Król własnego świata  

  • 01.02.2019, 09:54
  • Beata Perzanowska
Król własnego świata
Rozmowa z Królem Świata czyli Dawidem Gudelem członkiem zespołu Flaszki i Szlugi przeprowadzona przez młodego augustowianina Maćka Trojanowskiego. Koncert tego zespołu odbędzie się już niebawem w Augustowie, bo 9 lutego w Miejskim Domu Kultury. Tego dnia wystąpi także RAU.

,,Wyszli z małej podlaskiej Suchowoli i dokładają swój głos do Hip-Hopu’’ - podaje Last.fm. Jak się zaczęło, że chłopaki z naszego memicznego województwa podbijają scenę ogólnopolską?

-Z tym podbijaniem, bym się nie rozpędzał, bo idziemy do przodu, ale powoli.

Ale trasę mieliście.
-Tak, mieliśmy właściwie dwie albo trzy niewielkie trasy. W sumie to nie wiem, jak to się zaczęło. Chyba od kasety Eminema ,,Marshal mathers lp’’. Kupiłem ją na targu w Suchowoli, i wtedy zacząłem słuchać rapu. Ale było to mega dawno temu.
Właściwie
ja pierwszy słuchałem rapu. Po jakimś czasie zaraził się Jordah. No a teraz to on mocno mnie wyprzedza, bo jest multitaskiem w kwestii hip-hopu. Można więc powiedzieć, że zaczęło się 10-12 lat temu od jakiejś tam kasety. Może wcześniej.

Czyli jeszcze nie była to płyta, a kaseta?
-Tak, tak. Później kupiłem ten sam album na CD.

Od czego zaczynaliście i w jakim wieku
miały miejsce pierwsze próby nagrania pierwszych kawałków?
-Myślę, że mieliśmy jakieś 15-16 lat i były to próby czysto amatorskie. Nie mieliśmy żadnych praktycznych mentorów. Nikt z Suchowoli nie robił rapu, więc nie mogliśmy podbić, zapytać jak robić bity. Ze wszystkim eksperymentowaliśmy. Wtedy też dostęp do internetu był, nazwijmy to, umiarkowany. W pewnym momencie Mateusz dotarł do Fruity Loopsa, jest to ultra prosty program do robienia bitów. Na nim powstał pierwsze bity. Pierwsze nagrywki, jeśli chodzi o teksty, były pożal się Boże, ale od czegoś trzeba zacząć. Tylko rymy, żadnego znaczenia.

Skąd się wzięły wasze ksywki - Jordah i Król Świata?
-Jeśli chodzi o Jordaha, to chyba kminił kiedyś o ksywce razem z Ablem i nie pamiętam, który do którego, ale SMS poszedł z błędem, i zamiast Jordan poszło Jordah. Oni zauważyli ten błąd, ale Jordah przez ,,h’’ spodobało się Mateuszowi. Wcześniej był Brat Jordah, teraz już samo – Jordah. Aktualizacja ksywy.

Czyli wymawiamy ją jak piszemy?
-Tak. Słuchając płyt Jordaha, np. ,,Shizzu’’,
można się nauczyć jej wymowy.

A skąd wzięło się ,,Król Świata’’?

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe