Augustowscy karatecy szlifują formę

  • 04.02.2019, 06:34
  • Jolanta Wojczulis
Augustowscy karatecy szlifują formę
Podopieczni Waldemara Matyki mają wiele medali na swoich kontach, ale to nie znaczy, że spoczywają na laurach, cały czas bowiem ostro trenują. Ostatnio mieli możliwość szlifować swoją formę pod czujnym okiem Adama Kawki, wychowanka Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin oraz zaprzyjaźnionego z augustowskim klubem Piotra Sawickiego, byłego członka polskiej kadry narodowej w karate kyokushin.

Jolanta Wojczulis

W pierwszym tygodniu ferii wraz ze swoimi karatekami na zgrupowanie do Augustowa przyjechał Piotr Sawicki, zawodnik Sportowego Clubu Karate Białystok, mistrz świata w karate kyokushin (jako jedyny nie-Japończyk) z Tokio z 1997 roku, czterokrotny mistrz Europy (1996, 1997, 1998, 2000), posiadający tytuł shihan i stopień 6 dan. Augustowscy karatecy nie omieszkali tego wykorzystać i dzięki jego dobrej woli trenowali pod jego czujnym okiem.

-Moi podopieczni mieli możliwość wziąć udział w sparingu oraz wspólnie z trenerem Piotrem pracowali nad swoją kondycją na nartach w Szelmencie –dodaje Waldemar Matyka. –W ramach poprawy formy, skorzystaliśmy też wspólnie z pływalni w jednym z augustowskich hoteli.

Możliwość trenowania pod czujnym okiem takiego utytułowanego karateki z pewnością nie pójdzie na marne i przyniesie efekty w przyszłych zawodach.

Z kolei w piątek, 25 stycznia, augustowskich karateków odwiedził ich starszy kolega Adam Kawka, wychowanek Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. Przypomnijmy, że Adam obecnie studiuje na AWF w Warszawie i trenuje pod czujnym okiem senseia Piotra Sawickiego w Masters Dojo WASW Warszawa. Przypomnijmy, że Adam Po 15 latach treningów zdał egzamin na stopień mistrzowski 1 dan, i tym samym może pochwalić się czarnym pasem Sho Dan 1 Dan.

-Adam prosto z autobusu przyszedł do naszego dojo i poprowadził trening –opowiada Waldemar Matyka. - Podczas blisko dwugodzinnego treningu moi podopieczni pracowali na workach w formie kombinacji zadaniowych schodzenia z linii ataku oraz walki z partnerem. Nie wszystkim naszym zawodnikom było możliwe wzięcie udziału w tym spotkaniu w związku z wyjazdami na ferie. Adamowi serdecznie dziękuję za przeprowadzony trening i zapraszam częściej do nas.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe