Konferencja prasowa burmistrza Mirosława Karolczuka (video/ audio)

  • 01.02.2019, 13:11 (aktualizacja 01.02.2019, 13:25)
  • Bartosz Lipiński
Konferencja prasowa burmistrza Mirosława Karolczuka (video/ audio)
W piątek, 1 lutego, w punkcie przyjmowania wniosków do programu "Airgustów" przy ulicy Nowomiejskiej w Augustowie, odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka oraz jego zastępcy Filipa Chodkiewicza. Tematem spotkania było zainaugurowanie sztandarowego programu obecnej władzy miasta, zakładającego wsparcie finansowe dla mieszkańców na wymianę starych pieców na źródła dużo bardziej ekologiczne. Poniżej prezentujemy relację video, audio oraz zdjęcia z konferencji prasowej burmistrza.

Bartosz Lipiński

Relacja video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Relacja audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ben
Ben 05.02.2019, 20:40
7 tysięcy i przywiązanie do dostawcy i oto chodzi .
Proszę się nie łudzić że jest to szczytny cel. Brawo Wy kombinujcie dalej .
kaktus
kaktus 06.02.2019, 12:54
i ... już..... nasze miasto....
magda
magda 05.02.2019, 20:20
hen węgiel przechowuje w workach w kotłowni niestety jak bym zmieniła na pelet to mi te worki się nie zmieszczą bo objętościowo jest dużo więcej peletu przykro ,węgiel workowany mogę trzymać w nieocieplanym garażu peletu już nie bo będzie wilgotny i wtedy komin się zabija ktoś napisał żę pelet nie podrożał od 5 lat chyba u ruskich bo u nas podrożał i to bardzo dużo i będzie drożał bo jest duże zapotrzebowanie
Aurora
Aurora 06.02.2019, 07:12
I znów teoria spiskowa !
Pani Magdo również wilgotnym węglem , ekogroszkiem Pani nie na pali gdyż spalanie będzie nie efektywne i zasmolony będzie i kocioł i komin. Cena peletu bynajmniej od dwóch lat jest na tym samym poziomie gdyż jest dużo zakładów produkujących w związku z tym jest konkurencja .
Co do gazu nie posiadam a nie ja a nie Pani wiedzy ile będzie kosztował za rok czy za dwa lata. W przypadku gazu konkurencji u dostawców chyba będzie dużo mniejsza lub wcale.
Może wybudować gazoport nad Nettą to wtedy gaz będzie przypływał prosto z USA do Augustowa lub zmienić przebieg rurociągu Nord Strem 2.
Ford
Ford 06.02.2019, 06:25
Jesteś niedoinformowana. Przykro mi. Porozmawiaj z użytkownikami pieców na pelet. Wszyscy, z którymi rozmawiałem są bardzo zadowoleni. Pozdrawiam
Airgaz
Airgaz 04.02.2019, 10:56
No to czas chyba powołać nową spółkę miejską np airgaz . Wszak będą potrzebne osoby do odczytu liczników gazowych, do wystawiania faktur, konserwatorzy, zamówienia itp. A zapomniałem no i oczywiście Prezes z Zastępcą może nawet z poza Augustowa ?
Wszak Augustów to jego mieszkańcy.
Spaliniarze
Spaliniarze 05.02.2019, 18:13
A będzie to wcale spółka miejska cz raczej prywatna ? Ale masz spóżniony zapłon. To wszystko dawno obmyślone i podzielone. Czeka. Zarząd spółki udziałowcy itp. Po to, to wszystko było, ?? między innymi.co myślisz? Te projekty poprzednika były takie głupie ...przewidywały pozostanie w miejskich zasobach zysków z gazyfikacji...
Kix
Kix 06.02.2019, 13:00
poprzednik już rozmawiał o położeniu sieci gazowej z państwową spółką. Ale gdzie w tym interes naszego miasta ? to nie mogło się ostać..
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.02.2019, 19:28
Tak nie da się zapomnieć !
AUGUSTÓW TO JEGO MIESZKAŃCY !!!
Może pan sobie spojrzeć w oczy ?
Yes
Yes 05.02.2019, 13:46
On wiecznie ma rozbiegany wzrok. Drugi patrzy w ziemię, a pani.... Bez komentarza
No, no, no ...
No, no, no ... 06.02.2019, 20:09
Nie zgadzam się na taki hejt ... pani była jako urzędnik , czyli podwładna tych dwóch panów i co ona miała zrobić ? wejść im w słowo ? .Po prostu została przedstawiona i postawiona obok nich jako osoba , która będzie się tym tematem zajmowała i nie sądzę aby miała takie parcie na szkło jak dwaj pozostali ... więcej obiektywizmu
Anna?
Anna? 07.02.2019, 12:02
Ma pani prawo mieć odmienne zdanie. Tak jak i oglądający powyższą konferencję. Po co te tłumaczenia.
Tola
Tola 04.02.2019, 18:17
Zdecydowanie masz rację))))
Bogdan
Bogdan 04.02.2019, 09:06
Pan..Karolczuk.i.Chodakiewicz
to.tak.nadaia.sie.na.burmistrz
jak.ja.do.baletu
Jagoda
Jagoda 04.02.2019, 21:30
Wrzuć na YouTube ..ocenimy może będziesz lepszy od nich ;)
Grad
Grad 04.02.2019, 08:45
Mam pytanie ile lat potrwa gazyfikacja Waszego miasta ?
I czy w każdej dzielnicy będzie to możliwe nie wyłączając oczywiście centrum.
magda
magda 03.02.2019, 17:57
tylko nie każdy ma gdzie przechowywać pelet bo jest go dwa razy więcej niż wegla i musi być suchy a więc przechowywanie w suchym pomieszczeniu
hen
hen 03.02.2019, 22:37
A teraz węgiel przechowujesz na zewnątrz i zajmuje ci mniej miejsca ? Widzę że wypowiadają się ludzie mieszkający w ciepłym mieszkanku w jednym z bloków a wypowiadają się tylko dla podgrzania emocji.
Kółko wzajemne
Kółko wzajemne 03.02.2019, 23:40
Wypowiadają się radni i urzędnicy z nm
idzie wiosna
idzie wiosna 03.02.2019, 15:52
A co z siekierami i piłami ..będą rdzewieć???..jak żyć burmistrzu, jak wtedy żyć ?
Borki
Borki 03.02.2019, 13:36
Dokladnie pelet to syf, my jak zwykle sto lat do tyłu. Teraz pozbywają sie wszyscy tych pieców a my montować będziemy. Ludzie poczytajcie trochę o pelecie jak drożej z roku na rok
tartak
tartak 03.02.2019, 22:42
A jaką dasz gwarancję że gaz nie będzie drożał wraz z wszelkimi kosztami konserwacji instalacji którą jest doprowadzany i kosztami transportu ?
pelet to syf ? Nie wiesz o czym piszesz.
Na imię mi Inessa
Na imię mi Inessa 05.02.2019, 18:23
Jak nie bedzie drożał, jak będzie.....szczególnoe że dostawca prywarny będzie.. Ceny gazu ....ceny paliw . ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.02.2019, 11:25
W przypadku peletu to ja decyduję od kogo i za ile go kupię natomiast w przypadku gazu nie mam na to wpływu. Chyba jest oczywiste że w pobiżu nie ma rurociągu więc po drodze będzie sporo pośredników i opłat za konserwację itp. zanim gaz trafi do paleniska.
Ja w to nie wchodzę.
Iwona
Iwona 03.02.2019, 23:24
Cena gazu jest regulowana przez Urzad regulacji energetyki ! Dla całego kraju ! Pelet może podrożeć z dnia na dzień ! Zwiększenie ilości odbiorców spowoduje wzrost cen. Ci co dzisiaj założą taka instalacje nie będą mogli zamienić tego pieca na gazowy z dopłatą !!!! Dlatego wrócą do kopciuchów za dwa lata !!! Trzeba być ostrym „myślicielem” żeby tego nie zrozumieć !!!
jasna Anielka
jasna Anielka 06.02.2019, 13:13
Iwona Iwona kogo ty chcesz omamić? ceny energii elektrycznej też reguluje państwo ale dostawcy mają swoje koszty za dostawy, przesyły, eksploatację sieci, urządzeń, obsługę itd. Wiadomo, że prywatna spółka gazowa, która gdy powstanie w mieście i je obejmie swoją siecią to będzie kura znosząca złote jaja, dla tych którzy się na niej uwłaszczą. Przy tej perspektywie wszystkie inne paliwa muszą być złe , słabe do momentu aż interes wypali. Potem można myśleć o innym interesie ... może prywatna farma fotowoltaiczna i z niej prąd dla dobra mieszkańców naszego miasta. Miasto oczywiście wyjdzie na przeciw przedsiebiorcy, obniży opłaty za to czy tamto bo przecież on zbuduje sień dla mieszkańców i takie tam..
Frank
Frank 04.02.2019, 10:59
Masz rację ale taka sama sytuacja była z olejem opałowym wszak to państwo reguluje cenę tego surowca. Prawda ?
skończmy ze smogiem
skończmy ze smogiem 04.02.2019, 08:45
Bardzo rozsądny głos, lecz czy da się wytłumaczyć to tym, którzy przez całe swoje życie palą drewnem i węglem . Nie przyjmują tego do wiadomości bo lata przyzwyczajeń robią swoje .Piec na pellet z reguły jest przystosowany do palenia drewnem ..dlatego im to rybka bo jak podrożeje pellet to wrócą do tradycyjnego drewna i będą mieli wszystkich w głębokim poważaniu. Dotacja wzięta , piec nowy , wymieniony , siekiera nie rdzewieje , Sthil także w użyciu ... żyć nie umierać . Co oni by robili późnym latem i jesienią na podwórku ...jak tam rąbać trzeba .
Smog
Smog 04.02.2019, 10:07
Nie zapomnij kończąc ze smogiem że nie każdy w tym mieście zarsbia ponad 11 tysięcy miesięcznie jsk Pan Karolczuk.
Pozdrawiam.
AntySmog
AntySmog 04.02.2019, 23:15
Sprzedaj ten piec z domem i idź do bloku.
Obywatel
Obywatel 04.02.2019, 08:37
Samego gazu i owszem ale natomiast dowozu go do rozprężalni i konserwacji przesyłu już nie . Więc też nie można zagwarantować że cena będzie taka sama za rok i faktycznie trzeba być ,,myślicielem " żeby tego nie zrozumieć.
Mam wrażenie że faktycznie coś jest na rzeczy .
Dym
Dym 05.02.2019, 18:30
No nareszcie komuś zaiskrzyło coś między szarymi komórkami ha ha.. Póki nie położą całej planowanej sieci. I póki ludzie się nie przyłączą cena będzie do przyjęcia. Potem sobie odbiją.
wolę czyste powietrze niż dym
wolę czyste powietrze niż dym 05.02.2019, 21:46
Nie bądź taki pesymista, chcesz ciągle wdychać smród i w dymie z kominów wspominać "dziecięce lata" ? Nie cofajmy się i dbajmy o swoje zdrowie które i tak jest nadwątlone przez lata nieświadomości ...
Zygmunt
Zygmunt 04.02.2019, 08:37
Iwonko, piec na pelet użytkuję od 4 lat i na ich przestrzeni nie zauważyłem wzrostu cen paliwa. Skąd więc takie wnioski? Nie manipulujmy informacją. Pozwólmy podjąć samodzielną decyzję mieszkańcom.
Gaweł
Gaweł 03.02.2019, 11:09
Wypusty na gaz ...? przecież to osiedle jest najbliżej PECu i nierozsądne by było ciągnąc ciepło w drugi koniec miasta gdy tutaj jest "pod nosem".
Kasztan
Kasztan 03.02.2019, 09:32
Lepiej zajęlibyście się nieodśnieżonymi chodnikami. Ferie się skończyły, dzieci nie mają którędy przejść do szkoły.
Pawel
Pawel 03.02.2019, 00:20
Ile teraz się czeka na podłączenie do PEC - 2 lata? Jeżeli tak to w tym roku dużo osób z programu nie skorzysta.
marta
marta 02.02.2019, 20:45
w Suwałkach podłączają się do gazu i piece na pelet sprzedają na OLX za 2500 tysiaca bo mają dość smrodu i zapchanych kominów
Roma
Roma 04.02.2019, 19:24
Właśnie przeglądnełem ogłoszenia na olx i nie ma do kupienia ani jednego używanego kotła na pellet w Suwałkach . Więc po co wprowadzasz w błąd ?
august
august 03.02.2019, 19:11
A jaki ma Pani piec na pelet ( producent,model, emisja spalania ) ?
xyz
xyz 03.02.2019, 13:20
W Suwałkach cytuję: "Z dotacji na instalację pieca gazowego skorzystało w ciągu 3 lat 102 mieszkańców Suwałk. 49 osób dzięki dotacjom podłączyło się do sieci PEC. W 50 zabudowaniach wymieniono piece na bardziej proekologiczne. W sumie w ramach dotacji przekazaliśmy do tej pory 657 181 zł – wylicza Prezydent Suwałk".
Pan wiceburmistrz Augustowa twierdzi, że w ub roku MPEC Augustów podłączył tylko ok. 45 domów jednorodzinnych. Czy to mało? Suwałki są o wiele bogatszym miastem, a tyle samo domów zostało podłączonych w ciągu aż trzech lat. Proszę być obiektywnym i nie wprowadzać mieszkańców w błąd. Projekt uciepłownienia miasta został już opracowany przez MPEC 5 lat temu i nikt się nim nie zainteresował
Miri
Miri 03.02.2019, 10:36
Nie bredź bo nie masz pojęcia o czym piszesz. Mam piec na pelet i smród z komina się nie wydostaje w mroźne dni można zauważyć lekki dymek a komin jest czysty od trzech lat.
Tak ale manipulowanie informacją w ostatnim czasie jest w modzie.
Marek
Marek 02.02.2019, 16:31
A elektryczne autobusy kiedy ?
AntySmog
AntySmog 04.02.2019, 23:20
A skąd będzie prąd do ładowania. Z elektrowni? Pewnie tej na węgiel.
N.asze M,ałe, wielkie intetesy..
N.asze M,ałe, wielkie intetesy.. 06.02.2019, 14:49
Nie, nie nie, prąd będzie z ekologicznej prywatnej fotowoltaicznej elektrowni
Będzie pan .. zadowolony..
BAU
BAU 06.02.2019, 16:11
Oscar za koments ..:)
Popis
Popis 01.02.2019, 22:09
Czy to prawda ze lobby producentów peletu przekupiło kogoś żeby wycofać gaz ?
Tylko pytam.
Tylko pytam. 03.02.2019, 14:13
Czy to prawda że lobby i grupa interesu spòłki gazowej przekupiło kogoś by rozprzestrzeniać negatywne informacje o pelecie i szkodach jakie czyni?
St
St 02.02.2019, 20:37
Pelet drozeje z roku na rok i smrod z kominow wali. Juz lepiej weglem palic
Pellet
Pellet 03.02.2019, 10:09
Idąc tym torem myślenia, plastikiem będzie taniej:)))
Pegaz
Pegaz 02.02.2019, 08:17
Nie sądzę. Wytwórcy peletu i tak ledwie wyrabiają się z jego produkcją. Na zbyt raczej nie narzekają.
Alfa
Alfa 06.02.2019, 01:34
No to cena pójdzie w górę jak mają zbyt
pixi
pixi 02.02.2019, 07:23
A czy to prawda że lobby gazowe chciało unieważnienia przetargu kotłów na pelet ?
Bajka
Bajka 01.02.2019, 20:10
Bolek, Lolek i tola
Dobranocka
Dobranocka 02.02.2019, 20:50
Nieładnie tak kogoś nazywać ...
Brawo wy.
Brawo wy. 01.02.2019, 18:27
Takie mam pytanie .Czy w końcu się udało położyć wszystkie inne projekty ? Czy może już ktoś kupuje autocysterny do przewozu gazu ?
teraz my
teraz my 01.02.2019, 23:32
One na gaz nie będą jeździć ..o nie ..

Pozostałe