Teatralne tchnienie w Augustowie  

  • 27.01.2019, 09:34 (aktualizacja 28.01.2019, 09:40)
  • Beata Perzanowska
Teatralne tchnienie w Augustowie Fot. Radek Nowacki i Jakub Jackiewicz
Dwie augustowskie teatralne premiery, transmisja londyńskiej sztuki, spektakl warszawskiego teatru, wieczór gier improwizowanych oraz sekretny seans filmowy. To wszystko działo się w naszym mieście podczas 1. urodzin Teatru Pneumatycznego, działającego w Augustowie. „Pneumatyczny” ma za sobą rok działalności i plany na kolejne przedsięwzięcia.

Dokładnie 17 stycznia ubiegłego roku odbyło się pierwsze spotkanie ekipy Teatru Pneumatycznego w Augustowie. Jak mówi Paweł Leszkowicz, sprawca powstania teatru dla dorosłych, wspólnie z aktorami stwierdzili, że ich działalność warto by było przybliżyć augustowianom podczas hucznego świętowania.

-Nazywamy się pneumatyczny, co wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z młotem pneumatycznym, a nie z teatrem. I choć z pozoru to określenie nie oddaje w pełni znaczenia naszej nazwy, to jednak coś w tym jest, bo drzemie w nas siła pneumatycznego młota, którą chcieliśmy podzielić się z innymi. Dobrą okazją do tego było właśnie huczne świętowanie -podkreśla twórca Teatru Pneumatycznego w Augustowie.

Urodzinowy teatralny tydzień, który odbywał się w dniach 14-19 stycznia w Kinie Iskra, Miejskim Domu Kultury, Szufladzie i Sali Teatralnej I Liceum Ogólnokształcącego, obfitował więc w moc wydarzeń. Otwarcie sześciodniowego świętowania rozpoczęła premiera „Osaczenia”, na podstawie sztuki „Something to hide" Lesliego Sandsa, według scenariusza adaptowanego przez Macieja Dzięciołowskiego i w reżyserii Pawła Leszkowicza. Przypomnijmy, że „pneumatyczny” skupia około 25, głównie dorosłych osób, i działa przy Augustowskich Placówkach Kultury. Na kinowej scenie w aktorskich kreacjach kryminału rodem ze znanego starszym augustowianom cyklu telewizyjnego o nazwie Kobra, mogliśmy zobaczyć Wiolettę Czokajło, Adama Granackiego, Konrada Milanowskiego, Agatę Konkiel, Karolinę Wiszyńską, Dawida Sujatę i Małgorzatę Kulik. Za muzykę podczas spektaklu odpowiadał Mateusz Wróbel, scenografię przygotowały panie Izabela Cembor i Renata Rybsztat, aktorów ucharakteryzowała Agnieszka Gromkowska, a inspicjentem był Mateusz Olszewski.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe