Wywiad z Mariolą Brygidą Karpińską - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4

  • 31.01.2019, 07:43 (aktualizacja 31.01.2019 07:55)
  • Bartosz Lipiński
Wywiad z Mariolą Brygidą Karpińską - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Na zdjęciu: Dariusz Szkiłądź i Wojciech Walulik przekazują kwiaty na ręce Marioli Brygidy Karpińskiej (wrzesień 2016).
Rozmowa z Mariolą Brygidą Karpińską, dyrektor augustowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 o powrocie na urząd, ocenie wydarzeń sprzed kilku lat i o spojrzeniu na przyszłość.

Bartosz Lipiński

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 31 stycznia. Zapraszamy do lektury.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
AB
AB 8.02.2019, 15:05
Plan lekcji opracowany jest niezgodnie z zasadami higieny i przepisami prawa. Klasa I -b poniedziałek 3 lekcje, środa 5 lekcji, Klasa IVc - poniedziałek 4 lekcje, środa 7 lekcji, klasa Va to samo, VIII b jednego dnia 5 lekcji, innego 8 lekcji. Różnica nie powinna wynosić więcej niż jedną godzinę.
Qwerty
Qwerty 16.02.2019, 07:22
Plan zajęć tworzyła chyba osoba nie będąca dyrektorem w takim razie. Do sądu i do mediów idźcie.
lol
lol 4.02.2019, 15:29
Skoro jako rodzice macie zastrzeżenia do planu lekcji swoich dzieci to zgłoście to w szkole a nie na forach internetowych. W ten sposób nie rozwiążecie problemu a jedynie jątrzycie.
Rodzic
Rodzic 4.02.2019, 20:31
Lol, posłuchaj. Ja jestem tego zdania. Niech Augustów dowie się co dzieje się w tej szkole. O takich sprawach ludzie powinni być poinformowani. Porządku w tej szkole w najbliższym czasie nie ma co się spodziewać. To i dzieci nie ma co tam wysyłac. Taka jest prawda. Szkoła polegnie.
olo
olo 4.02.2019, 16:26
Odpowiedź godna prezesa ... piszcie na Berdyczów albo idźcie do sądu
lol
lol 3.02.2019, 13:56
Proszę nie siać zamętu. Lekcje kończą się najpóźniej 15:25 więc trudno nazwać to dwuzmianowościa. Zresztą kończenie lekcji o tej porze jest standardem również w innych szkołach np. SP3 i dotyczy to klas najstarszych. Co do przychodzenia na 10 to ma tak jedna klasa raz z tygodniu???
Większość lekcji zaczyna się o 8. Proszę Państwa nauczycieli swoje uwagi zgłaszać w zakładzie pracy, a nie na forum publicznym bo uwierzcie, większość mieszkańców nie interesuje fakt, że nie możecie dogadać się ze swoim pracodawcą.
MM
MM 4.02.2019, 13:24
Hmmm... W klasie V, w środę dzieci mają sześć lekcji: geografię, polski, matematykę, historię, biologię i angielski - w tej własnie kolejności. Łącznie 12 książek i 6 zeszytów. Plecak waży ok. 10 kg. To jest chyba więcej niż "cztery przedmioty uznane za trudne tego samego dnia" cytując Zdziwionego. I to ma być świetny plan?
Rodzic
Rodzic 3.02.2019, 21:38
To wytłumacz mi fakt,dlaczego do tej pory dzieci w tej szkole kończyły zajęcia najpóźniej o 15.30 i nie zaczynały zajęć o 10.00. To jednak można, ale najpierw to trzeba potrafić.
Zdziwiony
Zdziwiony 3.02.2019, 20:38
Szanowna LOl ! Przy układaniu planu lekcji w szkole chodzi o zachowanie zasad ochrony zdrowia i higieny pracy przy ustalaniu planu lekcji dla uczniów. I nie jest to bicie piany. Jeżeli plan jest układany w ostatniej chwili i po godzinie 22, jak oświadcza to dyskutująca na form Ewa, to błędy są nieuniknione. I jest wiele błędów takich jak zdwojenia lekcji tego samego przedmiotu w następujących po sobie godzinach, cztery przedmioty uznane za trudne tego samego dnia czy wprowadzenie fizyki na ostaniej godzinie lekcyjnej w piątek( ósma godzina lekcyjna!).
Zdziwiony
Zdziwiony 3.02.2019, 10:15
W VIII A w piątek dwie matematyki pod rząd a VIII B ma w piątek matematykę, chemię i fizykę na ostatniej godzinie - do 15.25. Dzieci będą bardzo skoncentrowane o tej porze dnia!
Ala
Ala 3.02.2019, 07:56
Plan może bić rekordy. Uczniowie przychodzą do szkoły na 10.00, a kończą lekcje ok. 16.00. To już dwuzmianowość. Co na to przewodniczący Rady Miasta - p. Kleczkowski, który ongiś walczył z tak ułożonym planem w szkole gdzie uczy się jego dziecko.
Pik
Pik 3.02.2019, 14:22
Teraz się nie uczy ... a gdzie pani radna Magda Ś która tak dbała w poprzedniej kadencji o dobro dzieci ?
lol
lol 2.02.2019, 18:11
Plan lekcji dla wszystkich klas jest już na stronie szkoły.
Też rodzic
Też rodzic 2.02.2019, 06:35
Do Ewy. To powiem ci, że w samą porę. Godzina 22.44, piątek, a tu się plan układa 😂. Można uśmiać się do łez. A może to taka zasada - układam plan po północy w wekend 🤤👻. Czy we wszystkich szkołach tak jest? Chyba burmistrz powinien skontrolować gotowość tej szkoły do podjęcia pracy po feriach . Zwłaszcza, że jest nowa/ stara dyrektor. Bo jak o tej porze i na ostatnią chwilę układa się plan to co dzieje się " głębiej". I wiesz co Ewa, czytam to co piszesz i nie wierzę, że popierasz takie działania. Plan lekcji dla szkoły układany o 23.00 w piątek. Rekord do Księgi Ginesa. 🙃
Ewa
Ewa 4.02.2019, 21:20
Tak się składa, że pracowałam prawie 30 lat w szkolnictwie i wiem, że plany lekcji były układane z dnia na dzień, niejednokrotnie przez prawie cały wrzesień były nanoszone poprawki i nikt nie robił larum, bo każdy kto pracował przy tym zadaniu to wie, że nie jest to takie proste i dla wszystkich zadowalające. Mam poczucie, że komuś zależy by robić zamęt i utrudniać pracę w szkole p. dyrektor Marioli Karpińskiej.
Ewa
Ewa 1.02.2019, 23:23
Do zaniepokojonego rodzica, który tak mocno irytuje się i pisze:" Jak na razie nie wiem , na którą moje dziecko ma iść do szkoły i co ma spakować na poniedziałek." Kobieto dziś jeszcze o godzinie 22.44 plan był układany i już dla dzieci z klas młodszych jest oficjalnie podany, a pozostałe dzieci zapewne jeszcze jutro zapoznają się z nowym planem. Trudno dziwić się, że ta szkoła słynie z tak negatywnej strony, skoro rodzice już na zapas krzyczą o rzekomym braku przygotowania do pracy od poniedziałku. Chyba, że to nie rodzic jest autorem komentarza, tylko była dyrekcja bądź ktoś z nauczycieli nie mogący pogodzić się z powrotem p. Marioli na stanowisko dyrektora placówki.
rodzic
rodzic 2.02.2019, 11:26
W takim razie proszę podać przedział czasowy terminu "wkrótce". A ciekawa jestem, skąd pani ma takie ścisłe informacje dotyczące prac nad planem.
Rodzic
Rodzic 2.02.2019, 11:22
Ewka ty skąd wiesz,że ten plan układa się o 22.44. To ty go układasz? To w takim razie nie jesteś Ewka!
zaniepokojony rodzic
zaniepokojony rodzic 1.02.2019, 13:36
A czy ktoś wie, jak przygotowana jest szkoła do pracy od poniedziałku? OD czwartku na stronie szkoły jest informacja, że plan lekcji będzie zmieniony, a nowy ukaże się niebawem.Dziś jest piątek (godz. 13.35) i nic nie wiadomo na ten temat. Jak na razie nie wiem , na którą moje dziecko ma iść do szkoły i co ma spakować na poniedziałek.
Qwerty
Qwerty 31.01.2019, 15:51
Czytałam artykuł. Z treści wynika niezwykle pozytywna postać Pani Dyrektor Marioli bardzo źle potraktowanej przez osoby które miały wobec stołka inne plany. Ile jeszcze zła zrobią? Dlaczego na to pozwalamy? Panie burmistrzu obiecał Pan spokój w oświacie. Proszę zareagować w tej sprawie i pozwolić Pani Marioli nareszcie pracować w spokoju. Proszę by zareagował Pan na słowa zdesperowanej ,wywołującej w placówce konflikty ,która w swoich wypowiedziach stawia Pana w niekorzystnym świetle i Pana poniża. Tak być nie może. Najważniejsze są dzieci a nie pieczątka , stołek, urażona duma i mniejsza pensja. Pani Mariolu jeszcze raz bardzo pozdrawiam i mocno kibicuję. Proszę uważać na te postać.
Mick
Mick 31.01.2019, 19:21
Przypominam, że to Pani Karpińska po wygraniu konkursu zaproponowała Panią Kopiczko jako wicedyrektora szkoły. Proszę o nienawoływanie do linczu i reakcji ze strony burmistrza w stosunku do Pani Kopiczko. Czy Pani Kopiczko może jeszcze spokojnie wejść do tej szkoły jako nauczyciel? Bez ostracyzmu ze strony przywróconej dyrektor? Szanowna/y Qwerty nie nawołuj do nienawiści i działań skierowanych przeciwko Pani Kopiczko! Powołanie na funkcje dyrektora podlega procedurze konkursowej. Obydwie Panie taki konkurs wygrały. Obydwa konkursy były ogłoszone przez Organ Miasta Augustowa. Odwołanie Pani Karpińskiej widocznie było podjęte z niedochowaniem procedur. Stąd NSA uchylił decyzję burmistrza. Dokładne orzeczenie NSA należałoby przeczytać. Nie oznacza to, że na forum regionalnej gazety możesz dyskredytować Panią Kopiczko i nawoływać do negatywnych działań władz czy społeczeństwa. Niech Pani Karpińska pozytywną pracą, pomysłem zaskarbi sobie życzliwość Rady Pedagogicznej. TYm bardziej, że w oczekiwaniu na przywrócenie do władzy mogła sobie pewne sprawy przemyśleć i ustalić pozytywny plan dla tej szkoły.
Qwerty
Qwerty 1.02.2019, 07:47
Mick. To ty sugerujesz by ludzie odebrali to jako nawoływanie do nienawisci. Obawiam się raczej o Panią Mariole bo z każdym jej kichnieciem będa anonimy, donosy, informowane będą media posłanka i Bóg wie kto jeszcze. Teraz ty podprogowo i między wierszami nawolujesz do nienawiści w kierunku Pani Dyrektor Marioli. Pani Mariolu wytrwałości !!!! Trzymam kciuki

Pozostałe