Fachowiec spoza Augustowa 

  • 30.01.2019, 11:12 (aktualizacja 30.01.2019 11:30)
  • Bartosz Lipiński
Fachowiec spoza Augustowa
Okres bezkrólewia w miejskiej spółce Wodociągi i Kanalizacje Miejskie minął. Rada nadzorcza w drodze konkursu powołała nowego prezesa, który swoje obowiązki obejmie 1 lutego. Przedstawiciel rady przekonuje, że o tej nominacji zadecydowały kwalifikacje i doświadczenie kandydata. Ale nie sposób nie dostrzec kontynuacji trendu z poprzednich lat, kiedy to prezesami naszych spółek były osoby niezwiązane wcześniej z Augustowem.

Bartosz Lipiński

Bartosz Buczyński prezesem spółki

Roszady na stanowisku prezesa augustowskich wodociągów trwają od kilku lat. Pod koniec 2016 roku Augustów obiegła informacja, że z funkcji prezesa odwołany został wieloletni zarządca spółki Tomasz Wojszko. Zakończenie z nim współpracy po 25 latach urzędowania było dla wielu pewnego rodzaju sensacją. Burmistrz Wojciech Walulik tłumaczył wówczas w rozmowie z naszą gazetą, że utracił zaufanie do byłego prezesa, a jego działania określił jako opieszałe. Rada nadzorcza podała natomiast, że spółkę czekają nowe zadania i ówczesny prezes mógłby im nie podołać. Dlatego potrzebne było nowe otwarcie, a także bardzo dynamiczny menadżer. Nowym prezesem został Andrzej Szymonik ze Stalowej Woli, który piastował swoją funkcję do jesieni 2018 roku. Szymonik starał się później o urząd prezydenta w rodzinnym mieście i pomimo niezłego wyniku tego celu nie osiągnął.Teraz naszą spółką ponownie pokieruje człowiek z zewnątrz. Zebraliśmy informacje dot. Bartosza Buczyńskiego.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec Lidzbarka
Mieszkaniec Lidzbarka 10.02.2019, 10:47
Pan Buczyński to człowiek Platformy Obywatelskiej, wierny jej fanatyk i poddany. W Lidzbarku Warmińskim tak zorganizował taryfy, iż teraz co roku z automatu mamy podwyżki. Żaden z niego fachowiec. Mieli go odwołać z prezesowania wodociągów, aby wstawić swojego człowieka, bowiem PO przegrało wybory w mieście. Sam odszedł .
?
? 10.02.2019, 11:31
Bo to się burmistrz pomylił oj brak rozeznania a swoją drogą ta Platforma jest wszędzie .......
hgfh
hgfh 3.02.2019, 10:59
Mieszkańcy!!! Gotowi na podwyżki?! jak nie to szykować się! - bo dlatego człowiek z zewnątrz wzięty by na niego cała wine zrzucić ( co jeszcze chodzi po głowie burmistrzowi to ja nie wiem ale jest 5 lat będzie wesoło i drogo - a o drogach zapomnijcie)
nachi
nachi 30.01.2019, 22:31
Do zarzadzania spółką to chyba potrzebny jest manager., a nie fachowiec techniczny bo jak wynika z wypowiedzi prn firma działała bez zarządu bdb.,To może zaprosić dzieci z przedszkola i załatwią tą sama sprawę za paczkę groszków rozsypanych na czystym dywanie
Augustów to jego mieszkańcy !
Augustów to jego mieszkańcy ! 30.01.2019, 21:49
W Lidzbarku się cieszą ....a w Augustowie ....no cóż jaka władza tacy specjaliści!

Nie zamierzam płacąc za uslugi wikm płacić za konferencje i imprezki integracyjne!!
Mauka
Mauka 30.01.2019, 20:40
Żeby mieć stanowisko w mieście, trzeba być spoza Augustowa. Augustowianie są potrzebni tylko do głosowania...
Obluda
Obluda 30.01.2019, 22:49
To prawda przed wyborami kolęowal po mieszkaniach i swoje ulotki uslużnie wręczał , a teraz nie słyszy głosu mieszkańców !
Sługa
Sługa 31.01.2019, 07:03
Zgięty w poł
Pinokio
Pinokio 30.01.2019, 20:40
Fachowiec z ruchu bezpartyjni. Chyba znam innego fachowca z tego samego ruchu. Czyżby przypadek ?
Kasztan
Kasztan 30.01.2019, 20:14
Augustów to jego mieszkańcy ;)
3f
3f 30.01.2019, 16:40
Wodociągi. Hmmm. Liczniki zdlanego odczytu? Raczej nie bedzie chociaż to wygoda. Fakturowanie na drukarkach igłowych jeszcze przedpotopowe. O skanowaniu kodu QR do opacenia faktury bez wpisywania danych też można pomarzyć.
ale to już było..
ale to już było.. 30.01.2019, 19:00
Wyselekcjonowany fachowiec. sprowadzony ze Stalowej Woli jeszcze tego nie ztobił,? No coś takiego..a zapowiedzi były identyczne kiedy obejmował posadę. Wodociągi augustowskie miały błyskawicznie wejść w erę nowoczesnych technologii oraz inwestycji rozwojowych.
więc co porabiał ten fachura ?
Specjalyyyysta
Specjalyyyysta 30.01.2019, 19:33
Same Fachowcy jak w UM hahahaga
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.01.2019, 15:28
Klakierzy korolla
fred
fred 30.01.2019, 15:06
Tylko z poza jakiego układu... wydaję si, ze właśnie z układu, a że fachowiec wielki to na pewno burmistrz osobiście jeździł żeby go namówić... Ale to już było w tamtej kadencji fachowców zatrudniali i wszystkie spółki na minusie brawo WY a racze NM
dziwisz
dziwisz 30.01.2019, 14:54
Czyli choć spółka doskonale funkcjonowała bez prezesa zarządzana przez prokurenta wielotniego fachowego i doświadczonego pracownika tejże spółki to jednak rada nadzorcza uznaje nadal że nie ma w Augustowie fachowców do zarządzania spółką wodociągi miejskie???. Prokurent świetnie się spisał w roli zarządzającego jak przekazuje w artykule członek rady nadzorczej..
August
August 30.01.2019, 14:04
Ideologię zawsze można dorobić, zobaczymy czy to fachowiec czy znajomek królika .....a takich fachowców to w Augustowie wielu inna rzecz czy ktoś poważny chce z tym towarzystwem współpracować
Specjalyyysta
Specjalyyysta 30.01.2019, 19:35
Widac po efektach a raczej po ich braku
Augustowiak
Augustowiak 30.01.2019, 11:33
Brawo ! W końcu ktoś po za układu , w innych placówkach potrzeba takich ludzi , nie związanych z miastem , którzy chcą zmian a nie ukladzikow
Zych
Zych 30.01.2019, 20:35
Brawo Augustowiak.😀 bo wy Austowianie nie potraficie sami sobą zarządzać?! Czego wam brakuje, że miejscowa formacja polityczna sprowadza kadrę kierowniczą z Polski ??
Brawo Augustowiak / mieszkanka, grunt to prawdę o sobie znać, a już heroizmem jest publicznie ją głosić.
mieszkanka
mieszkanka 30.01.2019, 11:42
I bardzo słusznie, że to człowiek z poza Augustowa bez znajomości i układzików lokalnych. Jeśli się zdecydował i ma kompetencje to po co na siłę jakiś miejscowy
JR
JR 31.01.2019, 08:42
"mieszkanka"a ty z poza Augustowa ? Czy miejscowa ? Zamieszana w układziki ?
Widzę że masz dobre zdanie o sobie !
Trzeba było też wybrać burmistrza nie z Augustowa to było by naprawdę bez układów, bo brakuje mu zaufanych ludzi w naszym pięknym grodzie nad Nettą !

Pozostałe