Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 23:42
Reklama

Powrócił coroczny problem

Podziel się
Oceń

Tegoroczna zima nas nie rozpieszcza. Choć przełom stycznia i lutego przyniósł odwilż, to pierwszy miesiąc roku wyjątkowo obfitował w opady śniegu. Wraz z tym wrócił kłopot odśnieżania, z którym nie potrafiły poradzić sobie kolejne władze samorządowe. Zdezorientowani mieszkańcy nie wiedzą w czyim zarządzie są ich ulice. Miasto i powiat pomimo analiz z poprzednich lat, nadal nie powołały wspólnego podmiotu do ośnieżania.
Powrócił coroczny problem

Bartosz Lipiński

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 7 lutego. Zapraszamy do lektury.


Napisz komentarz

Komentarze

magda 08.02.2019 17:24
są zatrudnieni ludzie którzy mają odśnieżyć i dostają za to kasę , ale większość z nich odśnieża ale gdzie indziej , bazar nie był odśnieżony ale brygada w tym czasie odśnieżała na prywatnej posesji,sklepy ASS mają swoich pracowników do odśnieżania ale ich nie ma za to jest lodowisko ale wypłatę trzeba dać ,ulice zrobiły się wąskie ale samochody stoją na ulicy bo właścicielom jest ciężko wjechać na swoją posesję a przez to pługi nie mogą odśnieżyć ulic

Kadis 08.02.2019 08:33
Mostowa Hoża i 3go Maja należą do powiatu więc nie rozumiem skąd ta pretensje do miasta. Ciekawi mnie też jak można odśnieżyć parkingi z zaparkowanymi samochodami? Jeżeli chcesz zmieniać świat zacznij od siebie!!!

Ula 08.02.2019 11:32
Co mnie obchodzi że jest jakiś chore przyporządkowanie ulic, to do powiatu, to do gminy, to do miasta, to do folwarku, to do osady czy innego księstwa czy królestwa. Rządzący powinni zacząć robić swoje a nie bąki zbijać. Poza tym Kadis zacznij czytać ze zrozumieniem, bo w tekście jest mowa i o powiecie i o mieście. Więc nie podlizuj się. Forsę biorą za rządzenie to niech tak zarządzą żeby było zrobione. A parkingów to lepiej niech traktorem nie odśnieżają bo tylko tymi wałami śniegu auta blokują (chyba że pług niech odgarnia na drugą stronę a nie tak jak jest po głupiemu na dwie). Do parkingów to się najlepiej nadaje takie nowoczesne urządzenie zwane łopatą. Zacznij chłopie myśleć. Biorą darmozjady pensje i nic nie robią. Chodniki nie poodgarniane, ulice zalodzone, drogi wewnętrzne na śródmieściu to jest po prostu żałosne - płacę podatki, płacę czynsz więc wymagam porządku, a nie weekendu na ortopedii ze złamaną nogą

Kadis 09.02.2019 16:40
Ula widzę, że nie bardzo orientujesz się w temacie. Łopatą parkingi? brak słów. Czytam że placisz podatki ale z logiki twojej wypowiedzi powinnaś płacić x4. Co ciągnik a co zatrudnienie armi ludzi. Proponuję dowiedzieć się kto odpowiada za drogi wewnętrzne na śródmieściu. Ula popytaj, doczytaj, później się wypowiadaj na forum.

Marek 09.02.2019 20:50
Kadis przestań obrarzać Kobiety. I wytrzyj brązowy nos. Syf jest w całym mieście. A rozumiem że twoja lgika polega na jeżdżeniu pługiem po parkingu między samochodami ? Z taką kulturą to powinieneś wcale nie płacić podatkòw w Polsce ale za Uralem bo takie odzywki i logika to tam są na porządku dziennym

Rudolf czerwononosy 10.02.2019 11:46
Ktiry fachowiec odpowiada za sprzątanie w mieście? To niech fachowiec ruszy w teren i zobaczy co się dzieje.

warto rozmawiać 17.02.2019 12:53
Marek co z tobą ??? :) Kadis tylko zaproponował Uli aby pogłębiłą swoją wiedzę na temat podziału kompetencji i organizacji odśnieżania dróg w mieście. Kadis nie użył w swej wypowiedzi ani jednego obraźliwego słowa, ani wulgarnego czy nawet powszechnie uznawanego za tzw. slang. Nie sformułował żadnej niekulturalnej "(używając twego slangowego słownictwa)"odzywki". Nie atakował też Uli personalnie, w przeciwieństwie do ciebie, który coś tam wypisujesz o nosie Kadisa, nie wiedzieć czemu miałby to być argument w dyskusji.cha cha. Wyraził tylko zdanie, iż ekonomiczniej jest odśnieżać maszyną niż zatrudniać wielu ludzi. Aczkolwiek zgadzam się z Ulą, że to nie powinien być problem mieszkańców. Miasto ma być odśnieżone i posprzątane, od tego jest zarząd miasta i powiatu aby to zorganizować prawidłowo i skutecznie. Perrorowanie na facebooku nie załątwia problemu, jest tylko próbą przerzucenia odpowiedzialności na innych. Najlepiej nieobecnych. Wiadomo.Słabe to i niskie.

Do roboty !!! 07.02.2019 10:52
To jest po prostu wstyd, bo wiele razy jest tak że droga do Suwałk jest odśnieżona i posypana, a jak wracam z pracy z Suwałk to za tablicą Augustów zaczyna się lodowisko. I nie chodzi tu o odśnieżanie ale i o posypywanie, bo to że jeżdżą traktory i rozmazują i ugniatają śnieg, to robi się jeszcze bardziej niebezpiecznie bo powstaje twarda śliska masa, droga powinna być posypana i odgarnięta. Pomijam już to że boczne pomniejsze ulice są zaśnieżone, zalodzone i zabłocone, ale wystarczy rano przejechać się ulicą 3-go maja po opadzie śniegu, lub Hożą czy Mostową. A o pomstę do nieba wołają uliczki wewnętrzne na Śródmieściu, nie dość że odśnieżanie i posypywanie jest tam znikome, to jeżeli już jakiś traktor się przejedzie to powstałą zaspą blokuje wyjazd z parkingów (o które nikt nie dba, a żeby zaparkować to trzeba wyciągać łopatę z bagażnika i szuflować). Ostatnio po przejeździe takiego traktora ulica nie stała się mniej śliska, ale za to powstało wiele brył lodu które utrudniają wyjazd z parkingów i komunikację po uliczkach. Nie chodzi tu tylko o ludzi zmotoryzowanych, ale szkoda mi osób starszych które mieszkają na Śródmieściu, a albo grzęzną w śniegu i błocie, albo ślizgają się na lodzie lub zamarzniętych koleinach. Czy naprawdę trzeba czekać aż ktoś sobie głowę rozbije żeby władze Śródmieścia zaczęły działać. Też tragedia jest z odśnieżaniem chodników przed posesjami, bo nawet nie ma kto wypisać mandatu. Niech szanowni Rządcy Augustowa wezmą się wreszcie do roboty, a nie urządzają tylko głupawe zebrania, konferencyjki i inne niepotrzebne nikomu mitingi

wstań Zenek wstań 07.02.2019 12:55
Nie bardzo rozumiem , przecież nowi włodarze są od niedawna i nie mają zielonego pojęcia o takich sprawach . Przed nimi 5 lat aby się nauczyć ... miejmy wyrozumiałość i uzbrójmy się w cierpliwość . W GS-sie widziałem indywidualne piaskarki , czas aby społeczeństwo wzięło odpowiedzialność we własne ręce i miejmy tą świadomość obywatelską a nie ciągle żądać , krytykować i wymagać ...

Ogarnijcie się !!! 07.02.2019 14:41
wstań Zenek wstań, co Ty wygadujesz, chyba od czasów Gomółki pod lodem przeleżałeś, może marzy Ci się czyn społeczny i młodzi junacy z szuflami ? Nie po to płacimy podatki żeby sami z piachem i szuflą latać. Ogarnij się człowieku. Jak na wiecach wyborczych Rządcy reklamowali się jako specjaliści i najlepsi ludzie na te stanowiska - to myślę że organizacja odśnieżania ulic jest na ich poziomie intelektualnym. Nikt po każdych wyborach nie będzie czekał na dokształcenie "wybrańców Narodu" w tak prostych sprawach

wstań Zenek wstań 07.02.2019 22:56
Nie skumali sarkazmu , oj nie skumali ...

Zenek obudź sie 07.02.2019 15:22
?? 4 lata już byli i nie umieją ? Kto na nich głosował niech sobie teraz rękę wychłosta !

w czym rzecz? 07.02.2019 15:44
jaasne ..:)) jak to było , jak to się pisało, kiedy WW wystąpił już z NM ??? Walulik sprzątnij ... i przysyłali koledzy zdjęcia ze śmieciami.. .. a Karolczuk ma teraz 5 lat żeby się nauczyć ?cha cha.. toć przedtem mówiono, że kiedy Karolczuk był zastępcą to miasto było posprzątane a teraz kiedy jest burmistrzem to nie daje rady posprzątać? ....a może zastępcę ma nieudolnego???

W czym problem???? 17.02.2019 09:50
Prawda. Nic ich nie obchodzilo jak to mówił chodkieicz, ma być czysto. Więc w czym problem Filip?

Zawodna pamięć 07.02.2019 16:25
Nowi-starzy włodarze są już od czterech lat. Tak tylko pragnę PRZYPOMNIEĆ!!!

jan 08.02.2019 11:51
Żeby takie głupoty pisać to naprawdę trzeba być na miernym poziomie intelektualnym-wyjaśnię prościej : jest śnieg - bierzesz za szuflę i wykonujesz ruchy posuwisto-zwrotne i do góry i na bok i śniegu nie ma. Jest ślisko to bierzesz piach albo sól, a najlepiej mieszasz jedno z drugim i sypiesz i nie jest ślisko. Przekaż Zenek tę instrukcję włodarzom których tak bronisz, bo jak w 5 lat potrzebują na naukę powyższej instrukcji to na prawdę nie wiem kogo wybraliśmy

Do roboty II!!!!!!!! 07.02.2019 13:37
Zgadzam się. Stop aferom. Stop konferencji. Fachowcy i rządzący, weźcie się w końcu za miasto abysmy my mieszkańcy i wy, byliśmy z niego dumni.

monia 07.02.2019 14:31
Nie rozumiem tych pretensji. Zamiast narzekać, może niech najpierw ludzie zajmą się swoimi obowiązkami? Tzn może niech zaczną odśnieżać i posypywać piaskiem chodniki przed swoimi posesjami? Wydaje mi się, że mało kto jest świadomy ile zachodu trzeba żeby dopilnować, żeby stan dróg był odpowiedni i ile to pochłania pieniędzy. Z jednej strony każdy chce płacić za wszystko jak najmniej, a wymaga od gminy/miasta/powiatu jak najwiecej. A niby skąd oni mają mieć pieniądze na "branie się do pracy"? Dajmy im pracować w spokoju bo naprawdę robią tyle ile mogą.

An 07.02.2019 19:42
To bierz szufle i zasuwa koleżanko

monia 08.02.2019 07:04
Biorę i zasuwam:) Dbam o chodnik pod moim domem.

Ida 08.02.2019 11:39
To jak monia jesteś taka robotna to i odśnież (a raczej odlodź) chodniki dookoła bazyliki bo już moja babcia na kościelnej rękę złamała po upadku

Monia czy też..... 08.02.2019 12:30
Monia, a jak tam w nowince?

& 17.02.2019 16:39
Ida babcia powinna wystąpić o odszkodowanie do samorządu. . Jeśli sie pośliznęła na obodzonym chodniku czy jezdni z tego powodu upadła i złamała nogę to należy jej się odszkodowanie od zarządzającego drogą 0samorządu. W starostwie są udzielane bezpłatne porady prawne dla mieszkańców.

Dd 07.02.2019 20:16
Nie wydaje mi się, gdyby robili jak to piszesz co mogą, nie byłoby problemu. Pieniążki mają m in z naszych podatków Monia....

monia 08.02.2019 07:08
Podatki nie idą tylko na zimowe utrzymanie należy to zrozumieć. Ceny za towary idą do góry niezmiennie, za usługi także, w tym również usługa odśnieżania itp. ale ŁAŁ ! podatek za nieruchomość pozostał bez zmian....

krys 08.02.2019 11:34
Weź się ogarnij i przestać monia bronić darmozjadów, forsa jest ale nie na odśnieżanie tylko na jakieś durnoty

Ukasz 08.02.2019 08:18
W Naszym Pięknym Kraju płacimy jedne z najwyższych podatków w Europie (o vacie już nie wspomnę bo więcej płacą tylko Węgrzy), a Pani mówi że nie ma pieniędzy. Odśnieżanie i piach z solą nie kosztuję jakieś ogromne sumy jak na budżet takiego miasta. I tu wcale nie chodzi o pieniądze tylko wreszcie wzięcie się do roboty i organizację odśnieżania, a nie brylowania przed fleszami aparatów, uśmieszki i podawanie sobie rączek i świętowanie jakichś bubli. Tacy mieli byś fachowcy to niech zachowują się fachowo, a nie główne ulice wyglądają tak że zęby sobie można wybić. A co do odśnieżania chodników przed posesjami, to nawet nie ma nikogo kto by kontrolował i ewentualnie karał zaniedbania. I że tak zapytam co ONI do tej pory zrobili dla Augustowa ? poza syfem na ulicach i zepsutą choinką ?

Temperatura: 21°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Reklama