i szuflą latać. Ogarnij się człowieku. Jak na wiecach wyborczych Rządcy reklamowali się jako specjaliści i najlepsi ludzie na te stanowiska - to myślę że organizacja odśnieżania ulic jest na ich poziomie intelektualnym. Nikt po każdych wyborach nie będzie czekał na dokształcenie "wybrańców Narodu" w tak prostych sprawach
wstań Zenek wstań