Postulat o uruchomienie nowych przystanków 

  • 4.02.2019, 15:45 (aktualizacja 04.02.2019 16:00)
  • Bartosz Lipiński
Postulat o uruchomienie nowych przystanków Na zdjęciu: komisja skarg, wniosków i petycji.
Do radnych zasiadających w komisji skarg wniosków i petycji wpłynęła niedawno prośba jednego z mieszkańców Augustowa. Autor pisma wnioskował o uruchomienie trzech dodatkowych przystanków autobusowych miejskiej komunikacji m.in. w okolicy cmentarza parafialnego. Inicjatywa wydaje się rozsądna i popierana przez dużą część podróżnych, ale pojawia się też pytanie o logistykę i opłacalność takiego przedsięwzięcia.

Bartosz Lipiński

Dyskusja nad wnioskiem mieszkańca

Nowością tej kadencji samorządu jest powstanie komisji skarg, wniosków i petycji, która nie tylko rozpatruje skargi na działalność burmistrza, ale również pochyla się nad postulatami naszych mieszkańców. Na pierwszym posiedzeniu komisji z piątku, 11 stycznia omawiano wniosek dotyczący możliwości uruchomienia nowych słupków przystankowych komunikacji miejskiej. Autor pisma sugerował wdrożenie tych rozwiązań przy ul. Obrońców Westerplatte naprzeciw budynku 1B, gdzie mieści się zatoka ze znakiem autobusu, na Rynku Zygmunta Augusta w miejscu dawnego przystanku oraz w pobliżu cmentarza na ul. Zarzecze. Zwłaszcza ostatnia z lokalizacji wydaje się społecznie uzasadniona.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Augustowianin
Augustowianin 17.02.2019, 16:32
Strefa płatnego parkowania w Augstowie była już przerabiana nie widziałem i nie widzę różnicy, w obu przypadkach muszę krążyć w poszukiwaniu miejsc do parkowania w godzinach 9-17. Przy płatnej dochodzi dodatkowo czas spędzony na poszukiwaniu parkometru i zdarzył mi się przypadek, że po wrzucie monet bilecik niestety nie wyskoczył - dodatkowy koszt - koszt rozmowy z infolinią administracji stref parkowania. Drugi przypadek nie mam monet !!! i co ze wstydem muszę opuścić płatny parking.
Panowie i Panie decydenci darujcie sobie strefy płatnego parkowania Augustów to nie Warszawa.
Mar
Mar 7.02.2019, 19:54
Zamiast robić głosowania nad strefą parkowania gdzie oczywiste jest że powinna być, to stworzyć głosowanie o komunikacji zrobić parę koncepcji linij mpk i niech mieszkańcy wybiorą, bo może dla radnych i prezesa jest trudno zrozumieć problemy mieszkańców, żeby autobus na wypusty nie jeździł albo do jedynej w mieście galerii to komedia, borki też są praktycznie wykluczone, również apeluje o nagłośnienie tej sprawy ważnej dla mieszkańców Augustowa.
Red
Red 6.02.2019, 22:42
Pływalnia,bulwary,wyciąg nart wodnych to były atrakcje które niestety zrealizowano kilkanście lat temu ,ci ostatnio panujący włodarze pomysłami i wizją nie grzeszą niestety ...propagandę na fejsie zrobić to i owszem ale z tego dla ludzi i dla miasta niewiele wynika ale niestety ludzie te bzdury kupują.
Lubię las
Lubię las 6.02.2019, 11:25
Moim zdaniem powinien zostać przywrócony autobus MPK do Przewięzi zahaczający o Studzieniczną, bo w lato wczasowicze (z tamtejszych letnisk) nie mają jak zakupów zrobić i muszą z siatami z Lipowca przez Wojciech piechotą zasuwać. A i dobrze by było od czasu do czasu przejechać się do Studzienic po lesie pochodzić itp. itd. Bo teraz chyba tylko ze 2 razy dziennie jeździ tam PKS za 7 zł
wd
wd 6.02.2019, 16:58
W Druskiennikach zrobili kolejkę gondolową nad lasami i nad Niemnem. Cudo! W naszym grajdole co innego ważniejsze.
wdw
wdw 7.02.2019, 12:58
U nas nie gondole ale taczki i wozy z gnojem w modzie ..aby było na czym przeciwnika wywieźć ....
Arnikowa
Arnikowa 5.02.2019, 16:25
Autobus linii 2 i 4 powinien jechać za rondem prosto ul.Wojska Polskiego i dopiero skręcić w ul.Arnikową,Wypusty i dopiero na Pływalnię lub Silikaty,zgadzam się z poprzednikiem.
Iza
Iza 5.02.2019, 16:08
A co z komunikacją miejską na Borkach? Rajgrodzką i Zygmuntowską w chwili obecnej to już chyba żaden autobus MPK nie jeździ :(
Adam
Adam 7.02.2019, 12:59
Wzorem prezesa wiadomej opcji ..pisz na Berdyczów lub do sądu idź
Mieszkaniec Augustowa.
Mieszkaniec Augustowa. 5.02.2019, 14:49
A komunikacja miejska jak sama nazwa wskazuje jest dla mieszkańców miasta panie prezesie.
Mieszkaniec Augustowa
Mieszkaniec Augustowa 5.02.2019, 13:47
Autobus jadący z miasta np.2 lub 4 powinna za rondem na ul.Wojska Polskiegi skręcać w ul.Słowackiego lub Rosiczkową i jechać przez Wypusty,a dopiero potem na pływalnię.Tam też mieszkają ludzie.
Ewa
Ewa 5.02.2019, 22:44
Całkowicie się z panem zgadzam. Obawiam się jednak, że znowu skończy się na postulatach mieszkańców, a władze Necka i UM i tak znajdą mnóstwo powodów, by te głosy mieszkańców zlekceważyć.
ds
ds 5.02.2019, 09:11
Przystanek na RZA jest pod delikatesami. Wystarczy. Na Westerplatte 1B zatoka autobusowa jest, nieco dalej po przeciwnej stronie druga. Kwestia zatrzymiania autobusu. Na cmentarz mozna dojechać na Partyzantów (przystanek Eldom) lub wysiąść na Letniskowej.
Jeżeli chodzi o przystanek w pobliżu cmentarza to raczej należy mysleć o przystanku przy szpitalu. Do cmentarza blisko, a i wielu ludzi skorzystałoby z dojazdu do szpitala. Znak przystanku jest na ul. Szpitalnej - między prosektorium a cmentarzem.
om
om 5.02.2019, 11:07
Co racja to racja .. na przystanku Cmentarz każdy zdąży "wysiąść" a do szpitala trzeba za życia
Hunt
Hunt 5.02.2019, 09:07
Zmienić rozkład jazdy autobusów gdyż o ile np.rano dzieci mogą dojechać do szkoły to w godzinach popołudniowych nie mają możliwości powrotu . Pytam komu ta komunikacja służy ?
To miasto jest chore od polityki i od knucia w sprawach prywaty i cała władza ma gdzieś potrzeby mieszkańców.
Marek
Marek 6.02.2019, 22:00
Dokładnie wrócić ze szkoły do domu MPK-iem to sztuka, apeluje do redakcji gazety żeby pochylić się nad tematem komunikacji żeby nagłosnić ten problem tras, częstotliwości, i jakości komunikacji miejskiej bo w końcu czy jeździmy czy nie to i tak nasza kasa na tą firmę idzie a należało by wiele zmienić
michał
michał 7.02.2019, 13:00
Przynajmniej dziecko nie powie że do szkoły miało "pod górkę" ..
XYZ
XYZ 5.02.2019, 09:04
Przystanek na Zarzeczu? A gdzie go chcecie wcisnąć? I tak brakuje miejsc na parkowanie aut, wiec zatoki parkingowe są tam bardzo potrzebne, a na Szpitalnej przecież jest przystanek. Brama główna cmentarza jest na przeciwko skrzyzowania, już widze zatrzymujący się tam autobus, który narobi wiecej klopotów niż dobrego....
Augustowianin
Augustowianin 4.02.2019, 22:28
Kierowcy autobusów zarabiają śmieszne pieniądze, a odpowiadają za życie ludzi. To minimalna krajowa. Chcecie, żeby jeszcze więcej pracowali?
Mauka
Mauka 4.02.2019, 22:21
Wszystko dobrze, trzeba pomóc mieszkańcom, ale słupki przystankowe to nie wszystko. Rozwiązanie problemu wiąże się z gruntowną zmianą rozkładu jazdy, wydłużeniem czasu pracy kierowców, a co za tym idzie, zatrudnieniem większej liczby pracowników. Należałoby też zwiększyć tabor autobusów, ponieważ jest osiem starych pojazdów, które i tak wymagają wymiany. Trzeba podejść do tego kompleksowo, a nie skupiać się tylko na słupkach przystankowych.
sc
sc 6.02.2019, 08:39
Czy potrzebne są tak wielkie autobusy? Kolka sztuk dużych wystarczy na "oblegane" trasy, a reszta by wystarczyła jako mokrobusy. Mniejsze i częściej jeżdżące.
Mar
Mar 7.02.2019, 19:59
trochę większe autobusy by się przydały czemu nie, bo z rana albo w południe to ludzi tłumy a w sezonie to już w ogóle

Pozostałe